Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuTuż przed świętami zrobiliśmy dla naszych rodziców i rodzeństwa - pyszne pierniki, a także wspaniałe kartki świąteczne. Nie udało nam się zdjęć wrzucić przed Nowym Rokiem, bo aparat został w szkole:) Dlatego - teraz nadrabiamy zaległości:) Mamy nadzieję, że Wam Święta minęły tak samo przyjemnie jak i Nam:)

2019prezenty2

Dzisiaj, byliśmy bardzo zabiegani, jasełka, pani Monika i Felek - do tego zajęcia z panią Agnieszką, dekorowanie pierników:) Mieliśmy też chwilę czasu by zanieść karteczki świąteczne z życzeniami od Nas:) tym, z którymi często wpółpracujemy i których uważamy za swoich przyjaciół. Nie daliśmy niestety rady wszędzie dotrzeć.

zyczeniaswiateczne2018tgtgt

Dlatego wszystkim tym, którym nie mogliśmy osobiście złożyć życzeń - składamy teraz

Życzymy Wam zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,
a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe
życzenia spełniają się w każdym momencie.

zyczeniaswiateczne2018tgtgt2
 

Dzisiaj odwiedziła nas pani Monika z psem Felkiem. Felek to buldog francuski - wulkan energii. Ciekawski, chętny do zabawy i niesamowicie sympatyczny pies. Bardzo go polubiliśmy:) Dziękujemy też pani Monice za superowe świąteczne zajęcia:) i miłą karteczkę i życzenia. Wspaniałych Świąt życzymy pani i całej pani psiej rodzinie:)

felekpies2018dd

Dzisiaj mieliśmy możliwość uczestniczenia w jasełkach przygotowanych przez uczniów "Czwórki".  Bardzo nam się podobały - szczególnie występ klasy 2a i 2b:) Byliście fantastyczni:) Dziękujemy.

jaselkaszkole2018yhy

Już od kilku dni przygotowywaliśmy się do tego dnia - do czwartkowej, edterkowej wigilii. Dla nas ten dzień jest bardzo szczególny i ważny. Bardzo się cieszymy, że możemy go świętować wszyscy razem z Kasią, mamą Kasi - panią Grażyną oraz panią Iwoną (nauczycielką Kasi). Ten czwartkowy dzień zaczęliśmy od strojenia choinki i już po chwili, tak jak w piosence -  stała strojna i bił od niej blask i świeciła jasno i cieszyła nas:)

filipwigilia2018de

Na przerwie odwiedzili nas nasi przyjaciele z "czwórki" - razem z nimi siedliśmy wokoło naszego lampiony adwentowego i zaśpiewaliśmy kolędy.

filipwigilia2018de2

Gdy już pożegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi - wzięliśmy się za przygotowanie stołu. Raz, dwa na stole pojawił się biały obrus, biała zastawa, sianko, żłóbek i świeca wigilijna. Jeszcze chwila i na stole stała waza z pyszną zupą grzybową, pierogi z grzybami i kapustą, oraz makówki.

filipwigilia2018de2as

Wcześniej jednak wysłuchaliśmy Słowa Bożego, podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.

filipwigilia2018de2a
filipwigilia2018de2asa

I przyszła pora na wspólny posiłek. Wszystko pięknie pachniało i smakowało:) Po zjedzeniu potraw wigilijnych siedliśmy przy choince i pośpiewaliśmy kolędy.

filipwigilia2018de2asa23

Na koniec czekały na nas prezenty, które pod choinkę przyniosło nam dzieciątko.

