Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuW ubiegłym tygodniu, we wtorek, zrobiliśmy sobie - zamiast obiadu - ciepłe, pyszne tosty. Tym razem - powstała pyszna pasta jajeczna i ciasto ze śliwkami:) Zanim jednak cokolwiek zrobiliśmy - Emila (ustaliliśmy że przez najbliższe 4 spotkania będzie doskonalić tą umiejętność i dopiero wtedy zrobimy zmianę) udała się do sklepu - z piękną nową torbą (którą otrzymaliśmy od wydawnictwa Nasza Księgarnia:)). Zakupiła na bazarku warzywnym - śliwki i szczypiorek, a w spożywczaku - chleb tostowy. Poszło jej super.

emilkaizakupy2018tgtdds

Następnie już wspólnie zrobiliśmy ciasto ze śliwkami - które, jak to w piosence śpiewamy - każdy może upiec, nawet gdy nie jest zuchem:) a co dopiero jak jest.

emilkaizakupy2018tgtdds2

Gdy ciasto piekło się w piekarniku - my robiliśmy pastę jajeczną. Tu także wielkich problemów nie mieliśmy. Obrać jajka ze skorupek, pognieść je, dodać śmietanki, majonezu, pieprzu i soli - wszystko dobrze wymieszać i już mogliśmy przygotowywać herbatę i wkładać chleb do tostera. No a potem - pora na posiłek:) Jak tak człowiek sam sobie zrobi - to o wiele bardziej mu smakuje:)

emilkaizakupy2018tgtdds23