Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuZ piątku na sobotę (22/23 listopada) odbyła się II Edterkowa Noc w Szkole:) Ostatnio nasza ulubiona impreza klasowa:) Bardzo się cieszymy, że razem z nami tego wieczoru i nocy była Kasia i Ela:) Pamiętacie, że w ubiegłym roku tematem przewodnim nocki - była gra nocna "W poszukiwaniu składników pizzy". W tym roku postawiliśmy na "kodowanie". W piątek uczyliśmy się programować i bawiliśmy się za pomocą specjalnej maty, którą wypożyczyła nam pani dr Danuta Morańska - Dyrektor Instytutu Innowacyjnej Edukacji Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Zabawa była przednia, a że mata jeszcze z nami zostaje, to zapewne do niej wrócimy w najbliższych dniach.

nockawszkole2018rfr

W sobotę rano programowaliśmy malutkie roboty - Ozoboty, które dostarczyła nam firma Edusense i pan Mateusz Koman. Ozoboty uwielbiają czarne linie i jeżeli taką widzą starają się nie spuszczać z niej wzroku. Reagują także na inne kolory - gdy takie zauważą na swojej drodze (bo np. my je tam narysujemy) mogą przyspieszyć, wykonać piruet, czy zamrugać do nas:)

nockawszkole2018rfr2

Ważnym elementem naszego pobytu wieczorno-nocnego w szkole było samodzielne przygotowanie posiłków. Na kolację zrobiliśmy sobie pizzę. Najpierw wyrobiliśmy ciasto, a gdy wyrosło odpowiednio skomponowaliśmy ją smakowo:) Pani Zosia pomogła nam w ich upieczeniu:) Dziękujemy także pani Grażynie która nas wspierała w pracy:)

nockawszkole2018rfr234

Za to rano zrobiliśmy szybko jajecznicę (mamy już w tym wprawę) i tosty na ciepło. Te samodzielnie przygotowane śniadanie smakowało wybornie.

nockawszkole2018rfr23

Niestety jak wiecie, wszystko co dobre szybko się kończy więc i my o 10 - powędrowaliśmy do domu i będziemy z niecierpliwością czekać na kolejną Nockę:)

nockawszkole2018rfr2345