Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuJuż od kilku dni przygotowywaliśmy się do tego dnia - do czwartkowej, edterkowej wigilii. Dla nas ten dzień jest bardzo szczególny i ważny. Bardzo się cieszymy, że możemy go świętować wszyscy razem z Kasią, mamą Kasi - panią Grażyną oraz panią Iwoną (nauczycielką Kasi). Ten czwartkowy dzień zaczęliśmy od strojenia choinki i już po chwili, tak jak w piosence -  stała strojna i bił od niej blask i świeciła jasno i cieszyła nas:)

filipwigilia2018de

Na przerwie odwiedzili nas nasi przyjaciele z "czwórki" - razem z nimi siedliśmy wokoło naszego lampiony adwentowego i zaśpiewaliśmy kolędy.

filipwigilia2018de2

Gdy już pożegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi - wzięliśmy się za przygotowanie stołu. Raz, dwa na stole pojawił się biały obrus, biała zastawa, sianko, żłóbek i świeca wigilijna. Jeszcze chwila i na stole stała waza z pyszną zupą grzybową, pierogi z grzybami i kapustą, oraz makówki.

filipwigilia2018de2as

Wcześniej jednak wysłuchaliśmy Słowa Bożego, podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.

filipwigilia2018de2a
filipwigilia2018de2asa

I przyszła pora na wspólny posiłek. Wszystko pięknie pachniało i smakowało:) Po zjedzeniu potraw wigilijnych siedliśmy przy choince i pośpiewaliśmy kolędy.

filipwigilia2018de2asa23

Na koniec czekały na nas prezenty, które pod choinkę przyniosło nam dzieciątko.

filipwigilia2018de2asa23a