filipwigilia2018de2asa23a

W środę - zajęcia specjalnie dla nas poprowadziły zajęcia plastyczne poprowadziły nasze kochane panie studentki - Zuzia i Marta. Wspólnie zrobiliśmy piękne kartki świąteczne. Niestety po raz kolejny zawiódł nas aparat i zdjęcia z części zajęć - zniknęły z karty:(

paniestudentki2018yhyhyhyhy

Już po raz kolejny w tym roku szkolnym spotkaliśmy się na zajęciach tanecznych. Pani Beata nauczyła nas tańczyć do muzyki z różnych stron świata:) Bardzo lubimy jej zajęcia:) Tym razem w spotkaniu z muzyką wzięły udział także nasze panie studentki - Zosia i Marta:) Na koniec zajęć - pani Beacie wręczyliśmy kartkę świąteczną i złożyliśmy życzenia:) Kolejne spotkanie już w Nowym Roku:)

teatrtancakoniecroku2018

Zapraszamy do świątecznej recenzji jednej z naszych ulubionych gier planszowych na spotrzegawczość "Hex". Jak zwykle o grze opowiadają Emilka i Zuzia:)

Wtorek, to dzień w którym sami sobie przygotowujemy obiad. W ten wtorek - czasu na przygotowanie posiłku nie mieliśmy za dużo. Odwiedziliśmy przecież bibliotekę, a także sklep w którym dokonaliśmy zakupów potrzebny do obiadu produktów, a także kilku składników - potrzebnych do zrobienia pierników na edterkową Wigilię. Na obiad przygotowaliśmy niecodzienne menu - a mianowicie pyszny makaron czekoladowy z białym serem. Niestety tak się spieszyliśmy - że nie daliśmy rady robić podczas zajęć zdjęć. Podczas posiłku też:) Bo głodni już byliśmy straszliwie:)

zakupymakaronczekoladowy

Prawie każdego dnia, na dużej przerwie integracyjnej bawimy się wspólnie z naszymi przyjaciółmi z "czwórki". W tym tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia - postanowiliśmy poukładać z naszych klocków - choinki:)

choinka2018epi

W piątek odwiedziły nas nasze przyjaciółki - Natalia i Iza:) Bardzo się cieszymy, że ciągle o nas pamiętają i gdy tylko mają wolną chwilę wpadają do nas:) Tym razem wspólnie zrobiliśmy edterkowe lampiony, którymi można będzie przyozdobić świąteczny stół. Dziękujemy dziewczyny, że jesteście z nami:)

emilkagodzinakodowanmi2018rfrfra

Od ponad roku - Emilka ćwiczy swoje umiejętności programowania za pomocą portalu Code.org. Na początku grudnia wzięła udział w międzynarodowej akcji "Godzina Kodowania", a kilka dni temu zakończyła stworzony na potrzeby początkujących programistów - Kurs A 2018. Gratulujemy:)

emilkagodzinakodowanmi2018rfrfr

W piątek, 14 grudnia, Edterek (w mocno odchudzonym składzie) obejrzał - wspaniały spektakl „Zorro” na żywo z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, w ramach projektu Internetowy Teatr dla Szkół. Bardzo nam się podobało:). Po skończonym przedstawieniu udaliśmy się do klasy 1b, która tego dnia razem z nami oglądała przedstawienie, by nauczyć ich pląsu "Zorro".

Zorro spektakl Edterekaa

Niesamowita sprawa, gdy rok temu, 29 listopada 2017r. odwiedziliśmy Izbę Tradycji w naszej szkole na Bobrku, po raz pierwszy tamtej jesieni - spadł śnieg. Dzisiaj - 11 grudnia 2018r. - sytuacja się powtórzyła. Znowu drogę do szkoły pokonywaliśmy zasypywani przez padający mokry śnieg. To już chyba taka tradycja:)

bobrekizba2018snieg1

W Izbie - przywitała nas, a jakże by inaczej, pani Maria, która izbą opiekuje się od jej powstania. Szybciutko zagrzaliśmy wodę na herbatę, bo trzeba przyznać, że byliśmy nieco przemoczeni. Pani Ilona poczęstowała nas pysznymi kreplami, a potem prześpiewaliśmy piosenki górnicze i śląskie.

