Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuW poniedziałek, 18 czerwca, Edterek wraz z grupą uczniów z klasy IIa z SP nr 4 w Bytomiu, wziął udział w projekcie wspartym przez Fundację Orange, zatytułowanym "Słoneczna Radość", który zorganizowała i przeprowadziła -  firma Edumuzarte, czyli nasze kochane panie z Miasta Ogrodów: Alina i Ola.

edumuzarte2018yhyf

Poza fantastycznymi zajęciami muzyczno-plastycznymi, niesamowite było miejsce, w których te zajęcia się odbywały, a mianowicie - restauracja Srebrne Stawy w Bytomiu Szombierkach z widokiem na pola golfowe:)

edumuzarte2018yhyf2

Cała nasza grupa świetnie się bawiła (no panią Olą i Aliną, nie może być inaczej). Odtańczyliśmy tanieć afrykański, bawiliśmy się chustą, zrobiliśmy sobie naszyjnik z makaronu, namalowaliśmy piękne motyle i wzięliśmy udział w kręceniu teledysku:).

edumuzarte2018yhyf23
edumuzarte2018yhyf234

Zostaliśmy także po królewsku ugoszczeni,

edumuzarte2018yhyf2345

a każdy z uczestników otrzymał torbę z mnóstwem "małych skarbów", wśród których była książka "Podróż dookoła harmonicznego koła" piosenkami i historyjkami z naszych zajęć muzycznych. Bardzo dziękujemy za te wspaniałe 1,5 godziny i jeżeli będzie kiedyś możliwość powtórzenia takiego spotkania - już dzisiaj się piszemy:)

edumuzarte2018yhyf23456

·     2018  Muzykoterapia w plenerze. Słoneczna Radość. Integracyjne zajęcia muzyczno-plastyczne przeprowadzone przez firmę  Edumuzarte. EDUKACJA, MUZYKOTERAPIA, ARTETERAPIA zorganizowane w Bytomiu na terenie pola golfowego Bytom Armada oraz restauracji Srebrne Stawy w Bytomiu Szombierki.

Dzisiaj prezentujemy Wam przedostatni filmik w tym roku z serii "Zagrajcie z Edterkiem". Tym razem dziewczyny opowiadają o grze kafelkowej - kooperacyjnej "Smoczy Skarb". Gra jest szybka, prosta a do tego bardzo często przez nas grana:) Dlatego z dużą przyjemnością zapraszamy do recenzji.

Cztery lata temu, na bytomskim rynku - otrzymaliśmy od PCK - nasz kochany rower. Od tego czasu - staramy się go poznać:) i na ile możemy maksymalnie wykorzystać. Dlatego nie mogliśmy odmówić uczestnictwa w IV Integracyjnym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez ZSS nr 3 w Bytomiu. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 10 - wspólnym przemarszem (w naszym przypadku również przejazdem) pod Urząd Miejski w Bytomiu. 

piknikrowerowy2018uju

Następnie wzięliśmy udział w sztafecie rowerowej. Jesteśmy dumni, gdyż każdy z nas samodzielnie (wspomagania wymagał tylko czasem Filip i Kasia) pokonał trasę:), która wiodła alejkami Parku Miejskiego. Każdy z nas otrzymał złoty medal!!!

piknikrowerowy2018uju2

Następnie, po krótkim odpoczynku - zagraliśmy w Molky. Dziewczyny z SP nr 4: Zuzia, Julka i Zuzia - w tym czasie prowadziły zajęcia z Molky - dla uczestników Rajdu (dziękujemy Wam dziewczyny).

piknikrowerowy2018uju3

I tak minęły szybko dwie godziny, że ani się spostrzegliśmy - już musieliśmy wracać. Dziękujemy za zaproszenie:)

W piątek, 27 kwietnia, odbył się finał naszego projektu "Fast food, czy slow food". Gwiazdą finału - był pan Grzegorz Bień, uczestnik programu "MasterChef" oraz zwycięzca programu telewizyjny pt.: "8 smaków Europy". W warsztatach kulinarnych przeprowadzonych przez pana Grzegorza wzięło udział prawie 90 uczniów, z trzech szkół bytomskich: Zespołu Szkół Specjalnych Nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 4, oraz Zespołu Szkół Gastronomiczno Hotelarskich.

bien2018ygtgt1

Podczas pierwszego warsztatu uczniowie klasy 3b, wraz z panią Mariolą, uczniowie Edterka oraz uczennice ZSGH: Weronika i Kasia - dowiedzieli się jak zrobić buraka marynowanego w balsamico, ziołach i miodzie z kozim serem. Mniam, mniam... Oczywiście mistrzowi pomagali mali kucharze i lew Lucjan.

bien2018ygtgt12

Kolejną propozycją kulinarną, którą zaprezentował nam pan Grzegorz był - kurczak tikka masala z ryżem parabolicznym. W tym warsztacie wzięła udział głównie klasa 3c wraz z panią Iwonką. Pan Grzegorz, którego dzieciaki pilnie obserwujące program "MasterChef" świetnie znały - nie nadążał odpowiadać na setki ciekawych pytań związanych z udziałem w programie:) Oczywiście na koniec zajęć można było skosztować kurczaka:) Palce lizać:)

bien2018ygtgt1243

W trzecim warsztacie - kończącym pokaz wziął udział ponownie Edterek oraz uczniowie z ZSS nr 3 w Bytomiu. Tym razem pan Grzegorz zrobił, przy pomocy uczniów - sorbet malinowy z pianką czekoladową. Pychota:)

bien2018ygtgt12435

Równolegle dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu, pani Ilonka - zorganizowała warsztaty: "Dekoracje z warzyw i owoców". Z wielkim zaangażowaniem dzieciaki stworzyły przeróżne kompozycje, ucząc się i bawiąc równocześnie. A do tego... smakując - owoce swojej pracy:)

bien2018ygtgt1243556

Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji ING Dzieciom, dzięki której warsztaty mogły się odbyć, jak i pracownikom banku - wolontariuszkom, które wspierały nas przez wszystkie zajęcia. DZIĘKUJEMY!!!!

bien2018ygtgt124355645

Dzisiaj, 26 kwietnia w naszej klasie, odbył się przedostatni warsztat z cyklu "Fast food, czy slow food". Tym razem na wspólne zajęcia zaprosiliśmy przedszkolaków z grupy "Tygrysków" z Niepublicznego Przedszkola "Tika" (miło nam było znowu gościć w klasie panią Dominikę). Podczas zajęć mogliśmy spróbować wykorzystać - tak zdrowe produkty jak kasza, czy ryż - do czegoś innego - niż do zjedzenia:)

tikawarsztaty2018tgt

Zapoznaliśmy się z ich fakturą i dotykiem. Daliśmy radę rozpoznać różne ich rodzaje nie widząc ich - tylko za pomocą naszych dłoni:)

tikawarsztaty2018tgt2

Następnie wykonaliśmy proste grzechotki:), które wykorzystaliśmy do wspólnej zabawy.

tikawarsztaty2018tgt23

Na koniec udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie mogliśmy za pomocą kaszy, ryżu, soczewicy czy maku - tworzyć obrazy. Była to świetna zabawa.

tikawarsztaty2018tgt234

Dziękujemy Fundacji ING Dzieciom, za wsparcie naszych zajęć. Paniom wolontariuszkom: Monice i Beacie z Fundacji oraz nieocenionemu lwu Lucjanowi (Natalii) za to że z nami byliście:) Już jutro finał naszego projektu, na który czekamy z niecierpliwością:) Będzie się działo.

tikawarsztaty2018tgt2345

Wtorkowe zajęcia, które odbyły się w ramach projektu "Fast food, czy slow food", w całości poświęcone były jabłkom, chyba najbardziej popularnym rodzimym owocom:)

jablka2018warsztaty

O tym, że warto jabłka jeść, pod różnymi postaciami przekonywała - Nas, oraz uczniów klasy 3c - pani Ilonka.

jablka2018warsztaty2

Uczestnicy warsztatów poznali różne gatunki jabłek - dowiedzieli się nie tylko jakie mają nazwy, ale także czy są soczyste, twarde i jak smakują (słodkie, kwaśne itd:). 

jablka2018warsztaty23

Ta forma nauki bardzo nam przypadła do gustu - nie dość, że ciekawie to jeszcze smacznie:)

jablka2018warsztaty234

Druga część warsztatów odbyła się w Muzeum Górnośląskim. Tym razem o jabłkach w sztuce i nie tylko:) opowiadała pani Ania oraz pan Marek.

jablka2018warsztaty2345

Uwrażliwiła nas na postrzeganie kolorów jakimi mienią się te pyszne owoce. Zachęceni do obserwacji martwej natury i pod czujnym okiem fachowca powstały przekolorowe papierowe odzwierciedlenia jabłuszek.

jablka2018warsztaty23456

Na koniec odwiedziliśmy dział etnograficzny, gdzie dowiedzieliśmy się jak to nasze "starki" dbały o to, by ich dzieci - jadły dobrze i zdrowo:)

jablka2018warsztaty234567

Dziękujemy Fundacji ING Dzieciom, dzięki której nasze zajęcia mogły się odbyć, oraz pani Ilonce, pani Ani i panu Markowi za bardzo ciekawe zajęcia.

