Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuPodczas kilku ostatnich Edterkowych Przerw Integracyjnych i nie tylko bawiliśmy się wspólnie za pomocą specjalnej maty wypożyczonej od Wyższej Szkoły "Humanitas" w Sosnowcu i pani Danuty Morańskiej.

matakodoweanie2018rfr

Wykorzystaliśmy ją na wiele sposobów - bawiliśmy się rytmami, segregowaliśmy płytki według kolorów, zagraliśmy w memo, układaliśmy alfabet, programowaliśmy, a także tworzyliśmy niesamowite historyjki. Było Fajnie:)

matakodoweanie2018rfr2

I zainaugurowaliśmy w tym roku kalendarzowym spotkania z panią Beatą - instruktorką tańca z Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Bardzo czekaliśmy na te zajęcia i cieszymy się, że w drugim półroczu będziemy się wspólnie spotykać i tańczyć, tańczyć, tańczyć...

panibeatagrz2019tgt

W drugim semestrze postanowiliśmy powtórzyć nasze wtorkowe menu z semestru I. Zaczęliśmy od jajecznicy.

jajcznicadwrugieraz2019a

I trzeba przyznać, że zrobienie jej poszło nam i szybciej i sprawniej i z większym spokojem. A smakowała równie dobrze:)

jajcznicadwrugieraz2019

Święta, święta i już po świętach. Zakończyliśmy okres naszego kolędowania. Sporo tego było i bardzo się z tego cieszymy. Takim ostatnim akcentem - było wczorajsze uprzątnięcie choinki, która ozdabiała naszą klasę:) Do zobaczenia za rok...

grannadzieku2019a

Na początku kwietnia będziemy organizować III Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMy". Nie zawiódł patron Festiwalu wydawnictwo Granna, które przesłało gry dla każdej placówki, która weźmie udział w imprezie. Bardzo dziękujemy!!!

grannadzieku2019

W piątek po południu spotkaliśmy się w naszej klasie by świętować urodziny Eli i Filipa. Były "Sto laty", były prezenty: Ela otrzymała superową grę "Dr. Microb", zaś Filip zestaw "Jestem Święty". Był też pyszny tort. Bardzo było nam miło się spotkać, poopowiadać o tym co się wydarzyło w tym I semestrze. Pooglądać wspólnie zdjęcia. Zapowiedzieć mnóstwo ciekawych wydarzeń na semestr II.

elafilipfocei2019tgt

Były także kolędy i to te tradycyjne, pastorałki, ale i te grane na Bum Bum Rurkach. Był czas na sweet focie. Działo się oj działo:)

elafilipfocei2019tgt2

Nie umiemy się doczekać ferii - więc w klasie podczas Edterkowej Przerwy Integracyjnej pojeździliśmy trochę na nartach (pomogła nam w tym konsola Xbox i kinnect).

nanartach2018tgtgtgtgtgt

Dzisiaj naszą klasę odwiedziła pani Monika Flasz ze swoją "Wesołą Zgrają". Tym razem była to już prawie zgraja - bo w nasze progi zawitała Omi i Matiz. Od razu zabrały się za przegląd naszej choinki - szczególnie Omi sprawdzała czy czasem nie zawiesiliśmy na niej coś jadalnego:)

psymatizomi2019edede

Gdy psy zwiedzały naszą klasę my w tym czasie układaliśmy puzzle, szyliśmy bez igły, bawiliśmy się klamerkami i staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie - co znajduje się w balonie:) Popracowaliśmy także z psami - ucząc ich podstawowych gestów: siad, leżeć, waruj i turlaj się. Kolejne spotkanie już za tydzień. Huraaa:)

psymatizomi2019edede2

Ostatnie dni przyniosły spory mróz. Toteż często śpiewamy: "Hu hu ha - nasza zima zła":). Jednak mimo, że za mrozem nie przepadamy - to jednak bardzo lubimy jego działalność artystyczną - gdy maluje przepiękne obrazy na oknach. Niestety do nas ostatnio w tej sprawie nie zachodzi - więc postanowiliśmy wsiąść sprawę we własne ręce i tak powstały na naszych oknach - takie mrozopodobne obrazy:)

oknaedterek2019mroz

Przy okazji tej pracy wykonaliśmy podkład - zimowy do innej naszej pracy, nad którą spędziliśmy już sporo czasy:) I tak za jednym razem powstały dwie piękne impresje zimowe:)

oknaedterek2019mroz2

We środę wybraliśmy się do Zespołu Szkół Gastronomiczno Hotelarskiego w Bytomiu - na zaproszenie pani Małgosi Muzyki. Bardzo jesteśmy wdzięczni pani Małgosi oraz panu dyrektorowi, że możemy tu co roku, pod fachowym okiem szkolić swoje gastronomiczne umiejętności.

