Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuDzisiaj w Edterku spotkała się prawie cała rodzina edterkowa. Bardzo się cieszymy, że razem z nami urodziny pana Bartka świętowali: Kasia z mamą, Ela z rodzicami i siostrą Kingą oraz pani Stefania. Na stole pojawiła się pyszna pizza i dobra kawa:) Pani Ilonka i pan Bartek opowiedzieli co ciekawego (a przecież u nas każdy dzień jest ciekawy) wydarzyło się od ostatniego spotkania. Zapowiedzieli także co nas jeszcze czeka - a będzie niesamowicie. Zobaczycie:)) Odwiedziły nas panie z Fundacji Inicjatywa i zaprosiły do współpracy.

inicjatywa2019yhyhy

Była nauka piosenki - efekty poznacie w środę:) Były też prace ręczne:) Zrobiliśmy piękne tulipanki - oczywiście niebieskie. Będzie można je spotkać na naszym stoisku podczas Edterkowego Kiermaszu Wielkanocnego. Dobrze się tak wspólnie spotkać i pobyć ze sobą:))

inicjatywa2019yhyhy2

Już we wtorek 2 kwietnia - Edterek organizuje Kiermasz Wielkanocny - na który serdecznie zapraszamy!!! Tymczasem podczas Edterkowej Przerwy Integracyjnej - każdy chętny mógł wykonać piękną kartkę świąteczną.

edterkekartakwielk2019

"Co się odwlecze to nie uciecze" - mówi stare przysłowie. We wtorek, 26 marca, udaliśmy się do Kręgielni. To prezent jaki z okazji Dnia Kobiet - poza pizzą:) ufundował swoim koleżankom i paniom - Filip. Nie udało się dwa tygodnie temu - bo choroby nie pozwoliło. Udało się teraz. I bardzo się z tego cieszymy, gdyż rzucanie kulą w kręgle:) sprawia nam mnóstwo frajdy. Przy okazji z wizyty na wizytę nasze wyniki są coraz lepsze i wierzymy, że jeszcze kilka treningów i barierki - nie będą nam potrzebne:) Jeszcze raz dziękujemy Filipowi za prezent:)

kregielnia2019rfrf

III edycja Międzyszkolnego Festiwalu Gier Planszowych "grajMY" za nami. Bardzo dziękujemy wszystkim szkołom które do nas zawitały: Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkół Specjalnych Nr 3 w Bytomiu, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Kopernika, Szkoła Podstawowa nr 40 w Bytomiu, Szkoła Podstawowa Nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi. Bardzo nam miło, że wraz z nami byli dzisiaj - wolontariusze, nasi przyjaciele z ING Bank Śląski oddział w Piekarach, oraz Szkolny Klub Gier Planszowych "Planszopernik".

fesyiwalgrajmy2019tg

Bardzo się cieszymy, że razem z nami bawiła się pani Inspektor Wydziału Edukacji Agnieszka Puźlewicz Kowalczyk, oraz pan dyrektor ZSS nr 3  Mirosław Wall. Dziękujemy także za pomoc panu Mateuszowi Bonkowi i pani Anii Koczar, oraz Fundacji INICJATYWA. Wreszcie dziękujemy wydawnictwom, które nas wsparły: Granna, Nasza Księgarnia, oraz Tactic. Bardzo dziękujemy  za pomoc panu Radosławowi Gabidze z firmy Globtrans Katowice.

fesyiwalgrajmy2019tg2

Przez dwie godziny świetnie się wszyscy bawiliśmy przy grach planszowych. Swój debiut u nas miała wielkoformatowa gra "Mrówki".

fesyiwalgrajmy2019tg23

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się trawiaste Mölkky.

fesyiwalgrajmy2019tg234

Udało nam się zagrać w dziesiątki gier, smacznie zjeść, a do tego każdy uczestnik otrzymał - kostkę relaksującą - a każda szkoła pakiet z grami planszowymi. Jak co roku w zabawach - dzieciom towarzyszył Lew Lucjan.

fesyiwalgrajmy2019tg2345

Każdy, kto chciał - a chcieli prawie wszyscy - mógł także realizować się plastycznie - dorysowując historię pewnych mrówek:)

fesyiwalgrajmy2019tg2345a

Wybraliśmy także - jak co roku najlepszą grę Festiwalu. W tym roku tytuł "Złotej kostki" otrzymała gra "Mölkky". Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok:)

fesyiwalgrajmy2019tg2345a2

Co roku staramy się wspólnie z uczniami "czwórki" obchodzić Światowy Dzień Zespołu Downa, organizująć między innymi akcję "Dzień Kolorowej Skarpetki". Tak też było w tym roku - na nasz apel odpowiedziała większość uczniów SP nr 4. My z Emilką daliśmy radę odwiedzić i przy okazji podziękować za włączenie się w nią - klasy młodsze.