W piątek, w ramach naszego projektu "Fast Food, czy Slow Food", odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem odbyły się one w Zespole Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich. Pani Małgosia wraz z klasą 2T przyjęła nas jak zwykle bardzo ciepło. Razem z uczniami Technikum - obejrzeliśmy nasze wczorajsze zajęcia z carvingu. Następnie MY - nauczyliśmy naszych starszych kolegów i koleżanki - jak się robi pastę jajeczną:),

pastajajeczna2018rftg

a oni pokazali nam jak można zrobić pyszną pastę z białego sera i rzodkiewek.

pastajajeczna2018rftg2

Oczywiście nie zapomnieliśmy czego uczył nas "mistrz" Szymon, i nasze pasty były nie tylko smaczne - ale i wyglądały:)

pastajajeczna2018rftg23

Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólną degustacją. Uczniowie Technikum poczęstowali nas jeszcze zrobionymi przez siebie racuchami z jabłkami:) Wszystko wyglądało nie tylko apetycznie - ale smakowało wyśmienicie.

pastajajeczna2018rftg234

Bardzo dziękujemy pani Małgosi, oraz naszym kochanym wolontariuszkom z Fundacji ING Dzieciom, oraz samej Fundacji, bez której te zajęcia nie mogły by się odbyć. I zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

Dzisiaj, 19 kwietnia, rozpoczęliśmy nasz projekt "Fast food czy slow food", który odbywać się będzie przez najbliższy tydzień. Projekt powstaje przy wsparciu Fundacji ING Dzieciom (której z tego miejsca bardzo dziękujemy!!!).

szymonniedziela2018ed2345

Na dzisiejsze, zajęcia zaprosiliśmy pana - Szymon Niedziela, mistrza:) carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Pan Szymon opowiedział nam o swojej pasji i pokazał swoje niesamowite prace. Na szybko - specjalnie dla nas, wyrzeźbił kwiat - w białej rzodkwi.

szymonniedziela2018ed

Następnie, wraz z uczniami klasy 3b i jej wychowawcą panią Mariolą, ze wsparciem uczniów ZSGH (pod kierunkiem pani Małgosi) i naszych przemiłych pań wolontariuszek z Fundacji (Kasi i Beaty) - staraliśmy się dorównać naszemu mistrzowi. Przypatrywał się tym próbom nieodłączny w takich sytuacjach, Lew Lucjan.

szymonniedziela2018ed2

Udało nam się z owoców i warzyw stworzyć: pawia, jeża, palmę, kwiatuszki czy gąsienicę:) Ależ przy tym było zabawy:) Fantastyczna sprawa - cudownie wyglądały te nasze owocowo-warzywne kompozycje.

szymonniedziela2018ed23

Po przyjrzeniu się wszystkim wykonanym pracom - odbyła się kolejna część spotkania - czyli degustacja. Niby tak samo smakowało - a jednak chyba trochę inaczej. Nie wierzycie - spróbujcie:)

szymonniedziela2018ed234

W tym tygodniu staramy się robić to co bardzio lubimy i opowiadamy o swoich zainteresowaniach. Jedną z naszych ulubionych zabaw - są gry planszowe. Od ponad roku Ela i Emila recenzują swoje ulubione gry. Tym razem opowiadają o całkiem nowej grze, które poznały dzisiaj - i która od razu przypadła im do gustu. Jest nią gra typu memory - "Kurnik". Zapraszamy na film.

Dzisiaj - 5 kwietnia, obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (który przypada 2 kwietnia).

naniebieskoszkola12018

Dla nas rozpoczął się on uczestnictwem w szkolnej edycji Konkursu "Mam Talent". Tego dnia - prawie wszyscy uczniowie, nauczyciele, oraz goście, którymi były przedszkolaki - ubrani byli na niebiesko:) Oczywiście ubraliśmy się na niebiesko i My, nasi nauczyciele i nasze przyjaciółki z LO:) Na samym początku konkursu - zostaliśmy uroczyście przywitani i... cała szkoła zaśpiewała nam "Sto lat". Było to bardzo przyjemne:)

Następnie z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy występy finalistów. Każdy z nas miał swoich faworytów i każdy oddał na nich swój głos.

naniebieskoszkola2120182

Po konkursie udaliśmy się do klasy 3c, gdzie wraz z przedszkolakami wzięliśmy udział w prowadzonych przez panią Ilonkę i pana Bartka zajęciach integracyjnych:)

naniebieskoszkola21201823

Było troszkę pląsów, troszkę zabaw - ale przede wszystkim zrobiliśmy - tor z naszych stóp: ) (odrysowanych ma się rozumieć), który następnie pokonywaliśmy w rytm muzyki. Zabawa była taka fajna, że nie chciało się jej kończyć:)

 

Na koniec pani Iwonka przyniosła balony - i mogliśmy się nimi nacieszyć:) ależ to był dzień pełen wrażeń:)

naniebieskoszkola212018234

W poniedziałek, wybraliśmy się do szkolnej biblioteki na wystawę zatytułowaną "Kraszanki, pisanki, drapanki...". Na ekspozycję wystawy składały się pisanki wykonane różnymi technikami, książki o tematyce wielkanocnej oraz kartki świąteczne. Podczas wystawy można było obejrzeć - edterkową drogę krzyżową - "Krocząc za Jezusem". To nie był jedyny nasz element na wystawie, część jajek pochodziła z kolekcji pana Bartka, a kilka od Kasi:) Fajnie było i ciekawie. Szczególnie spodobało nam się jajo strusie:)

wystawajajek2018tgats

Takj bawiliśmy się podczas Edterkowej Przerwy Integracyjnej:)

22 marca odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu - Edterkowy Kiermasz Wielkanocny:). Wszystkim, którzy zaglądnęli do nas na parterze - bardzo dziękujemy!!! Jest nam bardzo miło, że o nas pamiętacie:) Dziękujemy także wszystkim tym, którzy wraz z nami przygotowali na kiermasz wspaniałe świąteczne ozdoby, oraz kartki:) W końcu dziękujemy tym uczniom, którzy pomagali nam w obsłudze naszego stoiska:)

skarpeta2018yhyhy23

21 marca - od 2005r. obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia - obchodzimy także I Dzień Wiosny i zazwyczaj szkoła na ten czas pustoszeje. Dlatego postanowiliśmy - obchody Dnia Kolorowej Skarpety przenieść na czwartek 22 marca. Dzień obfitował w mnóstwo pozytywnej energii i emocji. Rano - odwiedziła nas klasa 6c wraz z panią Iwonką. Uczniowie wykonali dla Eli i Emilki wspaniałe plakaty. Równie ciekawie tłumaczyli ich symbolikę. Bardzo dziękujemy!!! To była dla nas przepiękna niespodzianka.

skarpeta2018yhyhy

Tego dnia, od rana były z nami naszej starsze koleżanki z LO: Natalia, Agnieszka, Iza i Kasia. Bardzo się cieszymy, że tego dnia były z nami:)

skarpeta2018yhyhy1

Następnie Ela i Emila - odwiedziły klasy młodsze(oczywiście starsze również wzięły udział w naszej akcji), które nie zapomniały o kolorowych skarpetach - by zrobić sobie z nimi fotki:)

skarpeta2018yhyhy2

Ten dzień przebiegał od niespodzianki do niespodzianki. Na Edterkową Przerwę Integracyjną specjalnie przyjechała siostra Emilki - Agnieszka, która dla wszystkich chętnych przeprowadziła zajęcia taneczne:) ależ było fajnie. Dziękujemy Agnieszce za super zajęcia.