 technikum2019a

Tym razem wraz z klasą 3 przygotowaliśmy 3 dania z różnych stron świata. Była więc zupa cebulowa z grzankami (Francja), bliny z sosem czosnkowym i łososiem (Polska), a na deser mascarpone (Włochy). Już na same nazwy ślinka leci - prawda:).

 technikum2019a3

Wzięliśmy udział w przygotowywaniu każdego z tych dań - oczywiście w miarę naszych możliwości. Kroiliśmy więc chleb na grzanki, przygotowywaliśmy sos czosnkowy, dekorowaliśmy mascarpone, a nawet smażyliśmy bliny. Było co robić:)

 technikum2019a34

Na koniec, po wspólnym posiłku - pomogliśmy także w posprzątaniu sali i przy zmywaniu naczyń. Jak damy radę, to może jeszcze raz w tym roku tutaj zawitamy, a może uczniowie z ZSGH wpadną do nas:) Zobaczymy.

technikum2019a345

We wtorek - nasza klasa musiała sama sobie przygotować posiłek. Tak już to mamy w te wtorki:) Tym razem pani Ilona zaproponowała nam  - spaghetti bolognese. Więc zakasaliśmy rękawy i przystąpiliśmy do pracy. Tym razem za dużo jej nie było. Obrać cebulę i czosnek, nalać do garnka oleju, pokroić warzywa, zarumienić je na patelni, wrzucić mięso, przyprawy, sos i wymieszać, ugotować makaron:)

spaghetti2019ololo2

No dobra trochę tego było, ale przecież pomagała nam pani Ilona i pani Grażyna.

spaghetti2019ololo

We wtorek z samego rana odwiedziły nas panie z Banku ING odział Piekary Śląskie. Zarówno Bank jak i panie wspierają nas od kilku lat, kibicując naszym projektom w ramach Fundacji ING Dzieciom, będąc wolontariuszami podczas ich realizacji, a także sponsorując nasze przedsięwzięcia - np. Integracyjny Festiwal Gier Planszowych - za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

 ingbankwizyta2019

Bardzo się też cieszymy, że kiedy jest okazja - wpadają do nas - coraz liczniejszym gronem:) Tym razem na kolędowanie. Te tradycyjne z gitarą i instrumentami - ale i te mniej - przy użyciu Bum Bum Rurek. Jeszcze raz dziękujemy za wizytę i otwarte serca dla nas i zapraszamy ponownie:)

ingbankwizyta20192

W piątek, udaliśmy się całą klasą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu, by odwiedzić panią Gabrysię. Zwróciliśmy wypożyczone przed miesiącem płyty gramofonowe i CD z kolędami. Przy okazji wypożyczyliśmy nowe:) Tzn. nowe to one całkiem nie były:) bo miały z 30 lat, ale dla Nas były nowe. Jednak większość czasu śpiewaliśmy kolędy.

koledowaniebibliotek2018yty2

Część solo, zaśpiewaliśmy też pastorałki i piosenki świąteczne, a jedną to nawet zatańczyliśmy:) Przynieśliśmy też ze sobą gramofon, więc mieliśmy okazję posłuchać kilku kolęd odtwarzanych właśnie z tego urządzenia. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

koledowaniebibliotek2018yty

Podczas piątkowego spotkania w ramach Edterkowej Przerwy Integracyjnej - zarówno My, jak i nasi przyjaciele z "czwórki" staraliśmy się pokonać szereg przeszkód - niosąc w rękach "płonącą pochodnię". Zabawie towarzyszyły niesamowite emocje. Nie mogło zresztą być inaczej. Było super. Za tydzień spróbujemy "rozbroić bombę".

firequest2019ede

W czwartek wybraliśmy się na zaproszenie Kasi do Szombierek - do kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego. Tam, jak co roku, kolędowaliśmy przy przepięknej ruchomej stajence wraz z panem Romanem - twórcą tej bożonarodzeniowej szopki. Dziękujemy za zaproszenie:)

stajenka2019yhyhy 

Następnie wybraliśmy się do kościoła jezuitów pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu. Tam również kolędowaliśmy małemu Jezuskowi - także przy przepięknej i ruchomej stajence. Dziękujemy za miłe przyjęcie i otwarcie dla nas kościoła:)

 stajenka2019yhyhy2

We wtorek, udaliśmy się tramwajem, bardzo lubimy nim podróżować, do domu Filipa.

