Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuWczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu odbył się wernisaż wystawy Edterkowej - "Razem znaczy lepiej".

razemznaczylepiej2019

Wernisaż składał się z dwóch części. W pierwszej przypomnieliśmy troszkę historię naszego Edterka, było śmiesznie, nostalgicznie i wspomnieniowo. Były życzenia, były podziękowania i było mnóstwo emocji - oczywiście tych pozytywnych.

razemznaczylepiej2019a
razemznaczylepiej2019a2

W drugiej części zeszliśmy do rotundy i tam - w formie happenigu - stworzyliśmy wystawę, na którą składa się prawie 500 zdjęć z naszych wspólnych 20 lat.

razemznaczylepiej2019a2a
razemznaczylepiej2019a2a3

Dzięki tym zdjęciom poczuliśmy się jakby czas nagle się zatrzymał i mogliśmy przenieść się kilka, naście, czy dziesiąt lat wstecz i znów przeżywać te niesamowite wspólne chwile. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy byli z nami tego dnia, a więc i przede wszystkim wszystkim edterkowym uczniom i ich rodzicom. Dziękujemy panu Adamowi Frasowi - wiceprezydentowi Bytomia za znalezienie dla nas czasu. Dziękujemy dyrektorom naszych szkół - panu Mirosławowi Wallowi, oraz pani dyrektor Jadwidze Gilner. Dziękujemy kochanym przyjaciołom Edterka - Katarzynie Rybok, Annie Rak, Iwonie Zwadło, Izie Sagoli, Halinie Morlińskiej, Janinie Krysta. Dziękujemy także tym, którzy zawsze są z nami a tego nie prawie nie mogli:))) Jest ich tak dużo, że wybaczcie, że nie będziemy was wymieniać z imienia i nazwiska. Zobaczymy się zapewne na 30-sce:) Czego i Wam i sobie życzymy:)

razemznaczylepiej2019a2a3a

Uczestnicy naszych warsztatów - mogli także wziąć udział w konkursie plastycznym "Mój przyjaciel robot". Konkurs chyba przypadł wszystkim do gustu - bo w tym tygodniu jury będzie musiało podjąć decyzję o jego wyniku, a ma z czego wybierać. Otrzymaliśmy na konkurs roboty przestrzenne, roboty wykonane za pomocą programów graficznych, kolaży czy klocków - słowem fantastyczne 26 prac, za które bardzo dziękujemy - ogłoszenie wyników 6 czerwca. 

wystawaroboty2019as

Dzisiaj, 30 maja, odbył się czwarty - ostatni z serii warsztatów przeprowadzanych przez nas w ramach projektu "Mój przyjaciel Robot". Tym razem kodowaliśmy wraz z naszymi przyjaciółmi z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 3 w Bytomiu.

ostatniwarsztatozob2019

Wspólnie kodowaliśmy "na dywanie" przy pomocy kolorowych kubków,

ostatniwarsztatozob2019a

a następnie poznawaliśmy możliwości robota ozobota, który nie tylko potrafił świetnie odnajdywać narysowane przez nas drogi, ale także potrafił odczytywać kolorowe komunikaty, które znajdował na swojej drodze.

ostatniwarsztatozob2019a45

Do zabawy wykorzystaliśmy także rozszerzoną rzeczywistość - używając puzzli AR oraz programu Quiver.

ostatniwarsztatozob2019a4

Było super. Szkoda, że musieliśmy kończyć naszą wspólną zabawę:) Zapraszamy ponownie. W zajęciach towarzyszył nam lew Lucjan - od tego tygodnia wysoki specjalista od programowania (poduczył się od nas) i panie wolontariuszki z ING Bank (oddział Piekary). Bardzo dziękujemy Fundacji ING Dzieciom - za możliwość przeprowadzenia takich kolorowych i ciekawych zajęć.