skarpeta2018yhyhy24

Dzisiaj, 6 marca, odbył się, zorganizowany przez Innowacyjny Zespół Edukacyjno terapeutyczny "Edterek" - II Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY", który wsparli członkowie Klubu Gier Planszowych "Planszopernik" oraz Bytomskiej Gidli Fanów Fantastyki "Bastylion" działającej przy MDK nr 1 w Bytomiu oraz uczennice ZSAEiO w Bytomiu.

edterekfestiwal2017ygta2

Głównym patronem Festiwalu było wydawnictwo Granna (sponsor gier dla szkół biorących udział w imprezie). W Festiwalu wzięło udział 5 bytomskich szkół: Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół Specjalnych nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Szkół nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 40. Gościem specjalnym imprezy byli:  wiceprezydent miasta Bytomia - pani Bożena Mientus. Swoją obecnością zaszczycili nas także: dyrektor ZSS nr 3 - pan Mirosław Wall, wicedyrektor SP nr 4 - pani Jadwiga Gilner oraz reprezentujące ING Bank odział Piekary - pani dyrektor Katarzyna Nowak oraz pani Katarzyna Urbańczyk.

edterekfestiwal2017ygtaPrzez prawie dwie godziny uczestnicy Festiwalu poznawali przeróżne gry planszowe, także te wielkoformatowe jak: "Speed Cupsy", czy Grzybobranie". Dużym powodzeniem cieszyła się gra plenerowa "Molkky". Graczom, podczas zabawy towarzyszyła maskotka - lew Lucjan.

edterekfestiwal2017ygta23

edterekfestiwal2017ygta235

Nie zabrakło konkursu na najpopularniejszą grę Festiwalu, w którym o tytuł "Złotej Kostki" walczyło 5 tytułów. Po zaciętej walce - "Złotą Kostkę" otrzymała gra "Rekin" wydawnictwa Granna.

edterekfestiwal2017ygta4

Na koniec imprezy każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek, który zasponsorował odział piekarski ING Banku, oraz małą pamiątkę, o którą postarała się firma Globtrans Katowice. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok:)

edterekfestiwal2017ygta27

Za kilka dni Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY", który organizujemy wraz z wydawnictwem Granna. Tymczasem my zapraszamy na recenzję gry - "Grzybobranie", jednej z najstarszych gier jakie mamy, jedynej którą mamy w 3 wersjach i ulubioną:)

Emila i Ela zapraszają do zapoznania się z kolejną grą, jedną z ich ulubionych, "Halli Galli". Kolejna recenzja po feriach, tym razem w większym składzie:) Zapraszamy!!!

Bardzo lubimy piosenkę "Nie miały aniołki choinki na święta". W tym roku postanowiliśmy nagrać do niej teledysk. Nie była to łatwa sprawa. Właściwie trzeba powiedzieć, że bardzo trudna. Trzeba było przecież na potrzeby zdjęć stworzyć w klasie las z choinkami, kawałek nieba, wyszukać stroje i... być bardzo cierpliwym. Na potrzeby naszego teledysku pan Bartek zrobił Nam ponad 400 zdjęć:) Nasza praca trwała przez dwa dni, łącznie na planie filmowym spędziliśmy ponad 4 godziny:) Do tego przygotowanie dekoracji, strojów, napisów i koncepcji, która co chwila się zmieniała:) Ale się udało:) i prezentujemy Wam - nasz teledysk. Mamy nadzieję, że się spodoba:)

Za kilkanaście dni święta, choinka, prezenty i mnóstwo czasu do zabawy:) Może warto sięgnąć po "Rekina":) Emila i Ela - zapraszają na swoją ostatnią w tym roku recenzję gry planszowej.

Specjalnie z okazji Dnia Świętego Mikołaja przygotowaliśmy dla Was recenzję, jednej z naszych ulubionych gier, "Speed Cupsów". Zapraszamy do jej obejrzenia. 

W dniu dzisiejszym odbyły się w Zabrzu w Aquarius Kopernik „IV Mistrzostwa Szkół Specjalnych w pływaniu pod honorowym patronatem Prezydent Zabrza". W zawodach startowała także nasza koleżanka Elżbieta Siebier, która... zdobyła dwa złote medale w swojej kategorii - pływając stylem dowolnym i na grzbiecie na 25 metrów. Brawo ELA!!!

medaleela2017ty67

Po długiej przerwie wakacyjnej, wracamy z filmikami, w których pokazujemy Wam, jakie gry planszowe lubimy, jak się w nie gra i dlaczego zagrać warto:) Na początek tego roku gra "Diamenty", w której eksplorujemy kopalnie w poszukiwaniu diamentów. Zapraszamy!!!

W piątek, około godziny 18.00 spotkaliśmy się w klasie:) Powiecie, co tak późno? Faktycznie pora wieczorna, ale wymyśliliśmy, że noc z piątku na sobotę spędzimy w szkole:) Nie myślcie tylko, że od razy poszliśmy spać:) Co to to nie! Pani Ilonka przygotowała dla nas niespodziankę. Pizzę:) Ale zanim ją zjedliśmy... Musieliśmy znaleźć ukryte, w szkolnej klasie - ciasto. Nie było to łatwe zadanie. Do ciasta prowadził szereg zagadek, zadań, które musieliśmy rozwiązać - wszystkie związane oczywiście z jedzeniem. To musieliśmy rozpoznać różne smaki, to po dotyku odgadnąć o jaki produkt spożywczy chodzi.

nockaszkola20171
nockaszkola201712

Zrobiliśmy nawet pizzę z sypanek, by wreszcie po ponad godzinie rozpocząć produkcję własnej pizzy.

nockaszkola201713

Potem chwila przed telewizorem, gdy pizza się wypiekała. I przyszła pora na pałaszowanie pysznej kolacji, po której, mieliśmy niespodziewane "łączenie" telefoniczne z panią Bożenką.

nockaszkola2017134

W końcu poszliśmy się się umyć, przygotowaliśmy miejsce do spania i ... posłuchaliśmy kilku bajek, czytanych przez panią Ilonkę:) No i ... zasnęliśmy.

nockaszkola201713456

Rankiem czekało nas sprzątanie klasy, ale także pyszne śniadanie. Było super:) I może jeszcze powtórzymy kiedyś tą formę wspólnego spędzania czasu:)

nockaszkola20171345

W piątek, 13 października, w naszym Edterku, działo się, oj działo:) Najpierw z okazji Dnia Edukacji Narodowej, naszą klasę odwiedził pan dyrektor Mirosław Wall i wręczył naszym nauczycielom, pani Ilonce i panu Bartkowi - "nagrody dyrektora":) Bardzo się cieszymy, że praca naszych nauczycieli została doceniona:) Tą nagrodę traktujemy jako wyróżnienie całego zespołu - także pracy pani Bożenki!!!

nagrodadyrekt2017rtgy655

My także dołączyliśmy się do życzeń z okazji ich święta, już po południu wręczając pani Ilonce i panu Bartkowi - kwiaty i słodkie co nie co:)

nagrodadyrekt2017rtgy655a

Jednak najważniejszym punktem tego dnia, było popołudniowe spotkanie naszej edterkowej rodziny i świętowanie urodzin Dagny (sierpień) i Dominiki (wrzesień). Nie mogło odbyć się bez życzeń, "Sto lat", i prezentów. Solenizanci uraczyli nas pysznym tortem i "zdrownościowymi" owocami:) Przy okazji spotkania pani Ilona i pan Bartek opowiedzieli naszym rodzicom, o tym co ciekawego wydarzyło się w wrześniu i październiku w naszej klasie, oraz jakie mamy plany (a te są bardzo ciekawe:)). Kolejne spotkanie w grudniu, na które mamy nadzieję, wpadnie także św. Mikołaj:)

urodzinydomdag2017rt54

W czerwcu, udało nam się przygotować czwarty film z serii "Zagrajcie z Edterkiem". Tym razem Emilka i Ela opowiadają o jednej z ich ulubionych gier "Myszki w opałach". Prosta i sympatyczna gra - idealna na lato:) Zapraszamy!!! Pozdrawiamy też gorąco kota - Zyzika:)

