Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuW mijającym tygodniu - podczas naszych przerw integracyjnych - wspólnie z uczniami "czwórki" staraliśmy się wykonywać sztuczki prawie magiczne. Mimio, iż było one tylko, lub aż prawie magiczne do łatwych nie należały. Żonglowanie woreczkami lub krążkami, wirujące talerze czy utrzymywanie piórka w powietrzu okazywały się zadaniami trudnymi i nie każdy bez treningu z nimi sobie radził. Dostarczały nam za to świetnej zabawy. Spróbujcie i Wy.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
sztuczkimagiczne2012

W środę - 13 czerwca - po raz drugi w tym roku - byliśmy wraz ze  Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 4 ?Copernicus" współorganizatorami imprezy. Tym razem była to "Serdeczna Spartakiada", w której poza nami wzięli udział nasi koledzy z ZS Nr 3 w Bytomiu oraz uczniowie klasy 2a i 3c SP Nr 4. Podczas wspólnej zabawy, każdy mógł się spróbować w 16 bardzo zróżnicowanych konkurencjach, takich jak: rzuty do celu, kręgle, strzały na bramkę, czy tor przeszkód. Nie mogło oczywiście zabraknąć akcentów związanych z Euro - flaga biało czerwona - wymalowana za pomocą dłoni, barwy narodowe na twarzy czy przepiękne plakaty przedstawiające piłkarzy, a wykonane przez uczniów klas I-III. Gościem specjalnym Spartakiady byli piłkarze "Poloni Bytom": bramkarz Mateusz Mika oraz obrońca Daniel Tanżyna. Zabawa była przednia, a na koniec każdy otrzymał - złoty medal. Do boju Edterek!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
spartakiadaserdeczna2012

1 czerwca na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Skoro tak, no to i w naszej klasie również. Jak święta to i prezenty. I tak się ten dzień zaczął - pani Bożenka kupiła nam ... lalę. Tak bardzo nam się ona spodobała, że trzeba było specjalnego urządzenia, które przydzielało nam lalę na określony czas:) Potem oczywiście były zabawy i ... znowu prezenty, tym razem od uczniów "czwórki". Pychotki i smakołyki. Na koniec zaś otrzymaliśmy darmowe wejściówki do Figlarni w Agorze. Tego dnia przyszła do nas niespodziewanie pani Kasia, która dzień wcześniej miała urodziny - przygotowaliśmy dla niej z tej okazji prezent:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
dziendzieck2012asw

Dzisiaj, 30 maja, wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 4 "Copernicus" zorganizowaliśmy po raz pierwszy - "Serdeczną Koloriadę". Imprezę integracyjną, podczas, której wspólnie bawiliśmy się z uczniami SP nr 4 oraz grupą starszaków z Przedszkola nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Bytomiu. Wszyscy mogliśmy wraz z panią Ilonką - pobawić się przy pomocy chusty, zagrać na Bum Bum Rurkach - pod czujnym okiem pani Bożenki, wyczarować za pomocą pędzla i pani Oli  - Kolorową Krainę oraz zatańczyć z panią Kasią i jej magicznymi wstążkami. 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kolorida2012as

Pani Kasia lubi nas zaskakiwać - tym razem przyszła na zajęcia troszkę wcześniej, przyniosła ze sobą szarfy i ... Podczas naszej "wspólnej" przerwy razem z uczniami czwórki - tańczyliśmy i wywijaliśmy szarfami w rytm muzyki. Podczas takiej zabawy człowiek staje się lekki i zwiewny jak jego szarfa i wiruje, wiruje w powietrzu...aż nie usłyszy dzwonka na lekcje:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zszarfami2012przewrwa

Codziennie na długiej przerwie o 10.30 spotykamy się z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" by wspólnie popląsać, pośpiewać, czasem wspólnie wykonać jakąś pracę plastyczną - jednak najbardziej wszycy lubimy - po prostu się pobawić. Pobawić razem:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
razem_zabawa2012aserrt

