Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuOstatnim akcentem tego roku szkolnego - było uczestnictwo w uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego w SP nr 4. Podczas akademii podziękowaliśmy panu dyrektorowi, gronu pedagogicznemu oraz uczniom za wspólną naukę i zabawę. Obejrzeliśmy także program artystyczny i oklaskiwaliśmy naszych przyjaciół z "czwórki", między innymi: Zuzia, Zosia, Asia, czy Igor, gdy otrzymywali wyróżnienia, nagrody i znaczki "wzorowego ucznia".

zakonczenieroku2019frf

Taką mamy tradycję, że kończymy rok - Piknikiem Rodzinnym. Nie inaczej było w tym roku. Piknik odbył się u ELI:) za co jej i jej rodzicom jesteśmy bardzo wdzięczni.

piknik2019filipa23

Cieszymy się również, że w naszym pikniku uczestniczyli uczniowie nowej klasy Eli, a także ich rodzice i pani wychowawczyni, oraz nasza pani Bożenka. Rodzina Edterkowa znów się powiększyła. Najważniejszym elementem pikniku - było wręczenie podziękowań dla rodziców, świadectw uczniom (którzy w tym roku otrzymali promocję do następnego roku) oraz odśpiewanie Sto Lat - Kasi, gdyż zbliżały się jej urodziny.

piknik2019filipa234

Nie zabrakło piosenek, wojny Bum Bum Rurkowej (taką funkcję spełniają na naszych piknikach) i pysznych smakołyków wśród których palmę pierwszeństwa pełnił pyszny żurek. Teraz przed nami dwa miesiące wakacji. Nie wiem jak wytrzymamy bez siebie:)

piknik2019filipa2345

Bardzo nam było przyjemnie, kiedy w środę odwiedził nas bardzo miły gość:) pani Bożena Mientus. Pani Bożena, kiedy sprawowała funkcję vice prezydenta Bytomia - wspierała nas byśmy - jako Edterek - nadal mogli działać za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni. Bardzo dziękujemy za pyszny torcik i ciasteczka i zapraszamy znowu:)

dziekujemy2019tgtg2

Rok szkolny zawsze mija nam szybko i tak niezauważenie nadchodzi chwila w której musimy się żegnać ze szkołą. Te pożegnanie to także - podziękowanie wszystkim tym, którzy wraz z nami uczyli się, bawili, byli z nami, nas wspierali i na których zawsze mogliśmy liczyć. Niestety nie zawsze uda nam się do nich trafić z naszymi podziękowaniami, chociaż bardzo się staramy:) Dlatego teraz Wam Wszystkim - Bardzo, ale to bardzo - DZIĘKUJEMY!!!!

dziekujemy2019tgtg

Jest nam niewymownie przykro i całą Edterkową rodzinę ogarnął smutek. Dowiedzieliśmy się bowiem, że nasz kochany - pan Kazik (tata Artura) w dniu dzisiejszym odszedł do wieczności. Pan Kazik był człowiekiem o wielkim sercu, zawsze uśmiechnięty i zawsze uczynny. Zawsze mogliśmy na niego liczyć i nigdy nam nie odmówił niczego. Będzie nam go bardzo brakowało... Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

tataartur2019rfrfrfr

W piątek, 14 czerwca, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele św. Rodziny w Bytomiu-Bobrku. Podczas mszy biskup senior Gerard Kusz udzielał młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 3 w Bytomiu Sakramentu Bierzmowania. Wśród bierzmowanych znalazła się nasza Kasia:) Bardzo się cieszymy, że otrzymała ten sakrament wraz z darami Ducha Świętego. Mamy nadzieję, że i nam w najbliższym czasie uda się przystąpić do tego sakramentu.

bierzmowaniekasia2019rfr

Życzymy jej by te wspaniałe dary otrzymane od Ducha Świętego, dały jej siłę, rozum, mądrość i umiejętności, które pozwolą celebrować każdy dzień życia wspólnie z Panem Bogiem.

bierzmowaniekasia2019rfr2

Wczoraj, 11 czerwca, uczestniczyliśmy w ParaOlimpiadzie, którą zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 51 w Bytomiu. Nasza trzyosobowa reprezentacja w składzie: Emila, Dominika i Filip - dzielnie pokonywała przygotowane przez organizatorów konkurencje.

edterekzawody2019rfrf2

Za swoją aktywność sportową podczas zawodów otrzymaliśmy puchar, medale i nagrody. Bardzo dziękujemy i obiecujemy wpaść znowu za rok:))

edterekzawody2019rfrf

W piątek, odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Bytomiu i panią Gabrysię w dziale audiowizualnym. Podczas spotkania mieliśmy możliwość posłuchania przeróżnych gatunków muzycznych i poznaliśmy kilka nowych instrumentów. Najbardziej spodobał nam się blues i organki ustne:) te same na których podczas mszy przygrywa nam ksiądz Józef. Kolejne wspólne zajęcia już w nowym roku szkolnym. Dziękujemy pani Gabrysiu.

instrumentybibliotek2019rfrtr

Dzisiaj byliśmy obejrzeć jak się trzyma nasza wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. I trzeba przyznać, że super:) Kto nie był - zapraszamy:))) My znowu ją odwiedzimy w piątek bo idziemy na zajęcia do pani Gabrysi:)

wystawazwiedzani2019rfrfr

Dzisiaj, 4 czerwca, w parafii św. Małgorzaty - odbyła się Msza Święta w intencji uczniów, rodzin i opiekunów Edterka. Mszę odprawił ksiądz Józef Jonczyk. Wspólnie dziękowaliśmy za opiekę jaką Pan roztaczał nad nami przez te 20 lat i mamy nadzieję, że będzie czuwał nad nami nadal:) Bóg zapłać.

mszasiwta2019edterek