W środę, 21 czerwca, otrzymaliśmy paczkę z Japonii:) Ależ była radość, bo w paczce znajdowały się nagrody i medale - zdobyte przez nas w 47 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym organizowanym przez firmę Pentel. Przypomnijmy: Ela otrzymała medal złoty!!! a medale brązowe: Emilka, Dagna i Filip. Było nam bardzo miło, że w obecności naszych nauczycieli, rodziców oraz pana dyrektora Mirosława Walla, a także pani naczelnik Aldony Kopczyńskiej, nagrody i medale wręczyła nam pani Bożena Mientus, wiceprezydent miasta Bytomia. Bardzo dziękujemy i cieszymy się niezmiernie ze wspaniałych nagród i medali:) Ależ to była wspaniała chwila:)

nagrodypenteledterek2017

Dzisiaj, 6 czerwca w Lublińcu, odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Coś Zielonego", zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Konrada Mańki w Lublińcu. Nasz zespół prawie w całości (pan Bartek musiał zostać, a Ela jest na turnusie rehabilitacyjnym) wybrał się do Lublińca, by cieszyć się z sukcesu Katarzyny Rzeszowskiej, która w konkursie została wyróżniona. Po wręczeniu nagród i dyplomów przyszła pora na część artystyczną, która bardzo nam się spodobała:) Następnie był słodki poczęstunek, po którym wzięliśmy się do robienia baniek mydlanych. Na koniec mogliśmy sobie zrobić zdjęcie w przebraniu, w specjalnie przygotowanym fotokiosku:) Dziękujemy bardzo za super imprezę i mamy nadzieję, że uda nam się za rok znowu tutaj przyjechać:)

kasiacoszielonego2017rgty

We wtorek (16 maja), nasza klasa udała się na boisko szkolne - by przypomnieć sobie zasady gry plenerowej "Szachy Wikingów". Grę lubimy i nie raz w nią graliśmy, jednak od ostatniego meczu, upłynęło sporo czasu (graliśmy przecież w Molky:)). Przez prawie godzinę trenowaliśmy rzuty:) Jesteśmy gotowi do gry:)

 edterekszachywik2017

W środę, nasze umiejętności mogliśmy potwierdzić biorąc udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Copernicus" ze Szkoły Podstawowej nr 4, oraz przy wsparciu ING Banku:) "Serdecznej Spartakiadzie". W imprezie poza nami, udział wzięli uczniowie SP nr 4, SP nr 51, SP nr 6 oraz z partnerskiego miasta Vsetin w Republice Czeskiej.

 spartakiada2017tgyhu

Poza "szachami" mogliśmy spróbować swych umiejętności piłkarskich, ping-pongowych, unihokejowych. Rozegraliśmy mecz w piłkarzyki, odbijaliśmy rakietką do badmintona - balon:), trafialiśmy do tarczy - rzutkami rzepami:)

spartakiada2017tgyhua

Zmagania sportowe trwały ponad 2 godziny. Na koniec zostaliśmy nagrodzeni dyplomami i medalami. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

spartakiada2017tgyhuaa 

Mija miesiąc od naszej pierwszej recenzji:) Oba recenzowane filmiki obejrzało ponad 200 osób:) Dzięki uprzejmości pani grafik Katarzyny Cieślak, mamy swoje logo i czołówkę, którą będziecie mogli obejrzeć w dzisiejszym odcinku, poświęconym grze - "Smok Diego". Jest to zdecydowanie najdłuższa recenzja, jaką do tej pory nagrywaliśmy, ale gra "Smok Diego" jest jedną z naszych ulubionych. Zdobyła też na naszym Festiwalu "grajMY" - złotą Kostkę, więc warto obejrzeć jak się w nią gra - a potem spróbować samemu:) Zapraszamy.

Huraaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! Dzisiaj otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość. Zostały ogłoszone wyniki 47 Międzynarodowego Konkursu Plastycznego w Japonii organizowanego przez firmę Pentel. W tym roku na konkurs napłynęło ponad 13 tysięcy prac w tym ponad 1 tyś z Polski, wśród których nagrodzono 149. I... wśród nich znalazły się nasze prace!!!! Złotym medalem (na 22 osoby w Polsce) nagrodzona została - Ela, medalami brązowymi (na 45 nagrodzonych): Dagna, Emilka i Filip!!!!! To wielki sukces. Jesteśmy SZCZĘŚLIWI!!!

prace do japoni2016rftgy

W czwartek, 27 kwietnia, odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Edterek, "Każdy Dudek ma swój czubek". W konkursie wzięło udział prawie 30 artystów z klas I-VI. Jury konkursowe postanowiło ich nagrodzić w dwóch osobnych kategoriach, młodszej (klasy I-III) oraz starszej (IV-VI). Nagrody uczestnikom konkursu wręczyła pani Ilonka.

kazdydudek2017tyh

Uroczystość uświetniły Dominika i Dagna, które zaśpiewały, dla zgromadzonych, wiosenne piosenki. Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnym, który odbędzie się jesienią.

kazdydudek2017tyhas

Pierwszy występ przed kamerą jako recenzentki gier planszowych - Ela i Emila mają już za sobą. Na razie ich filmik obejrzało prawie 100 osób -BRAWO!!!. Założyliśmy też specjalny kanał - Zagrajcie z Edterkiem, na którym będziemy umieszczać nasze filmiki. Recenzje dziewczyn są dostępne także w sklepie z grami planszowymi - Rebel.pl:) W dzisiejszym, drugim odcinku - Ela i Emila opowiadają o szybkiej i prostej grze "Fliper". Grze którą obie bardzo lubią i w którą często grają. Zapraszamy na recenzję.

W naszej szkole - ZSS Nr 3 w Bytomiu, od poniedziałku trwa "Niebieski Tydzień"  - mający na celu promocję wiedzy o autyzmie. W środę, 26 kwietnia, także nasz zespół włączył się w tą akcję. Najpierw pani Bożenka opowiedziała naszym starszym kolegom z Gimnazjum o Edterku. Co robimy na co dzień, gdzie się uczymy i co lubimy najbardziej:)

edterekniebioeskitydzien2017

A następnie uczniów klas młodszych zorganizowała zajęcia z naszymi ulubionymi instrumentami - czyli Bum Bum Rurkami:)  Zostaliśmy przyjęcia bardzo ciepło i życzliwie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas:)

edterekniebioeskitydzien20172

Emila i Ela spróbowały swoich sił, jako recenzentki gier planszowych. Na pierwszy "ogień" poszła jedna z ich ulubionych gier - "Dr. Eureka". Nie czuły przed kamerą żadnej tremy:) Co zresztą na filmie widać:) Jak pomysł się spodoba - otworzymy specjalny kanał na youtub'ie- gdzie będą recenzowały swoje ulubione gry:) Zapraszamy do recenzji:)

W niedzielę, 2 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. My - jako Edterek, włączyliśmy się w obchody tego dnia - najpierw w poniedziałek, 3 kwietnia, zorganizowaliśmy dla uczniów SP nr 4, happening plastyczny. Każdy chętny, podczas EPI (Edterkowej Przerwy Integracyjnej) mógł na ścianie - namalować coś - oczywiście na niebiesko, lub wyciąć z niebieskiego papieru - dowolną rzecz, a następnie przykleić:) Teraz ściana wygląda pięknie:) Dziękujemy za udział:)

hapenongplastyczny2017dWe wtorek, 4 kwietnia, nasi koledzy i koleżanki z SP nr 4 - przepięknie włączyli się w akcję "Zapal się na niebiesko dla autyzmu". Prawie cała szkoła tego dnia była niebieska:) Super, że jesteście z nami:)

naniebieskoklasy2017rtgy

Ostatnim elementem obchodów tego dnia - były wspólne zajęcia z klasą IId i panią Sylwią Wójcik. Wspólnie sypaliśmy "niebieskie obrazy" - za pomocą ryżu, kaszy, maku i innym materiałów sypkich:) W zabawie pomagały nam nasze przyjaciółki z LO - Iza, Agnieszka, Natalia i Agnieszka:) Dziękujemy!!!