Przygotowania do piątkowego wernisażu trwają:) Rzeka pamięci rozlała się dzisiaj w naszej klasie:)

wernisazprzygotowania2019aaa

Już w najbliższy piątek - 31 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu odbędzie się wernisaż wystawy "Razem znaczy lepiej" (w formie happeningu) naszego Edterka, który w tym roku obchodzi swoje 20 urodziny:)))) Wystawa zdjęć - potrwa do 16 czerwca. Zapraszamy do jej obejrzenia.

edterekwystawa2019ededea

Dzisiaj, 28 maja, odbyły się w naszej klasie trzecie warsztaty z cyklu "Mój przyjaciel Robot". Podobnie jak w ubiegłym tygodniu - wraz z Edterkiem nauki kodowania uczyli się uczniowie klasy 1b.

kodowanieklasa1b2019

Poznali zasady pisania kodu,

kodowanieklasa1b2019

nauczyli się programować robota Doca, a także małą myszkę by mimo przeszkód zawsze trafiała do serka:)

kodowanieklasa1b2019a2

Zobaczyli co potrafi robot mbot, oraz ozobot (prezentację poprowadziły Tosia i Emila z klasy 5b), a na końcu mogli przez chwilę przenieść się w wirtualny świat 3D - za pomocą programu Quiver.

kodowanieklasa1b2019a2a

Na naszych zajęciach nie mogło zabraknąć lwa Lucjana, a także naszych kochanych pań wolontariuszek z Banku ING (oddział Piekary). Kolejne warsztaty już w czwartek:) Będzie się działo:)

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Mamy - z tej okazji razem z panią Ilonką i panią Grażynką - zrobiliśmy laurkę:) a na niej kwiaty - równie piękne jak "Słoneczniki" pana Van Gogha.

kwiatymamy2019

Dzisiaj w ramach warsztatów "Kodowanie na dywanie" - odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Marii Konopnickiej w Bytomiu. Wraz z nimi - uczyliśmy się kodowania za pomocą specjalnych mat i kolorowych kubeczków.

muzarte2019ikikikiki2a2aa3a

Staraliśmy się też za pomocą strzałek wskazać drogę do domu "ludkom", a gdy to zrobiliśmy poprawnie - napisaliśmy nawet prosty program dla robota.

kodownieprzedszkolaki2019a

Oczywiście w naszych zabawach z kodowaniem towarzyszył nam lew Lucjan, a także panie z oddziału piekarskiego Banku ING. Na koniec wszyscy mogli zobaczyć w "akcji" robota - mbota, którego możliwości zaprezentowała Sonia z 5b, a także ozobota, który wszystkim bardzo się spodobał. Nauczyliśmy się też super piosenki o robocie!!!

muzarte2019ikikikiki2a2aa3aa

Było super. Dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie. 

kodownieprzedszkolaki2019

W środę podczas Edterkowej Przerwy Integracyjnej - z klocków budowaliśmy - no oczywiście... roboty:)))

muzarte2019ikikikiki2a2aa3

Przez najbliższe dwa tygodnie w Edterku królować będą "roboty". Już w poniedziałek podczas Edterkowej Przerwy Integracyjnej - pojawiły się na naszej tablicy. Obiecujemy, że będzie ich duużo, duuużo więcej:)

muzarte2019ikikikiki2

W poniedziałek, po dłuższej przerwie wreszcie udało nam się spotkać z naszymi przesympatycznymi paniami Olą i Aliną z Edumuzarte edukacja muzykoterapia arteterapia w Katowicach. Jak zwykle było wesoło, radośnie, a przede wszystkim muzycznie:) Dziękujemy za spotkanie i już czekamy na kolejne w czerwcu:)

muzarte2019ikikikiki

Od naszej ostatniej recenzji minęło prawie 2 miesiące. Wiele się w tym czasie wydarzyło. Recenzującą wraz z Emilką - Zuzę(ze względu na zmianę planu), zastąpiła udanie, jej siostra, Zosia. Poznaliśmy mnóstwo nowych ciekawych i sympatycznych gier. Postanowiliśmy jednak zrecenzować grę, w którą z wielką chęcią gra nie tylko Emila, ale prawie cały Planszopernik - a mianowicie grę "Sen". Zapraszamy do obejrzenia naszej rozgrywki.