edterek20lat345462

Niespodziewanie Emilkę odwiedziła dzisiaj klasa 1b i przygotowała dla niej przesympatyczny prezent - skarpetki:)))))

edterek20lat345462a

O godzinie 10.35 - czyli w czasie Edterkowej Przerwy Integracyjnej ponad 60 dzieciaków bawiło się z nami na małej sali gimnastycznej tańcząc prowadzoną przez Emilkę - Zumbę. Była też popularna "Chocolate a także "Balgijka" - nad która musimy jeszcze popracować:)

edterek20lat345462ade

Na koniec Emilka poprowadziła dla Nas zajęcia. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i za to że z Nami jesteście:)))

edterek20lat345462ade23

Już w czwartek - 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa - World Down Syndrome Day. Jesteśmy już z wami 20 lat:)

edterek20lat34546

Na koniec dnia - obiecana przez chłopaków - a szczególnie przez Filipa - pizza z okazji Dnia Kobiet:)

akademiapanakleksa20189rfr2

Dzisiaj, 19 marca, obejrzeliśmy świetny spektakl Teatru Maska z Rzeszowa - "Akademia Pana Kleksa" w ramach „Internetowego Teatru TVP dla szkół. Dziękujemy za wspólną zabawę. Nam podobało się bardzo!!!

akademiapanakleksa20189rfr

Kolejne fantastyczne spotkanie z Edumuzarte w Katowicach. Tym razem poznaliśmy kolejną nutkę, utrwaliliśmy te już znane:) ale także zagraliśmy na ukulele, a nawet na pianinie.

edumuzmarzec2019de

Porozmawialiśmy o naszych smutkach i radościach i o tym co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia:)

edumuzmarzec2019de2

Wczoraj na naszych zajęciach powstały portrety. Najpierw - powstały te narysowane na tablicy suchościeralnej. Wyszły nam kapitalnie:)

portretyt2019tgtrgtgt

Następnie spróbowaliśmy swoich sił na kartce. Tu też - trzeba sobie jasno powiedzieć - sukces:)) Dzisiaj te portrety pokolorowaliśmy suchymi pastelami i voilà:)

 portretyt2019tgtrgtgt2

Edterkowi chłopcy nie zapomnieli o dzisiejszym Dniu Kobiet:) O naszych dziewczynach pamiętali też chłopcy z Samorządu Szkolnego. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich pań - szczególnie życzymy im dużo uśmiechu i pogody ducha na każdy dzień:)

dzienkobiet2019a

Ależ miła niespodzianka - naszą klasę odwiedziła wczoraj pani Zosia - za którą tak tęsknimy:( Były wspominki, ciastka i owoce. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie:)

panizosiawklasie2019

W miniony wtorek na naszych talerzach obiadowych pojawiły się pyszne frankfurterki. Wymyślając menu na kolejny posiłek staramy się by był nie tylko smaczny, ale i prosty w wykonaniu. Tak też było z kiełbaskami. Zagotowanie wody, wrzucenie "francek" (tu trochę musimy popracować bo kiełbaski były wąskie i włożenie ich do garnka za pomocą specjalnego chwytaka przyspożyło nam trochę trudności), posmarowanie chleba - masłem, pokrojenie i obranie ogórków. Tyle:) I obiadek gotowy i jak zwykle pychota:)

kielbaski2019tgtgt

Zapraszamy do pierwszej w tym roku recenzji gry planszowej w ramach kanału "Zagrajcie z Edterkiem". Tym razem Emilka (która uwielbia dinozaury) wraz z Zuzią i Zosią prezentuje grę "Jurassic Snack". Zapraszamy:)

Bardzo lubimy bańki mydlane i zastanawialiśmy co zrobić by były z nami także tedy kiedy się nimi nie możemy bawić i.... jak zwykle pani Ilonka wymyśliła. Namalowaliśmy je:) A co:) Teraz już z nami zostaną.

bankimydlane2019ujuju

W czwartek udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Tym razem pani Gabrysia przygotowała dla nas muzyczną "ucztę". Przez ponad godzinę słuchaliśmy przeróżnych artystów grających na takich instrumentach jak: gitara, fortepian, fletnia pana, czy akordeon.