sypankinaniebiesko20176rtg

Zabawa tak się spodobała, że podczas EPI - też sypaliśmy:)

sypankinaniebiesko20176rtg2

Dzisiaj, 21 marca, wraz z Elą i Emilą, cały Edterek a i można powiedzieć, że większa część SP nr 4 obchodziła Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na gest solidarności z nami - mnóstwo dzieciaków przyszło w dwóch różnych kolorowych skarpetach:) Dziękujemy im za to:) Czuliśmy dzisiaj to wasze wsparcie:)

skarpety2017rftgyhu

Odwiedziła nas dzisiaj także klasa 6b wraz z panią Ewą Błasiak. Wspólnie zagraliśmy na Bum Bum Rurkach, powspominaliśmy wspaniały występ Eli podczas Konkursu Mam Talent (jutro Finał kolejnej edycji). Emila nauczyła wszystkich świetnego tańca "Chocolade", a Ela zagrała dla przybyłych gości na keyboardzie:) Było miło i sympatycznie. Klasa 6c podarowała Eli i Emilii skarpety pełne cukierków:) Dziękujemy za pamięć i odwiedziny:)

skarpety2017rftgyhu2

W piątek, 11 marca, dzięki "Fundacji ING Dzieciom", odbył się zorganizowany przez Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny ZSS nr 3 w Bytomiu - Edterek, Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY". W Festiwalu wzięły udział dzieciaki z: Edterka, ZSS Nr 3 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu, Zespołu Szkół nr 1 w Bytomiu, Zespołu Szkół nr 6 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkolnego Klubu "Planszopernik".

grajmy2017a

Na początku imprezy zostały zaprezentowane grafiki - karty do gry Speed Cups, które zostały wykonane przez uczniów z placówek biorących udział w Festiwalu. Zostały one także przetestowane i jak się okazało - świetnie się sprawdzały w grze:)

grajmy2017a1

Następnie uczestnicy imprezy zasiedli do stołów, by wspólnie zapoznać się z przygotowanymi dla nich grami planszowymi.

grajmy2017a12

Prócz gier "stolikowych", można była zagrać w cztery gry wielkoformatowe, czyli takie na który stolik przeważnie nie wystarcza:) Były to "Speed Cupsy", Spaghetti", Antywirus" oraz przygotowana specjalnie na tą okazję przez firmę "Granna" - gra "Grzybobranie".

grajmy2017a13

Po półtoragodzinnych rozgrywkach, można było zjeść co nieco:) A także odbył się wybór gry - która uczestnikom Festiwalu najbardziej się spodobała. Specjalną "Złotą Kostkę", po zaciekłym boju:) zdobyła gra "Smok Diego".

grajmy2017a13a

Na koniec wszyscy otrzymali od lwa Lucjana i przedstawiciela "Fundacji ING Dzieciom" specjalne kostki - pamiątki Festiwalu, grę dla szkoły oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia:)

grajmy2017a13aa

Przyglądając się uśmiechniętym buziom, podczas zabawy z grami - możemy mniemać, że impreza się wszystkim spodobała. I mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejna jej edycja:)

grajmy2017a13aaa

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w organizację tej imprezy. Szczególnie jeszcze raz dziękujemy "Fundacji ING Dzieciom", a także naszym przyjaciołom - Teosowi, Mateuszowi i Marcie, przedstawicielowi wydawnictwa Granna, uczennicom VII LO w Bytomiu, członkom Klubu Planszopernik, oraz lwu Lucjanowi. Byliście wspaniali:) Dziękujemy!!!

W czwartek, 12 stycznia, odbył się w bibliotece szkolnej, drugi dzień wystawy, którą przygotowaliśmy wspólnie z panią Ewą Rutkowską "Edterkowe Betlejem". Bardzo się cieszymy, że podczas tych dwóch dni, wystawę odwiedziły wszystkie klasy "Czwórki":) To ponad 400 osób:) Niezły wynik. Jeszcze bardziej cieszymy się, że wszystkim oglądającym bardzo się spodobało, a już duma nas rozpiera, że byliśmy inspiracją do organizacji w następnym roku w SP nr 4 - konkursu na szkopkę bożonarodzeniową:) Super!!! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy naszą wystawę odwiedzili i do niej się przyczynili!!!

wystawszopek2017tgyh6

A dla wszystkich tych, którzy nie zdążyli nas odwiedzić mamy specjalny filmik:)

Jak już pisaliśmy nie udało nam się w konkursie "Jestem Smart" zdobyć nagrody. Dzisiaj od organizatorów otrzymaliśmy dyplomy, za udział w konkursie, które wręczył nam pan Bartek - a które potraktowaliśmy jako wyróżnienie:) za naszą wspaniałą pracę i umiejętności, które zaprezentowaliśmy na filmie:)

jestemsmartdyplom2016rt

Dzisiaj, 14 grudnia, odbył się nasz coroczny - Edterkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy.  Już od 7.20, na parterze szkoły, można było obejrzeć i nabyć - nasze kartki świąteczne, gwiazdki, stroiki, bałwanki, bombki, pierniki, babeczki i wiele, wiele innych rzeczy. W pracy na stoisku pomagali nam uczniowie klasy 5c - za co im bardzo dziękujemy. Przede wszystkim jednak dziękujemy naszym rodzicom, oraz naszym nauczycielom, którzy pomagali nam przygotować te wszystkie piękności. Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy zatrzymali się na chwilę przy naszym stoisku:) i stali się posiadaczami edterkowych świątecznych wytworów. To co udało nam się zebrać przeznaczymy na zakup nowych pomocy i materiałów plastycznych, które wykorzystamy podczas EPI - czyli Edterkowych Przerw Integracyjnych, które organizujemy codziennie na przerwie od 10.30 do 10.45:)

kiermaszinegr2016rty

W najnowszym numerze Głosu Nauczycielskiego - znalazł sie wywiad, którego udzieliła pani redaktor Halinie Drachal, nasza pani Bożenka. Opowiada w nim o pracy naszego zespołu, o naszych radościach i sposobie na integrację:)

glosnauczycielkiedterek2016

We wtorek, 15 listopada miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu, podsumowanie konkursu "Jesienne drzewo", którego byliśmy organizatorem. Przypomnijmy, że na konkurs "spłynęło" ponad 90 prac, wykonanych w przeróżnych technikach i stojących na bardzo wysokim poziomie. Jury, składające się z uczniów Edterka, ich rodziców i nauczycieli, oraz nauczycieli i pracowników "Czwórki" - nagrodziło i wyróżniło 20 prac, a także przyznało nagrodę specjalną dla klasy 2c za najliczniejszy udział w konkursie. Podczas uroczystego podsumowania konkursu, pani Bożenka (która była głównym koordynatorem konkursu) wręczyła laureatom dyplomy oraz nagrody.

jesiennedzrewo2016rftg6

Specjalnie dla nagrodzonych uczniów wystąpiła klasa 2d, po kierunkiem pani Sylwii Wójcik, z przepięknym programem artystycznym zatytułowanym - "Pani Jesień".

jesiennedzrewo2016rftg6345

Jeszcze raz gratulujemy laureatom konkursu, oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie. Ich prace można oglądać na specjalnie przygotowanej wystawie pokonkursowej na parterze i I piętrze szkoły.

jesiennedzrewo2016rftg645

Dzisiaj, 7 maja, odbyła się kolejna edycja Koloriady, imprezy którą nasz zespół Edterek, zorganizował już po raz piąty!!! Tym razem nasze zaproszenie przyjęli uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytomiu, ZSS nr 3 w Bytomiu oraz uczniowie klasy 3b Szkoły Podstawowej nr 4 również z Bytomia. Na prawie 70 uczestników zabawy czekały cztery (tak mamy w zwyczaju) świetne i atrakcyjne zajęcia: muzyczno-rytmiczne, z wykorzystaniem Bum Bum Rurek (prowadząca pani Bożena),

molky2016rft2

plastyczne, gdzie każdy uczestnik mógł się zrealizować tworząc sypane obrazy (prowadząca pani Ilona),

molky2016rft3

sportowe, podczas których można było się zapoznać i oczywiście zagrać w popularną w Finlandii grę plenerową - "Molky" (prowadzący pan Jacek Wadowski i pan Adam Jabłoński),

molky2016rft

oraz konstrukcyjne, polegające na budowaniu "tego co tylko przyszło do głowy" za pomocą najróżniejszych klocków (zajęcia prowadziła pani Magda Jankiewicz).

molky2016rft4

Przez prawie dwie godziny bawiliśmy się wspaniale. Mamy nadzieję, że podobało się także naszym gościom:) Za rok - szósta edycja - już dzisiaj zapraszamy!!! Bardzo dziękujemy za pomoc, klasie 4c (SP nr 4), która pomogła nam zorganizować dzisiejszą imprezę!!!