15 maja 2012r. odwiedziła nas klasa Ib wraz ze swoją panią wychowawczynią - panią Ewą. Pierwszaków znamy dobrze, nie było przecież to nasze pierwsze w tym roku spotkanie. Tym razem postanowiliśmy się pobawić przy pomocy Bum Bum Rurek. Zajęcia prowadził nasz ekspert od tych plastykowych rur - czyli pani Bożenka. Wspólnie tańczyliśmy, graliśmy, uderzaliśmy i trąbiliśmy za pomocą kolorowych instrumentów. Po zajęciach padła propozycja wspólnego występu - już nie umiemy się doczekać:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
ibnarurach20122

Już po raz kolejny, w czwartek, spotykamy się z klasami 6 na sali gimnastycznej, by wspólnie poćwiczyć i poczuć sportową rywalizację. W zajęciach tych bardzo pomocni okazują się być nasi koledzy z "czwórki", którzy czasem aż zanadto ułatwiają nam życie:) Pokonywanie coraz trudniejszych torów przeszkód idzie nam coraz lepiej. Niektórzy robią to tak szybko, że nasz aparat fotograficzny nie potrafi ich złapać w obiektywie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wfklasy62012as

W poniedziałek - 16 kwietnia - do naszej klasy zawitali uczniowie klasy Ia wraz ze swoją wychowawczynią, panią Weroniką. Wspólnie razem z nimi wygrywaliśmy za pomocą Bum Bum Rurek - bum, bum rurkowe rytmy. Wygraliśmy - "duszki" i ćwiczyliśmy "Ole, ole, ole" na Euro 2012 - ale była zabawa.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bumbumklasa1a2012

Jakoś ta wiosna nie chce do nas przyjść. Postanowiliśmy ją przywołać za pomocą płachty. Od razu zrobiło się w klasie kolorowo i wiosennie. Do tego wspólna zabawa z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" od razu poprawiła nam humory.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
plachta2012nowewios

W poniedziałek, 26 marca, spotkaliśmy się na wspólnych zajęciach z klasą 2a. Wspólnie graliśmy na Bum Bum Rurkach. Jak było... opisuje to rymowanka, którą otrzymaliśmy od pani Ewy, wychowawczyni 2a(nic dodać, nic ująć):

I my też rytm zagramy
RAM, TAM, TAM...
Na bum bum rurkach kod nadamy
RAM, TAM, TAM...
Echo niesie się po szkole
RAM, TAM, TAM...
2a muzykuje swoje
RAM, TAM, TAM...
Wraz z "Edterkiem" koncertuje
RAM, TAM, TAM...
Każdy świetnie dyryguje
RAM, TAM, TAM...
Miło wspominamy granie
RAM, TAM, TAM...
Dla pani Bożenki to podziękowanie
RAM, TAM, TAM...

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bumbumrurki2a2012w

Już po raz drugi wraz z klasą IIIa, wspólnie graliśmy na Bum  Bum Rurkach. Tym razem zajęcia specjalnie na tą okazję przygotowała pani Bożena. Jako, że nasi koledzy i koleżanki, podobnie jak my, mieli już nieco pojęcia jak na rurkach gra się, zadanie jakie postawiła przed nami nasza pani nauczycielka do łatwych nie należało. Najpierw nauczyliśmy się jak odróżniać całe nuty od półnut i ćwierć nut i jak je grać, by potem w grupach, z towarzyszeniem dzwonków(które wygrywały melodię) oraz innych instrumentów stworzyć niesamowitą muzykę. To było coś... I wiecie co? Udało się!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bumbumrurki2012porazdrugi

Już po raz drugi w tym roku wybraliśmy się do Zespołu Szkół Gastronomiczno Hotelarskich, by sprawdzić nasze umiejętności kulinarne. Tym razem zdecydowaliśmy się na pizzę. Samo ciasto już wcześniej przygotowali uczniowie ZSGH, my natomiast (oczywiście przy ich pomocy) komponowaliśmy smak pizzy, poprzez przygotowanie i dobieranie do niej odpowiednich składników, czyli: pieczarek, sera, pomidorów, ogórków, szynki i kukurydzy. Efekty przeszły nasze oczekiwania - pizza była wspaniała i pyszna. Dziękujemy naszym starszym kolegom oraz pani Danucie Pajestce za życzliwość, fachową pomoc i uśmiech, dzięki któremu nawet najtrudniejsze zadania - okazywały się być łatwymi.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
robimypizze2012