panigabrysia2019rfr

Trzeba przyznać, że bardzo dobrze nam się słuchało tych utworów - szczególnie zaś tych granych na gitarze elektrycznej. Kilka płyt wypożyczyliśmy - będziemy te muzyczne spotkanie kontynuować w klasie. I mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym uda nam się spotkać. Dziękujemy pięknie za zajęcia:)))

panigabrysia2019rfr2

Jak pomyśleliśmy tak zrobiliśmy - pogoda w czwartek sprzyjała, więc wybraliśmy się na podwórko by na świeżym powietrzu ćwiczyć nasze umiejętności jazdy na rowerze. Tym razem jedna osoba prowadziła jazdę - druga musiała się jej trzymać w bezpiecznej odległości. Udało nam się to zadanie wykonać bez większych kolizji:) Coraz lepiej wychodzi nam zatrzymywanie się na sygnał lub - gdy widzimy, że sytuacja tego wymaga:) Będziemy ćwiczyć dalej - obiecujemy:)

narowerzachpodworko2019

Tylko trochę słońca się pojawiło i na dworze zrobiło się ciepło, a nam już na myśl przyszło, że może pora wyciągnąć z piwnicy rower i rozpocząć przygotowania do sezonu:) Panu Bartkowi dwa razy nie trzeba powtarzać - rower przyniesiony, wyczyszczony, napompowane koła i rozpoczynamy trening. Dzisiaj na korytarzu - jutro jak pogoda pozwoli na boisku:)

narowerze2019yhyhyhy

A tak to wyglądało na w ruchu

Ostatni dzień karnawału nie mógł obyć się bez zabawy tanecznej. Tańczyliśmy podczas naszych zajęć, ale i postanowiliśmy zatańczyć wspólnie z naszymi przyjaciółmi z "czwórki". Przez 15 minut w naszej klasie panowała atmosfera jak na profesjonalnej dyskotece. Emila poprowadziła - zumbę, wspólnie - zatańczyliśmy nieśmiertelne kaczuszki, a Julka z klasy 3a nauczyła nas innej wersji "Chocolate choco choco". Ależ była zabawa.

tanieczumba2019aa

A tak wyglądało to na żywo:)

Tym razem we wtorek nie mieliśmy zbyt wiele czasu, dużo się działo:) Dlatego nasz posiłek musiał być przygotowany w miarę szybko. I jak zwykle pani Ilonka stanęła na wysokości zadania i przygotowała z nami - parówki w cieście francuskim (wiedziała jak nam bardzo smakują i zrobiła nam taki prezent na zakończenie karnawału).

parwoskidagna20198

Do tego, w formie przekąsek mieliśmy jeszcze owoce: winogrona, mandarynki, banany i jabłka, które umyliśmy i pokroiliśmy lub obraliśmy. Mniam....

parwoskidagna201982

We wtorek odwiedziła nas pani Monika wraz ze swoimi podopiecznymi: Matizem i Omi. Bardzo się cieszyliśmy, że znowu możemy wspólnie pobawić się i poćwiczyć, tym bardziej, że w zajęciach razem z nami tym razem uczestniczyła - Kasia. Pani Monika przygotowała kilka zadań dla nas, przypomnieliśmy sobie także podstawowe komendy, na które pieski reagowały (tzn. reagowała Omi - gdyż tego dnia Matiz skupił się na swojej piłeczce:)).

kasiazadanipise2019

Poopowiadaliśmy sobie o potrzebach psów, które postaraliśmy się narysować. Potem opowiedzieliśmy co my lubimy robić. Na koniec zobaczyliśmy klika sztuczek. okazało się że Omi nie tylko potrafi wskoczyć na krzesło, ale także na piłkę filipową, a nawet zrobić "A kuku" - pod wózkiem:) Brawo!!!

kasiazadanipise20192

Podczas ostatnich Edterkowych Przerw Integracyjnych powstało mnóstwo pięknych prac plastycznych. Przy jednych opracowaliśmy krócej, przy innych zdecydowanie dłużej by efekt był właściwy, ale niezależnie od czasu - zawsze dajemy maks serducha:) Dziękujemy też naszych przyjaciołom z "Czwórki", którzy są z nami każdego dnia na długiej przerwie i wspólnie z nami się bawią i pracują:)

EPI i ptaszki wiosenne

ptaszkiepi2019

EPI i pajacyki

ptaszkiepi20192

W piątek podczas EPI - wyciągnęliśmy z naszej szafy - dawno nie używaną matę. Jak się okazało - jej atrakcyjność nic, a nic się nie zestarzała. I ci mali i ci duzi świetnie się bawili. Za tydzień powtórka!

mata2019zabawa

Często piszemy o naszych radościach, czasem jednak są takie informacje, które nam ciężko przekazać i z którym musimy się zmierzyć. Od kiedy pamiętamy była z nami:) Zawsze uśmiechnięta i pogodna, zawsze pomocna i pełna ciepła. Nasza kochana pani Zosia. Niestety w piątek musieliśmy się z nią pożegnać. Wszystkiego dobrego pani Zosiu. Zawsze będziemy o pani pamiętać:))))))))

panizosiapozegnanie2019rfrf