koloriada2016rf

Zapraszamy jeszcze do obejrzenia - galerii sypankowej:)
sypanki2016rftrg

Kilkanaście dni temu, w Zespole Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu odbył się Integracyjny Konkurs Recytatorski "Wiersze i fraszki o książkach". W konkursie tym wzięła udział przedstawicielka naszej klasy - Katarzyna Rzeszowska, która w swoim wierszu, starała się przekonać wszystkich zebranych na sali - że książki warto czytać. Pod tym postulatem, My podpisujemy się obiema rękoma. Kasi zaś, gratulujemy udanego występu, a organizatorom super imprezy!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kasiarecytacje2016rftgy

W dniu 10 maja 2016r.  odbyły się obrady Jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "COŚ NIEBIESKIEGO", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „JESTEM” w Lublińcu. Na Konkurs wpłynęło 2708 prac, wśród których znalazły się także nasze:) I... Miło nam jest poinformować, że w kategorii IV (uczniowie ze szkół specjalnych i klas integracyjnych z niepełnosprawnością) nagrodę zdobyła - Emilka Bydłowska, a Filip Lewicki i Kasia Rzeszowska - otrzymali wyróżnienia!!!!!!! Brawo!!!

pracaemilkiniebies1

pracakasi2015rft

pracafilipaniebiesk2016

W środę, 11 maja, wzięliśmy udział w Turnieju Molky zorganizowanym przez nauczycieli w-f, pana Adama i panią Ewę. Molky to gra wywodząca się z Finlandii i jest połączeniem kręgli i darta. Mimo, iż graliśmy w nią pierwszy raz, szło nam co najmniej dobrze. Ważne, że zabawa była przednia, a radocha z gry wielka. Na pewno jeszcze nie raz sięgniemy po Molky, bo można w nie grać prawie wszędzie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
molky2016rftg

W czwartek, 28 kwietnia, na małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu, odbył się czwarty, a zarazem ostatni, warsztat z serii "Razem znaczy Lepiej". Warsztaty te, odbyły dzięki Fundacji ING Dzieciom.

fundacj2016rdfgth

W warsztatach wzięli udział uczniowie Edterka oraz pierwszaki, z klasy 1b wraz ze swoją panią, Mariolą Kulczycką.

warsztayplasty2016edr1

Ostatni warsztat miał charakter plastyczny i sensoryczny. W zajęciach do stworzenia przepięknych prac, dzieciaki używały różnorakich materiałów sypkich takie jak: piasek, ryż, kasza czy mak. Ale zanim to nastąpiło, musiały się bliżej zaznajomić z materiałem:) z jakim mieli pracować. To było bardzo przyjemne doznanie, z którym związane było dosyć trudne zadanie (tak się przynajmniej wydawało organizatorom). Uczniowie musieli bowiem, po dotyku odgadnąć z jakim sypkim produktem mają do czynienia(oczywiście nie patrząc na niego:) Nawet najstarsi górale mieli by problemy - ale dla naszych warsztatowych plastyków zadanie to okazało się być tylko przyjemne - trudne raczej nie:)

warsztayplasty2016edr12

Następnie nastąpiła krótka prezentacja "sztuki" tworzenia obrazów z sypanek, zaprezentowana przez panią Ilonę i....

warsztayplasty2016edr123

i można było przejść do samodzielnego kreowania przepięknych sypanych obrazów. Przez prawie godzinę, na małej sali gimnastycznej, powstawały dziesiątki niesamowitych dzieł wykonanych z maku, kaszy czy piasku.

warsztayplasty2016edr1234

Dodatkową atrakcją była możliwość stworzenia sypanego obrazka na specjalnym podświetlanym stoliku. To Ci była frajda:)

warsztayplasty2016edr12345

Podobnie jak w poprzednich warsztatach i w tych, wziął udział nasz kochany lew Lucjan, który starał się pomagać jak umiał:) chociaż w tym przypadku roboty zbyt wiele nie miał:)

warsztayplasty2016edr123456

Gościem specjalnym na naszych warsztatach była pani Katarzyna Urbańczyk, przedstawiciel Fundacji ING Bank Śląski, dzięki której mogliśmy warsztaty przeprowadzić. Za co jeszcze raz Fundacji bardzo DZIĘKUJEMY!!!

warsztayplasty2016edr1234567

Huraaaaa!!! Wczoraj dowiedzieliśmy się, że... Katarzyna Rzeszowska, Ela Sieber i Dagna Pawlik - zdobyły wyróżnienia w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Wędrówki po lesie" zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 12 w Katowicach. Gratulacje!!!!

polesie2016rftgyh

polesie2016rftgyh2

polesie2016rftgyh23

Bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie „Zaczaruj świat na niebiesko” zorganizowanym przez Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny "Edterek" z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na konkurs wpłynęło 86 prac. Jury złożone z uczniów Edterka, ich rodziców oraz nauczycieli, miało bardzo trudny orzech do zgryzienia przy wyborze nagrodzonych prac. Ostatecznie jury postanowiło przyznać:

I miejsce
Igor Obrębski klasa Ic i Zuzia Lorek klasa IVa

II miejsce
Tymoteusz Mrówka klasa Ic i Kamil Michalski klasa VIc

III miejsce
Marta Mamot klasa Ib, Bartosz Browarski VIc, Olga Lipko klasa IVc, Dominika Wolska IIc, Kuba Hanusiak Vc, Alicja Zawadzka IIId

Wyróżnienia
Marlena Kuśnierz IVc, Paweł Wójcik Ic, Maja Kumer  IVb, Brygida Bąk IVa, Rafał Rother IIc, Bartosz Czarkowski IIIc, Łucja Domagała IIa, Michał Niewiadomski Va, Bartek Dębicki Ib.

Nagroda pozakonkursowa:
Zoja Bołądź z klasy 3b

naniebiesko

Wręczenie nagród nastąpi w piątek - 6 maja w sali nr 16 o 10.45. Zapraszamy wyróżnionych i nagrodzonych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!!!!

W czwartek, 21 kwietnia, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu, odbył się trzeci z serii warsztatów zatytułowanych "Razem znaczy Lepiej". Warsztaty te, odbywają się dzięki Fundacji ING Dzieciom.

fundacj2016rdfgth

W czwartkowych warsztatach wzięli udział uczniowie Edterka i klasy 6a pod opieką pana Adama Jabłońskiego.

sporotowewarsztaty2016rf

Tematem trzeciego z kolei spotkania był sport. Na dużej sali gimnastycznej pojawiły się różnorakie przyrządy do ćwiczeń, tor sensoryczny oraz tor do jazdy na rowerze trójkołowym i hulajnodze.

sporotowewarsztaty2016rf2

Uczniowie ćwiczyli wahadłowo, po 1 minucie na każdym urządzeniu. Cykl taki trwał około 30 minut, a do "pokonania" było 8 stanowisk. W związku z dużym zainteresowaniem wszystkich biorących udział w zajęciach, uczniowie wykonali dwa pełne cykle:)

sporotowewarsztaty2016rf23

W ćwiczeniach młodych sportowców wspierał - lew Lucjan, nieodłączny uczestnik naszych warsztatów. Za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

sporotowewarsztaty2016rf24

Mamy nadzieję, że zajęcia się spodobały i jeszcze nie raz w podobnej formie uda nam się je zorganizować, bo "Razem znaczy lepiej":).

rowrrazwm2016tfgyh

W piątek, 15 kwietnia, w naszej klasie odbył się drugi z serii warsztatów zatytułowanych "Razem znaczy Lepiej". Warsztaty te, odbywają się dzięki Fundacji ING Dzieciom - za co Fundacji Bardzo Dziękujemy!!!!

fundacj2016rdfgth

Tym razem spotkaliśmy się z klasą 2b i jej wychowawczynią - Weroniką Niemiec, a głównym tematem warsztatów było konstruowanie za pomocą różnorakich klocków. Dzięki niesamowitej wyobraźni i fantastycznym klockom:) powstawały niezwykłe budowle, maszyny i wiele abstrakcyjnych tworów.

klockiwarsztaty1

Na naszym spotkaniu nie mogło zabraknąć lwa Lucjana, który cieszył się ogromną popularnością i pomagał dzieciom w zabawie:)

lewlucjan2016rftgyhujk

Wspólna zabawa i praca, potwierdza, że hasło naszych spotkań "Razem znaczy lepiej" jest jak najbardziej słuszne:) Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy wspólnie się bawić za pomocą klocków, choćby podczas naszych przerw integracyjnych, które odbywają się w środy:) Zapraszamy!!!!

