Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuW poniedziałek rozpoczęliśmy cykl zajęć, podczas których będziemy opowiadać o różnych ciekawych miejscach znajdujących się na naszym globie. Wędrówkę rozpoczęliśmy od naszego kraju i od jego mapy w zajęciach pomagał nam robot - ozobot:)

mapaozobot2019a

Oczywiście nic nie zastąpi nauki z "mapą w ręku", ale taki robot - może tą naukę urozmaicić szczególnie jeżeli wykorzystamy do tego puzzle AR (wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość).

mapaozobot2019a2

O tych i innych ciekawostkach ze świata robotów i programowania, które można wykorzystać podczas zajęć, będziemy Wam opowiadać co jakiś czas - bowiem już w tym miesiącu czekają nas bardzo ciekawe zajęcia w ramach projektu "Mój przyjaciel robot", który będziemy realizować dzięki Fundacji ING Dzieciom:) Będzie się działo:)

mapaozobot2019a23

Już za chwilę długa "Majówka" - Edterek przygotował kilka pomysłów na to jak można ją spędzić. Zapraszamy:)

Po pierwsze proponujemy wybrać się do parku - czy ogrodu i zobaczyć jak pięknie zagościła się tam wiosna. My wybraliśmy się do Międzyszkolnego Ogrodu Botanicznego w Bytomiu.

ogrod2019wiosna12

Jeżeli ktoś jeszcze nie był - gorąco zapraszamy, można zobaczyć tam przepiękne sasanki, tulipany, forsycje, bratki, posłuchać śpiewu ptaków i usiąść sobie na ławeczce, zamknąć oczy i zapomnieć, że się jest w Bytomiu:)

ogrod2019wiosna1

Po drugie - warto w tym czasie zadbać o kondycję fizyczną:) Można to zrobić np. jeżdżąc na rowerze. My jeździliśmy na szkolnym boisku.

rower2019wiosna2

Można jeździć na rowerze, ale można też skorzystać z siłowni pod chmurką, czy placu zabaw. My przetestowaliśmy takie miejsca w naszej najbliższej okolicy (nawet jeszcze nie wszystkie, bo ostatnio powstało ich sporo)

edtereksilownia1

i musimy powiedzieć, że w Bytomiu - jest co robić i gdzie ćwiczyć i się bawić. Brawo!!! Szczególnie za nowe place i siłownię - są super. My też będziemy częściej z nich korzystać.

edtereksilownia12
edtereksilownia123
edtereksilownia1234

Ostatnim naszym pomysłem na "Majówkę" - gdy już się zmęczycie spacerem i ćwiczeniami - są zdrowe i pyszne przekąski. My zrobiliśmy bułeczki z szynką i papryką. Palce lizać.

 edtereksilownia12345
edtereksilownia12345a

Wybraliśmy się ostatnio do Katowic, by zwiedzić wystawę znajdującą się w Muzeum Śląskim, zatatytułowaną - "Na tropach Tomka". Podczas zajęć w muzeum z wielką przyjemnością i zainteresowaniem odwiedziliśmy różne kontynenty poznając - zamieszkujące je zwierzęta, oraz rdzennych mieszkańców.

muzeumslaskie2019rfrfrf2

Bardzo nam się tutaj podobało, gdyż nie tylko mogliśmy oglądać, ale i dotykać, wąchać, czy przebierać się. Było super:)))

muzeumslaskie2019rfrfrf

Zmęczeni po podróży dookoła świata za Tomkiem - udaliśmy się do mamy Dagi - która ugościła nas pysznym obiadkiem prosto z Maroka - tradycyjnym daniem zwanym taginem, oraz lodami z owocami. Dziękujemy!!!!

dagaoboad2019maroko

Kilka dni temu odwiedziła nas pani Natalia, siostra Dominiki i po raz kolejny mieliśmy możliwość przyjrzenia się z bliska pracy fryzjera. Tym razem pani Natalia obcinała - Dagnę:) Dziękujemy!

dagafryzjerdomi2019gr22

Od środy w Edterku trwały mini Rekolekcje Wielkanocne. W jej ramach wzięliśmy udział w przedstawieniu "Fatima", które odbyło się w Kaplicy Dzieciątka Jezus, a przygotowali go nasi przyjaciele z SP nr 4 oraz pani Michalina.

fatimaprzedstawnie2019ed

W piątek udaliśmy się na Wzgórze Małgorzatki do księdza Józefa. Bardzo się ucieszyliśmy, że znowu (po roku) mogliśmy w tym miejscu się modlić, śpiewać na chwałę Pana, wyspowiadać się, oraz wziąć udział we mszy świętej. Bardzo dziękujemy, że od lat ksiądz Józef tak ciepło nas przyjmuje. Postaramy się mu odwdzięczyć - przygotowując dla niego Edterkowy Śpiewnik z Piosenkami Religijnymi i płytę z naszymi wykonaniami tych piosenek:) Obiecaliśmy sobie, że spotkamy się w maju na specjalnej mszy z okazji naszego 20-lecie:) tzn Jubileuszu Edterka.

fatimaprzedstawnie2019ed2

3 kwietnia - obejrzeliśmy I część przedstawienia "Bromba w sieci" nadawanego w ramach Internetowego Teatru dla Szkół z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Spektakl przybliżał widzom problemy jakie mogą stać się ich udziałem gdy korzystają z Internetu.

brombawsiseci2019rfrf2

W widowisku pojawiły się znane z opowiadań pana Macieja Wojtyszki postacie: Bromba, detektyw Kajetan Chrumps, poeta Fikander, muza Malwinka, oraz Pciuch. Mimo, że tematyka poruszana w przedstawieniu była dosyć dla nas trudna z zainteresowaniem przyglądaliśmy się przygodom bohaterów.

brombawsiseci2019rfrf

Dzisiaj - 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Dzień pełen emocji i wrażeń. Bardzo się cieszymy, że byliście dzisiaj z nami. Prawie cała szkoła ubrała się na niebiesko.

klasananiebiesko2019ed

Na sali gimnastycznej zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę

klasananiebiesko2019ed2

i puszczaliśmy niebieskie samoloty.

klasananiebiesko2019ed2a

Dziękujemy także za udział w Edterkowym Kiermaszu Wielkanocnym:) Było super:)

klasananiebiesko2019ed2a2

Z okazji przypadającego 2 kwietnia - Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - nagraliśmy piosenkę - wraz z uczniami klasy 1b, 3a oraz rodzicami. Od 6 lat w szkole przypominamy, że autyzm to nie choroba, że nie można się nim zarazić, nie trzeba się go bać i można z nim żyć. Dziękujemy, że jesteście z Nami:)