Dzisiaj wraz z Larym z planety Bum Bum Rurkowej i klasą 3a wzięliśmy udział w wielkim graniu:) Graliśmy na rurkach, wybijaliśmy na nich rytm, bawiliśmy się nimi i ..... Z tymi rurkami można robić prawie wszystko, trzeba mieć tylko wyobraźnię i lubić muzykę. My mamy sporo wyobraźni, a muzykę - kochamy:). Super zabawa, świetny sposób na naukę i rozrywkę - POLECAMY!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bumbum2012aser

Nasze zajęcia podczas przerw o godzinie 10.30 (codziennie) cieszą się dużą popularnością wśród uczniów "czwórki". Niektórzy pojawiają się w naszej klasie równo z dzwonkiem:). Ostatnio tańczyliśmy i bawiliśmy się wykorzystując końcówkę karnawału. Niezmierną popularnością cieszą się też zabawy z płachtą:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
plachatzabawy2012ert

Dzisiaj (w poniedziałek - 23 stycznia) pożegnaliśmy naszą choinkę, która przez ponad miesiąc przypominała nam o Bożym Narodzeniu. Pożegnaliśmy ją, a jakże by inaczej, kolędując wspólnie z klasą IIb i jej wychowawczynią, panią Bernadetą. Były też tańce, zagadki i krótka historia stajenek na Śląsku. Następnie spakowaliśmy bombki do pudełek, a samą choinkę pan Bartek pociął. Mamy nadzieję, że za rok w naszej klasie znowu pojawi się takie piękne drzewko.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
koldujemychopinka2012

Już po raz drugi w ostatnim czasie bawiliśmy się (no i ćwiczyliśmy) na specjalnej macie. Tym razem do zabawy zaprosiliśmy naszych przyjaciół z "czwórki". Do maty ustawiały się długie kolejki, a rumieńce na twarzach dzieci świadczyły o tym, że zabawa z tym elektronicznym gadżetem - to dobry sposób na śródlekcyjną gimnastykę.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
tablicadzieci42012

Człowiek nie może tylko się uczyć i pracować, czasem należy mu się chwila zabawy. Taką chwilą są nasze wspólne przerwy o godzinie 10.30. Wtedy razem z naszymi przyjaciółmi bawimy się razem. Bawimy się, że aż furczy...:) Czasem nas jest tak dużo, że nie mieścimy się na dywanie, ale to nic, można bawić się przy ławkach i stole. Jak zabawa to zabawa.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zabawywklasiesw2011

Czy wszyscy wiedzą, że już za cztery dni święta? My wiemy. Wraz z uczniami czwórki, przygotowaliśmy świąteczną gazetkę. Wesołych Świąt. Jak dobrze pracuje się razem. Wesołych Świąt. Naszą pracę wykonaliśmy z dzierganych kartek i papieru ozdobnego. Wesołych Świąt:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gazetkaswiateczna2011

W piątek - 16 grudnia - spotkaliśmy się, już po raz drugi, z naszymi koleżankami i kolegami z klasy Ia. Tym razem to oni przejęli inicjatywę. Najpierw nauczyli nas piosenki o deszczyku. Przy tej piosence świetnie się bawiliśmy wygrywając rytm na grzechotkach z puszek(sami je zrobiliśmy). Potem poszliśmy do klasy pierwszaczków i tam zrobiliśmy dziewczynkę, która z parasolem mogła się przechadzać po naszych ławkach. Za świetną zabawę - pani Weronice i uczniom klasy Ia -  bardzo dziękujemy:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
klasa1azajecia2011asd2

W czwartek, 8 grudnia, wzięliśmy udział w mini warsztacie poświęconym tańcom śląskim, który przeprowadziła specjalnie dla nas pani Ewa Mistalska. Uczyliśmy się kroków i kroczków do takich tańców jak: Owczareczek czy Rechtory. Zabawa była przednia. Mogliśmy też poprzymierzać wianki śląskie.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
tanceslaskie2011aser