 ufilipatramwaj2019

Tym razem Filip zaprosił nas do siebie - by wspólnie świętować swoje urodziny:) Razem z nami przyjechała też Kasia:) Filip wyglądał na bardzo zadowolonego. Mama z tatą przygotowali dla niego (no i dla nas) pyszny tort ze Shrekiem.

 ufilipatramwaj20192

Potem mogliśmy troszkę się pobawić, pograć i pośpiewać. Gdy już troszkę zgłodnieliśmy ugoszczono nas domową pizzą:) Mniam, mniam:)

 ufilipatramwaj20192a

Jednak trzeba było wracać, chociaż dobrze nam było i ciężko było się zebrać. Na osłodę - wracaliśmy znów tramwajem, a dookoła padał biały, puszysty śnieg. Pięknie było:)

 ufilipatramwaj20192a2

W środę, odwiedził nas ksiądz Adrian Ziaja, który od września uczy religii w Sp nr 4. To było takie spotkanie kolędowe. Wraz z księdzem prześledziliśmy losy świętej rodziny od Zwiastowania do Pokłonu Trzech Króli. Zaśpiewaliśmy, a nawet zatańczyliśmy kolędy i pastorałki. Pochwaliliśmy się księdzu naszymi zeszytami, a także opowiedzieliśmy o tym jak funkcjonuje nasz zespół. Było to bardzo miłe spotkanie - mamy nadzieję, że nie ostatnie:)

spotkaniezksiedzem2019tgt

We wtorek, jak to we wtorek - robimy sobie sami posiłki. Tym razem miało być szybko i szybko było. Pani Ilona kupiła 100% mięsne parówki:) a naszym zadaniem było je przygotować do podgrzania i posmarować bułki. 20 minut i posiłek był gotowy.

epibumbum2019rfr23456

Przy okazji okazało się, że wszyscy uwielbiamy jeść parówki:) By było zdrowiej - na naszych talerzach pojawiły się pomidorki koktajlowe i sałata.

epibumbum2019rfr234567

W czwartek - odwiedziła nas klasa 4b wraz z panią Michaliną. Jako że to czas kolędowania - wspólnie zaśpiewaliśmy małemu Jezuskowi. Tym razem jednak nie śpiewaliśmy kolęd - tylko pastorałki i piosenki świąteczne. Było super. Bardzo dziękujemy za te odwiedziny.

epibumbum2019rfr2345

Powoli się rozkręcamy w Nowym Roku. Podobnie jak w poprzednim - zapraszamy naszych przyjaciół z "czwórki" na Edterkową Przerwę Integracyjną każdego dnia od 10.35 do 10.50 W tym tygodniu graliśmy na Bum Bum Rurkach:)

epibumbum2019rfr

poznawaliśmy świetne gry planszowe

epibumbum2019rfr2

rozwijaliśmy swoją kreatywność budując z klocków przeróżne konstrukcje

epibumbum2019rfr23

a także stworzyliśmy śnieżynki z życzeniami na Nowy Rok, które powędrują na nasze Drzewo Życzliwości.

epibumbum2019rfr234

Udało nam się także wykonać za pomocą guzików i koreczków wspaniałe mandale:)

mnandaleepi2019rfr

Czy pamiętacie jak w grudniu oglądaliśmy przedstawienie "Zorro" w ramach - Internetowego Teatru dla Szkół. Po jego obejrzeniu wzięliśmy udział w FanPagowym konkursie na stronie Iteatr i wiecie co:) Wygraliśmy!!!!! Dzisiaj otrzymaliśmy prosto z Warszawy, notesiki, smycze, worki, film oraz... tablet graficzny!!!! Pięknie dziękujemy!!!!!

zima2019zaje4

Bardzo się cieszymy, że znowu jesteśmy wszyscy w szkole:) Jeszcze bardziej chyba z tego, że zaczął padać śnieg i wreszcie przyszła do nas zima. Nie czekając, aż sobie pójdzie (teraz to nigdy nie wiadomo jak to będzie w zimie) szybko ubraliśmy się odpowiednio i pojawiliśmy się na boisku szkolnym.

zima2019zaje

Tam zaś: przeszliśmy krótki kurs odśnieżania, rzucaliśmy śnieżkami do celu i nie tylko:) Pograliśmy w piłkę, a nawet zagraliśmy w zimową wersję Molkky:) Było super. Chcemy jeszcze:)

zima2019zaje2