bobrekizba2018snieg12

Wzięliśmy udział w quizie wiedzy o gwarze śląskiej, pani Stenia (którą spotkaliśmy w szkole) przeczytała nam w gwarze tekst o Mikołaju, a na koniec złożyliśmy życzenia urodzinowe panu dyrektorowi. Obiecaliśmy też, że pojawimy się w styczniu na kolędowaniu. Dziękujemy za miłe przyjęcie:)

bobrekizba2018snieg122

Dzisiaj - 10 grudnia udaliśmy się do Katowic na spotkanie muzyczne z panią Olą i Aliną. Już za kilkanaście dni przyjdzie zima i rozpoczną się święta - więc nasze wspólne zajęcia odbywały się właśnie w takim klimacie zimowo-świątecznym. Były piosenki o zimie i Mikołaju. Były zabawy muzyczne z ruchem, a nawet spróbowaliśmy stworzyć własną muzykę do zaproponowanych przez nasze miłe panie słów. Wyszło świetnie.

edterekgady2018rfras2

Pięknie dziękujemy za zajęcia, życzymy spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i mamy nadzieję, że spotkamy się w Nowym Roku:)

edterekgady2018rfras 

W piątek mieliśmy możliwość wzięcia udziału w "spotkaniu z gadami". Obejrzeliśmy różne gatunki gadów wśród których znalazły się: pyton królewski, pyton tygrysi zwany albinosem, boa dusiciel, agama brodata, żółw stepowy, czy skorpion. Dowiedzieliśmy się sporo o ich życiu, środowisku naturalnym, oraz zachowaniach. Mogliśmy także co niektórym zwierzakom - przyjrzeć z bardzo bliska:)

edterekgady2018rfr

Od kilku dni w naszej klasie o niczym innym nie mówiło się tylko o Mikołaju (to między innymi zasługa Filipa i Dagi:)). Zanim jednak Święty się pojawił postanowiliśmy zrobić babeczki mikołajowe - które byłyby naszymi prezentami dla naszych przyjaciół i rodziców:) Razem z Kasią, która tego dnia była z nami w szkole - szybko zrobiliśmy ciasto (powoli zostajemy ekspertami od wyrabiania ciast), które następnie pięknie się upiekło. Do wyboru były z czekoladą i bez:)

mikolajciasto2018tgt

mikolajciasto2018tgt2

Na przerwie wraz z przyjaciółmi z "czwórki" - wykonaliśmy z papieru - małe mikołajki. Część z nich później pojawiła się na naszych babeczkach:)

mikolajciasto2018tgt234

No i wreszcie przyszła ta chwila, gdy w drzwiach pojawił się Mikołaj. Ależ byliśmy szczęśliwi. Przywitaliśmy Świętego - piosenkami, opowiedzieliśmy mu o naszej klasie. O tym jacy to grzeczni byliśmy przez cały rok i jak bardzo za nim tęskniliśmy:)

mikolajciasto2018tgt234a

Nie mogło być inaczej - Mikołaj obdarował nas prezentami wśród których były łakocie i bardzo ciekawe książki. My także obdarowaliśmy Mikołaja prezentem - czyli naszą pyszną babeczką. I cóż... Święty bardzo się spieszył by zdążyć do innych dzieci. Pa, pa Mikołaju... Kochamy Cię:))) I będziemy czekać na Ciebie za rok:)

mikolajciasto2018tgt234a2

Za pewne jesteście ciekawi co sami "upichciliśmy" we wtorek:) Otóż - troszkę na prośbę Filipa, usmażyliśmy naleśniki. Tzn. żeby było jasne, przygotowaliśmy ciasto, sam proces smażenia - przeprowadziła pani Ilonka. Niby taka prosta sprawa, a ile odmierzania:) Wsyp tyle mąki, nalej tyle mleka, odmierz tyle wody. Do tego wbij trzy jajka, wsyp dwie saszetki z cukrem wanilinowym. Oj było co liczyć:) A potem miksowanie, rozsmarowywanie i w końcu smarowanie na naleśnikach.

nalesniki2018rfrtA że były pyszne niech świadczy fakt, że już po usmażeniu zrobiliśmy zdjęcie tylko jednemu:) Potem już tylko smarowaliśmy i jedliśmy:)

nalesniki2018rfrt2