Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuDzisiaj ostatki - a w czwartek w naszej klasie nie zabrakło pączków. Dziękujemy pani Grażynie za te pyszności:)

paczysie2019ede

Dzisiaj Emila - miała możliwość poznania nowego programu do nauki programowania - Pixblock. Pierwsze dwie lekcje zrobiła szybko i bez problemów - zadania nie należały do najłatwiejszych:) Brawo!!! Autorom programu także należą się gratulacje. Szkoda tylko, że polecenia nie są czytane przez lektora - ułatwiło by to rozwiązywanie zadań osobom, które słabo czytają.

pixbliock2019rfr

W następny tygodniu pani Ilonka obiecała nam - dyskotekę karnawałową:) Dzięki zajęciom z panią Beatą będziemy zapewne lepiej do tej imprezy przygotowani.

panibeata2019ggtgt2

Dzisiaj nie tylko bawiliśmy się piłeczkami i chustą, ale też i wyrażaliśmy się ruchem podczas różnych rytmów. Tych bardziej gorących - takich w klimacie latino, jak i wolnych i spokojnych. Bardzo się cieszymy, że już za dwa tygodnie kolejne spotkanie.

panibeata2019ggtgt

Wtorek 26 lutego. Na stole jajka, mąka, olej i mleko. Na blacie kuchni grzeją się na maszynce dwie patelnie. To znak, że dzisiaj będziemy robić naleśniki.

nalesniki2019rfr2

Posiłek, który możemy jeść w każdej ilości. Szybko mieszamy składniki, wbijamy jajka i... już po klasie rozchodzi się cudowny zapach smażonego ciasta. Teraz tylko rozgnieść ser biały możemy siadać do stołu. 

nalesniki2019rfr

W poniedziałek, w pierwszy dzień po feriach - wybraliśmy się do Katowic na zajęcia muzyczno-rytmiczne. Zajęcia prowadziły jak zwykle nasze kochane panie: Ola i Alina.

filharmonia2019luty233

Tym razem dużo muzykowaliśmy, zagraliśmy na akordeonie, wygrywaliśmy rytmy na różnych instrumentach, a na koniec poznaliśmy nową nutkę E. Bardzo nam się podobają te muzyczne wyprawy i z radością czekamy na kolejne.

filharmonia2019luty23

Tuż przed feriami razem z naszymi przyjaciółmi z "Czwórki" zapoznawaliśmy się z twórczością holenderskiego malarza - Pieta Mondriana, który był przedstawicielem neoplastycyzmu.

pietmondrian2019rfr2

Nazwa trudna prawda - jednak sposób w jaki wykonywał swoje prace jest zadziwiająco prosty i przy tym pięknie prosty. Spróbowaliśmy pójść w jego ślady i zobaczcie co nam wyszło:)

pietmondrian2019rfr

We wtorek Emilka i Dominika poznały ciekawe urządzenie - niszczarkę, która zamienia niechciane dokumenty w ... papierowy śnieg:)

lodowisko2019tgtgt2aa

Wreszcie udało się!!! Wczoraj, 6 lutego - udaliśmy się na bytomskie lodowisko, które znajduje się na placu przed Muzeum Górnośląskim. Bardzo nam było miło, że na lód wybraliśmy się z panią Kasią:) Dziękujemy:)

lodowisko2019tgtgt 

Nasze pierwsze kroki były dość bojaźliwe, przecież od ostatniej naszej wizyty na lodowisku minął cały rok. Jednak po kilku minutach każda z dziewczyn sama "chodziła" po lodzie:) Brawo!!!

lodowisko2019tgtgt2 

Nie gorszy od dziewczyn chciał być Filip i sam zadecydował, że chociaż na chwilę na lodowisku się pojawi i tak się stało:) Gratulacje za odwagę i determinację:)

lodowisko2019tgtgt2a 

Pierwsze w tym Nowym Roku spotkanie z paniami Olą i Aliną w ramach Edumuzarte w Katowicach - było jednym wielkim muzykowaniem.

edumuzarte2019rfrf

Poznawaliśmy nutki - "C" - czyli "Do" i "G" czyli "Sol". Graliśmy na wielu instrumentach, w tym próbowaliśmy swoich sił na gitarze:) Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i wystukiwaliśmy rytmy na bębenkach. Działo się działo:) Kolejne spotkanie zaraz po feriach, na które już czekamy:)

edumuzarte2019rfrf2

W piątek po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedził nas Felek:) Ten najaktywniejszy piesek pani Moniki pomagał nam w rozmowie o emocjach. Świetnie się bawił - ze zbudowana przez nas wieżą:), obserwował nas gdy graliśmy w balonową piłkę. Na koniec wspólnie przećwiczyliśmy kilka komend. Zarówno nam jak i Felkowi idzie coraz lepiej:)

piesekfdelek2019eded