klockiwarsztaty12

Na koniec warsztatów wszyscy ich uczestnicy otrzymali pomarańczowe balony:) by jeszcze przez chwilę, przypominały tak przyjemnie spędzony wspólnie czas:)

klockiwarsztaty13

W poniedziałek, 4 kwietnia, w Edterku - obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (z 2 kwietnia). Tego dnia przyszliśmy do szkoły w kolorze niebieskim. Kolorze, który ma symbolizować nadzieję, że świadomość społeczna w kwestii autyzmu będzie rosnąć:) Razem z nami - w geście solidarności, w kolor niebieski ubrała się prawie cała szkoła:) Za co wszystkim uczniom, nauczycielom i personelowi szkolnemu - DZIĘKUJEMY!!! Wyglądało to fantastycznie:)

naniebieskoszkola2016rft

Z samego rano, udało nam się na każdych klasowych drzwiach przykleić wlepki - przypinające o dzisiejszym święcie:)

wlepki2016rft

Następnie odwiedziliśmy klasy 1-3, gdzie zrobiliśmy wspólne zdjęcie i... zatańczyliśmy do piosenki Pharella Wiliamsa - Happy. Mamy nadzieję, że z tej zabawy uda się panu Bartkowi w najbliższym czasie stworzyć teledysk:)

naniebiesko20156tgyw

O 10.30, podczas przerwy integracyjnej - specjalnie z okazji dzisiejszego święta zagrała - Niebieska Orkiestra Bum Bum Rurkowa:)

bumbumniebieskie2016edr

Na koniec pani Bożenka poczęstowała nam smerfnym, jagodowym ciastem:) Mniam, mniam...:)

naniebieskociasto2016rft

Jeszcze raz, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody dzisiejszego święta. Mamy nadzieję, że będziecie z nami nie tylko dzisiaj - ale przez cały rok!!!

naniebiesko2345rft

W czwartek, 31 marca, w naszej klasie odbył się pierwszy z 4 warsztatów zatytułowanych "Razem znaczy Lepiej". Warsztaty te, będą mogły się odbyć dzięki Fundacji ING Dzieciom - za co jesteśmy Fundacji Bardzo Wdzięczni!!!!

fundacj2016rdfgth

Pierwsze warsztaty odbyliśmy z klasą Va, której wychowawczynią jest pani Justyna Bałaga, a ich tematem głównym była muzyka:) Dzięki zajęciom, które poprowadziła pani Bożena:) mieliśmy możliwość stworzenia wspólnej - orkiestry z prawdziwego zdarzenia. I to orkiestry Bum Bum Rurkowej!!!

warsztymuzyczne2016rftg

Tym razem nie tylko graliśmy na Bum Bum Rurkach, ale i komponowaliśmy muzykę.

warsztatymuzyczne2016rftgy

Na koniec, wspólnie, a jakże w myśl hasła naszych warsztatów - Razem znaczy lepiej, zagraliśmy, przy pomocy programu "Przybij rurkę" piosenkę, która wpisywała się w klimat naszego spotkania - I Fell Good - czyli Czuję się świetnie... w domyśle, gdy tak razem muzykujemy:)

iffelgood2016rft

Było super!!!! Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty, które odbędą się już w kwietniu:) W warsztatach uczestniczył wraz z nami, lew Lucjan, który jest oficjalną maskotką Fundacji, a także głównym bohaterem książki „Lucjan Lew, jakiego nie było”.

 razemznaczylepiej2016edrf

21 marca, na całym świecie obchodzony był - Światowy Dzień Zespołu Downa oraz przeprowadzana była akcja - Dzień Kolorowej Skarpety:) Ich celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. W Szkole Podstawowej nr 4 na znak solidarności z osobami z zespołem downa - uczniowie ubrali do szkoły - kolorowe skarpety:) Nie udało nam się co prawda zrobić zdjęcia wszystkim:) Jednak proszę wierzyć - kolorowych skarpet - dzisiaj w szkole było mnóstwo:) Bardzo się cieszymy z tego faktu:)

dks2016rftg

Wszystkich naszych przyjaciół - zaprosiliśmy w tym dniu, na wspólne zabawy z ... kolorowymi klockami:) Staraliśmy się, nie zawsze nam to wychodziło, zbudować kolorowe chromosomy:) Na przerwie integracyjnej pojawiły się tłumy:) Cieszymy się bardzo i dziękujemy, że tylu uczniów chciało w tym dniu razem z nami się bawić:)

kolorweklcoki2016dmn

Na koniec tego wspaniałego i kolorowego dnia, zjedliśmy - kolorowe galaretki:) Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami świętowali dzisiejszy dzień:)

galaretka2016fvg

Dzisiaj, 18 marca, odbył się Finał VII edycji szkolnego konkursu "Mam Talent". Wśród 11 finalistów wystąpiła Ela!!! i..... nie dość że podczas dwóch występów finałowych zatańczyła wspaniale!!! To chwilę później okazało się, że zdobyła "Talent Internautów", czyli nagrodę przyznaną przez internautów. Filmik z jej udziałem obejrzano w ciągu tych dwóch dni ponad 1300 razy, a zagłosowało na nią - 320 internautów. Huraaaaa!!!!! Brawo Ela!!!!! Dziękujemy wszystkim, którzy na naszą edterkową tancerką zagłosowali!!! i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Finału Konkursu:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
mamtalentela2016uj

Od kilku tygodni - przygotowywaliśmy się do Edterkowego Kiermaszu Wielkanocnego. Musimy Wam powiedzieć, że roboty przy tym było co niemiara.

pracenakiermasz

Na naszym kiermaszu pojawiły się bowiem kartki świąteczne, serduszka i ptaszki do powieszenia na gałązki, bardzo pracochłonne jajka, stroiki świąteczne, pieczone zające:) oraz mnóstwo innych świątecznych ozdób.

kiermaszprzygo2016t

We wtorek, 15 marca, od wczesnych godzin rannych (od 7.15) wraz z pomocą koleżanek z klasy 4c: Asi i Matyldy, na parterze Szkoły Podstawowej nr 4, można było zobaczyć i nabyć te wszystkie nasze edterkowe piękności:)

kiermaszkoniec2016ef

Bardzo, ale to bardzo pragniemy podziękować wszystkim którzy wsparli nasz Kiermasz: przygotowali ozdoby, sprzedawali wraz z nami i oczywiście wszystkim tym, którzy skorzystali z naszej propozycji. Zebrane pieniążki przeznaczymy na zakupienie materiałów plastycznych wykorzystywanych podczas zajęć integracyjnych organizowanych w naszej klasie. Jeszcze raz - DZIĘKUJEMY!!!

W czwartek, 3 grudnia,  w CH AGORA w Bytomiu odbyły się VII Miejskie Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, których nasza szkoła - ZSS Nr 3 w Bytomiu była współorganizatorem. Głównym punktem programu stanowiło wręczenie statuetek "Złote skrzydła anioła". Jedna z takich statuetek - przypadła w udziale naszej pani Bożence!!!! Gratulujemy!!!

skrzydlobozena2015rf

We wtorek - 24 listopada, odwiedzili nas goście. Nietypowi goście - bowiem byli to nauczyciele ze szkół z Turcji, Rumuni, Wielkiej Brytami, Słowacji i Chorwacji, którzy w naszej szkole - ZSS nr 3 - przebywają w związku z projektem Erasmus + "My work is my future". Mamy nadzieję, że nasi goście byli zadowoleni z pobytu w naszej klasie. My ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, by było im jak najlepiej:) Zagraliśmy wspólnie na Bum Bum Rurkach, popląsaliśmy i pośpiewaliśmy, a na koniec zagraliśmy - oczywiście razem - w nasze ulubione gry planszowe!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
erasmus2015rft

Wczoraj, 24 listopada, zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, organizowanego przez Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie. Nasza klasa wykonała piękną pracę przedstawiającą różne ptaki leśne(konkurs był bowiem o tematyce ptasiej). Huraaaaaaaa!!! Otrzymaliśmy w konkursie tym wyróżnienie!!!! Jak to motywuje!!! Już za kilka dni wyniki konkursu na kartkę świąteczną - trzymajcie kciuki!!!

konkurswyroptaki

W piątek, 20 listopada, miało miejsce podsumowanie naszego edterkowego konkursu plastycznego "W krainie Króla Liścia". Wszystkie osoby nagrodzone i wyróżnione, zebrały się na małej sali gimnastycznej, by odebrać z rąk pani dyrektor SP nr 4 w Bytomiu - Jadwigi Gilner, dyplomy, wydrukowane na kartkach - własne prace, oraz nagrody książkowe i małe niespodzianki:) Jeszcze raz pragniemy bardzo serdecznie podziękować, wszystkim uczniom, którzy swoje prace zgłosili do konkursu. Mamy nadzieję, że w kolejnym (a planujemy go w okolicach marca) znów weźmie udział tak wielu młodych i zdolnych artystów.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
konkurslisciaki2015pods