Już po raz trzeci wzięliśmy udział we wspólnych zajęciach sportowych na sali gimnastycznej z klasami 6 SP nr 4. Tym razem zadania skupiały się na sztafetach i zabawach z piłką. Toczenie, noszenie, odbijanie. Uff.... walczyliśmy dzielnie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zajeciasport2011ase

Nie samym Mikołajem żyje dziecko. Tuż po pożegnaniu naszego miłego gościa, w klasie pojawiły się elfy mikołajkowe z klasy 4c, które przyniosły nam słodkościowe prezenty, oraz mnóstwo świetnej zabawy. Och te elfy, wiedzą jak się dobrze bawić.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
elfieprezenty2011

Powoli żegnamy się z jesienią. Za oknem coraz częściej plucha, a u Nas w klasie zawsze wesoło i gwarno. W tym tygodniu poza kanapkowym szaleństwem i Ekozabawami, wspólne muzykowanie, skoki na trampolinie i delikatne przymiarki do świąt - szczególnie do dnia Świętego Mikołaja, Ho Ho Ho.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
muzykowenia2011list

Wczoraj (1 grudnia) wybraliśmy się cała klasą (Dominika jest już zdrowa) do Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Bytomiu, gdzie zostaliśmy bardzo miło i ciepło przyjęci zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Po krótkiej prezentacji - przedstawieniu się - zabraliśmy się wszyscy do roboty, czyli do przygotowywania zdrowych kanapek. Z minuty na minutę rozkręcaliśmy się. Krojenie, smarownanie, dekorowanie po 45 minutach nie było dla nas już problemem:), którym niewątpliwie była sztuka cierpliwości. Przecież te kanapki wyglądały tak pięknie, a jak dobrze smakowały poszczególne składniki, mniam... mniam.... Dzięki pomocy naszych instruktorów (przeuroczej młodzieży) udało się większości kanapkowego menu przetrwać do czasu wspólnej biesiady. Za wspaniałe chwile i fachową pomoc - jeszcze raz wszstkim - DZIĘKUJEMY!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kanapki2011gas

Święto Pluszowego Misia - obchodzone tradycyjnie 25 listopada, my świętowaliśmy wraz z uczniami klasy 1c dzień wcześniej, w czwartek. Wspólnie obejrzeliśmy przygodę jednego z najsławniejszych misiów w Polsce - Misia Uszatka. Następnie pośpiewaliśmy i popląsaliśmy w takt misiowej muzyki. Na koniec ułożyliśmy podarowane nam przez pierwszaków puzzle.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
mispluszowy2011ase

Tym razem nie w poniedziałek, ale w środę odwiedzili nas nasi koledzy z "czwórki". Była to klasa 3b wraz ze swoją wychowawczynią panią Gabrysią. Nie omieszkaliśmy pochwalić się naszym filmikiem, prosząc rzecz jasna o głosy. Wspólnie potańczyliśmy, pośpiewalilśmy i zapląsaliśmy. My nauczyczyliśmy klasą trzecią zabawy o zajączku oni nas o wiewiórce. I tak minęła godzina, uff... jak też czas szybko płynie.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
klasa3bspotkanie2011

Na dużej przerwie - od 10.30 do 10.45, każdego dnia wraz znaszymi przyjaciółmi z "4" wspólnie bawimy się. To popląsamy, to pośpiewamy, to potańczymy. Układamy, rysujemy bądź - no właśnie ostatnio bawimy się płachtą. A to frajda, a to pycha.... Zresztą sami zobaczcie.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
plachtazabawy2011ase

W tym tygodniu, tamatem głównym naszych zajęć - były pojazdy. Samochody, samoloty, ciężarówki, statki no i pociągi. Razem z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" bawiliśmy się w pociąg, którym kierował prawdziwy (bo prawdziwą miał czapkę) kolejarz - maszynista. Wykonaliśmy też ilustracje do naszego ulubionego wiersza Juliana Tuwima - Lokomotywa. Po chorobie do klasy wróciła już Emilka, teraz czekamy na Dominikę, którą serdecznie pozdrawiamy:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pociag2011edzieciwe