Nasza droga Ela - pojechała do Jastrzębiej Góry - na Kolonię wraz ze swoją szkołą. Miło nam, że o nas nie zapomniała i przysłała nam kartkę:) Nie wiesz ile radości nam sprawiłaś tą niespodzianką. Całujemy i pozdrawiamy - Elu kochana:)))

bumbumrurkiepi2019maj2a

Pamiętacie jak kilka dni temu pisaliśmy o tym, że zrobiliśmy nasz Edterkowy Śpiewnik Religijny. Teraz dogrywamy do niego płytę. W tym celu poprosiliśmy o pomoc klasę 4c i panią Michalinę i śpiewaliśmy na chwałę Pana:)

bumbumrurkiepi2019maj2

Wczoraj w ramach Edterkowej Przerwy Integracyjnej - graliśmy i bawiliśmy się przy pomocy naszych niezastąpionych Bum Bum Rurki Było extra:)

bumbumrurkiepi2019maj

Kilka zajęć (Edterkowych Przerw Integracyjnych) nam to zajęło - ale już jest:) Wydaje się proste:) I chyba takie jest, ale jakie piękne:)

kolapracekinsky20127

A inspirowaliśmy się pracami - Wassilja Kandinskyiego - rosyjskiego grafika i malarza, współtwórcę abstrakcjonizmu.

kolapracekinsky20127a

Bardzo lubimy wtorki i nasze spotkania z kuchnią:) A że to co podczas nich robimy jest pyszne - to lubimy je podwójnie:) Tym razem z panią Ilonką zrobiliśmy kanapki z pastą z tuńczyka. Nie było przy tym dużo roboty, a efekt - fantastyczny - zjedliśmy prawie cały chleb, który zakupiliśmy (był i ten z ziarnami i baton). Polecamy:)

pastatunczyk2019rfr

Po przerwie, znowu spotkaliśmy się z panią Beatą, instruktorką tańca z Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Fajnie było się zobaczyć i oczywiście potańczyć. Przypomnieliśmy sobie nasze stare:) układy, zatańczyliśmy także nowe i mieliśmy możliwość tańca w parach - na co niektórzy z nas bardzo czekali. Cieszymy się też także z tego, że w tym miesiącu - spotkamy się z panią Beatą jeszcze - 3 razy:) To do zobaczenia za tydzień:)

panibeatamaj2019de

W ubiegłym tygodniu dużo czytaliśmy - zarówno wiersze jak i prozę. Odwiedziliśmy bibliotekę szkolną, ale nie zapomnieliśmy o pani Gabrysi i w piątek wybraliśmy się z małym prezentem do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

biblioteka2019podziek

Na naszych Edterkowych Przerwach Integracyjnych - nauczyliśmy się kilku krótkich wierszy pana Brzechwy, a także pokolorowaliśmy ilustracje przedstawiające najpopularniejsze wiersze Tuwima i Brzechwy:)

biblioteka2019podziek2

W środę podczas Edterkowej Przerwy Integracyjnej, wspólnie czytaliśmy wiesze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

bibliotekaszkolna2019rfrfr23

A w czwartek postaraliśmy się o ilustrację - ruchową - do wiersza "Rzepka":) Ale była zabawa:)

bibliotekaszkolna2019rfrfr2

W tym tygodniu obchodzimy Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. My nie tylko lubimy czytać książki, ale lubimy chodzić do biblioteki lubimy nasze panie bibliotekarki - panią Ewę (w szkole) i panią Gabrysię (w Bibliotece Miejskiej). Z związku z tym świętem, postanowiliśmy cały tydzień poświęcić na czytanie książek, wierszy i wizyty w bibliotekach. Już we wtorek - odwiedziliśmy panią Ewę, podarowaliśmy jej pakiet książek z serii "Magiczne drzewo", a także wypożyczyliśmy wiersze ulubionych poetów. Będziemy czytać:)

bibliotekaszkolna2019rfrfr

Na pewno jesteście ciekawi co zrobiliśmy wczoraj na obiad:) Szybciutko spieszymy donieść, że... pyszne naleśniki. Praca w kuchni przysparza nam coraz więcej radości, a i nasze umiejętności z zajęcia na zajęcia są coraz większe. Powoli też specjalizujemy się:)

nalesniki2019rfr2aaaa

Emila świetnie odważa składniki, Dagna jest ekspertem w wbijaniu jajek, Filip odkrył w sobie dar do zakręcania, odkręcania i nalewania - płynów z butelek, zaś Dominika superzaście obsługuje się mikserem. Chyba czas pomyśleć o własnej restauracji:)

nalesniki2019rfraaaa

Jak fajnie znowu się wspólnie bawić:) Nasze poniedziałkowe i wtorkowe zajęcia w ramach EPI z klockami i grami planszowymi:) Bardzo lubimy nasze wspólne przerwy i cieszymy się, gdy jesteście razem z nami:)

wspolnezabawyepi2019e