Dzisiaj - poniedziałek (8 listopada) gościliśmy w naszej klasie uczniów klasy Ic wraz ze swoją wychowawczynią - panią Beatą. Wspólnie zatańczyliśmy, zaśpiewaliśmy, popląsaliśmy, wzięliśmy udział w "wyścigach konnych" i było super!!! Na koniec zajęć otrzymaliśmy własnoręcznie wykonane przez uczniów "czwórki" papierowe samochody policyjne. Jeszcze raz - Dziękujemy bardzo. W naszym spotkaniu integracyjnym - online uczestniczyła także Kasia, która z panią Iloną świetnie się bawiły.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zabawyzklasa1c2011

Już po raz drugi, wspólnie z klasami 6 "czwórki" uczestniczyliśmy w sportowych zabawach na dużej sali gimnastycznej. Trzeba przyznać, że było ciężko. Czasem trzeba było, chociaż na kilka chwil, odpocząc na ławce i szybko zregenerować siły do kolejnej zabawy. Mimo wszystko daliśmy radę. Biegając, tocząc piłkę czy skacząc przez szarfy. Dziękujemy wszystkim naszym kolegom i koleżankom za wspólne zajęcia oraz pani Ewie, Ani i panu Adamowi, którzy te zajęcia poprowadzili.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zajeiccklasa6wf2011ase2

Tradycyjnie już w poniedziałek spotkaliśmy się z naszymi kolegami i koleżankami z "czwórki". Tym razem odwiedziła nas klas Ia ze swoją wychowawczynią panią Weroniką. Czas miło nam upłynął na zabawach, pląsach i zagadkach - jakżeby inaczej - jesiennych.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
klasa1azabawy2011

W kolejny "integracyjny poniedziałek" gościliśmy u siebie uczniów klasy 3b z wychowawczynia panią Iwoną. Tym razem wspólnie śpiewaliśmy, pląsaliśmy i tańczyliśmy. "Maketume papa", "Tumpalaele" , "Taniec promyczków" czy "Wyścigi konne" to tylko kilka naszych zabaw, które rozśmieszały nawet najbardziej smutne buzie. Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu bo atmosfera zabawy była przednia.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
klasa3azabawy2011a

W poniedziałek (10 października) zaprosiliśmy na wspólne odmawianie różańca (wszak październik miesiącem różańcowym jest) naszych przyjaciół z klasy IIa, wraz z panią katechetką: Małgorzatą Krawczak. Tego dnia rozważaliśmy tajemnicę radosną. W naszych rozważaniach pomagała nam pani Bożena, która modlitwę poprowadziła. Na koniec wszyscy razem wychwalaliśmy naszego Pana Jezusa śpiewając mu i tańcząc.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
rozaniec2011as

Zupełnie niespodziewanie, w czwartek(6 października) wzięliśmy udział w zajęciach sportowych na dużej sali gimnastycznej wraz z klasą 6. Zajęcia zorganizowała i poprowadziła pani Ewa Karp. Tak intensywnej porcji biegu, w tym roku, nie mieliśmy jeszcze zaaplikowanej. Jednak staraliśmy się stanąć na wysokości zadania i każdy start był dla nas okupiony wysiłkiem i pełnym zaangażowaniem. Było super i teraz czekamy na więcej.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
integracj2011wfklas6

W piątek 30 września odwiedzili nas uczniowie klasy 1b ze swoją wychowawczynią - panią Ewą. Powodem tych odwiedzin był las, a właściwie tematyka związana z nim, która towarzyszy nam przez ostatnie dwa tygodnie. Pani Bożenka na te spotkanie przygotowała mnóstwo ciekawych zadań, piosenek, pląsów i zagadek. Wszyscy wspaniale się bawili i okazało się, że pierwszak już sporo wie o otaczającym go świecie.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zagadkilesne2011asdf

Od początku roku, każdego dnia, odwiedzają nas na długiej przerwie uczniowie "czwórki", a to wspólnie zatańczymy, a to razem zaśpiewamy, a to się pobawimy a to zawody urządzimy. Kto jeszcze nie był zapraszamy - na każdego czekamy.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zabawyzczworka2011in