W środę, otrzymaliśmy paczkę z firmy Pentel. Okazało się, że są to nagrody i medale - za udział w konkursie. Przypomnijmy, że wyróżnienie firmy Pentel otrzymała Emilka Bydłowska, a medale brązowe - Elżbieta Sieber i Dominika Nowak:) Nagrody i medale bardzo nam się spodobały - i mamy nadzieję, że w następnym roku nasze prace również zostaną zauważone:)

Brązowy Medal - Dominika Nowak
nagrodadomi2015

Brązowy Medal - Emilia Bydłowska
emilak2015nagroda

Nagroda Pentel - Elżbieta Sieber
ela2015nagroda

Już po raz czwarty nasz zespół Edterkowy zorganizował Koloriadę. Tym razem odbyła się ona 10 czerwca 2015r. i poza Nami, wzięli w niej udział: uczniowie klasy 1b SP nr 4, uczniowie klas 1-3 ZSS Nr 3 w Bytomiu oraz przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "TIKA" z oddziałami integracyjnymi. Na uczestników imprezy czekały cztery - świetne i niepowtarzalne rodzaje zajęć:) i tak: niesamowite "Bum Bum Rurki" (prowadzone przez panią Bożenę), zajęcia plastyczne z ciastoliną (zajęcia poprowadziła nasza pani praktykantka - Dominika), zabawy z grami planszowymi (zorganizowane przez członków Klubu Gier Planszowych "Planszopernik"), oraz zabawy sportowe z aikido (zajęcia te poprowadziła druga nasza pani praktykantka - Dorota). Przez dwie godziny bawiliśmy się świetnie. Mamy nadzieję, że zaproszeni goście również:) Za rok spotkamy się znowu!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
koloriada2015rdft

27 kwietnia zostały ogłoszone wyniki XIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego - "Biedroneczki są w kropeczki", zorganizowanego przez ZSS Nr 7 w Katowicach. Na konkurs wpłynęło 207 prac (wśród których było 6 naszych:)). Nie udało nam się co prawda zdobyć miejsca na pudle (do czego ostatnio się przyzwyczailiśmy:)) ale otrzymaliśmy aż trzy wyróżnienia. Nagrodzono prace - Eli, Dagny i Dominiki - Huraaaaaaaaa. Dziękujemy bardzo:) Bardzo się cieszymy i Huraaaaaa:)

Kliknij poniżej by zobaczyć jak powstawały nasze wyróżnione prace
biedronki2015edrt

W II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu - Stacja Autyzm" zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Suwałkach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci "Jesteśmy Razem" - zdobyliśmy I, II i III miejsce:) Niestety nie mogliśmy pojechać do Suwałk by je odebrać, gdyż to troszkę daleko:) Za to na początku maja otrzymaliśmy paczkę z nagrodami, które zostały nam uroczyście wręczone przez naszych nauczycieli:).

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
suwałki nagroda2015s

Ostatniego dnia kwietnia (w czwartek) Pentel ogłosił wyniki 45 Międzynarodowego Konkursu Plastycznego w Japonii. Nie znamy jeszcze wszystkich statystyk - wiemy tylko, że wśród 1000 prac wysłanych z Polski - nagrodzono 100 i wśród nich znalazły się Nasze prace!!!! Dlatego miło nam poinformować, że wyróżnienie firmy Pentel otrzymała Emilka Bydłowska, a medale brązowe - Elżbieta Sieber i Dominika Nowak:) Huraaaaaaaaa

Kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć
japoniaprace2015

W czwartek - 28 kwietnia, w ZSS nr 3 w Bytomiu odbył się konkurs recytatorski zatytułowany "Niech każdy się dowie co znaczy zdrowie" prowadzony między innymi przez panią Beatę:). W konkursie tym wystąpiła także nasza koleżanka - Katarzyna Rzeszowska. Zaprezentowała się świetnie w wierszu "Jak dbać o zdrowie". Konkurs stał na tak wysokim poziomie, że jury postanowiło wszystkim przyznać I miejsce. Gratulujemy!!! Mamy nadzieję, że za kilka dni będziemy mogli także na żywo (albo przez Skypa) usłyszeć go:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kasiakonkurs2015wse

Ostatnim akcentem obchodów Światowego Święta Świadomości Autyzmu - było ogłoszenie wyników (piątek 10 kwietnia) konkursu plastycznego "Zaczaruj świat na niebiesko z kolorową plamą i kredką" zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Daj mi czas" i ZSS nr 23 w Częstochowie. W konkursie tym II miejsce zajęła nasza koleżanka!!!! Dominika Nowak!!! Gratulujemy jej, ogromnie się z tej nagrody wszyscy cieszymy!!!

dominikanagroda2015nniebiesko

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest na całym świecie - 2 kwietnia - już od 7 lat. Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Kolor niebieski - to kolor który symbolizuje autyzm - dlatego oprócz - uświadamiania i poszerzania informacji na temat autyzmu, tego dnia - przeprowadzana jest akcja "Zapal się na niebiesko".

I my włączyliśmy się w tą akcję. Od 2 do 10 kwietnia - nasza strona internetowa zmieniła swój kolor na niebieski:)

stroanniebeska2015

Jednak główne - szkolne obchody- Światowego Dnia Autyzmu - odbyły się w czwartek - 9 kwietnia. Tego dnia - najpierw przy pomocy pani Wiesi i taty Filipa udało nam się nadmuchać prawie 200 niebieskich balonów.

balony2015esdr

Następnie udaliśmy się - na specjalnie dla Nas, przygotowane zajęcia - do klasy 2a, gdzie wraz z uczniami "czwórki" i panią Jolantą Binkofską - wykonaliśmy z kolorowych kartek, wiosenne żabki i biedronki:) Było super. Dziękujemy pięknie pani Joli i uczniom 2a:)

biedronkiizabki2015

O godzinie 10.30 - na dużej sali gimnastycznej - ponad 200 dzieciaków odśpiewało Filipowi i Dagnie (niestety Dominika była chora) "Sto lat", a następnie na wszystkich "spadł deszcz niebieskich balonów". Ale była zabawa:)

balony2015sala

Było super!!! Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim uczniom "czwórki"
- którzy byli z nami tego dnia i ubrali się na niebiesko!!!

klasynanniebiesko2015

Dzisiaj - 2 kwietnia, w Dniu Świadomości Autyzmu, zostały ogłoszone wyniki II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu - Stacja Autyzm" zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Suwałkach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci "Jesteśmy Razem". Na konkurs wpłynęło ponad 118 prac z całej Polski. Nagrody przyznano w czterech kategoriach: przedszkola, klasy1-3, klasy 4-6 i gimnazjum. Miło nam zakomunikować, że w kategorii klasy 4-6, I miejsce zajęła praca Dagny Pawlik, II miejsce zdobyła praca Dominiki Nowak a dwa III miejsca zostały także przyznane Nam:) otrzymała je Emilka Bydłowska i Filip Lewicki. Huraaaaa!!!!!

praceautyzmniebiesko2015

W czwartek - 26 marca - wyruszyliśmy na wycieczkę do Bielsko-Białej, by tam w Tesco - odebrać wyróżnienie, które zdobyliśmy w konkursie Tesco dla Szkół - "Kulinarni Odkrywcy". Jednak zanim tam dotarliśmy, a wyruszyliśmy w mocno zwiększonym składzie (My - niestety bez Kasi, bo choruje, mama Dominiki, tata Dagny i tata Filipa, oraz cztery bardzo sympatyczne nasze koleżanki z Zespołu Szkół Gastronomiczno Hotelarskich z Bytomia), wpadliśmy na chwilę do "Zagrody Żubrów" w Pszczynie, by przyjrzeć się z blisko zwierzakom, o których tak często opowiada nam pani Bożena:)

zagrodaubrow2015

Około godziny 12.00 dotarliśmy do Bielska. Tam w Tesco Extra - mieszczącego się przy ulicy Warszawskiej - uczestniczyliśmy w uroczystej Gali Kulinarnych Odkrywców. Były quizy, zadania specjalne (pani Ilonka, Ela i troszkę Dagna - miały za zadanie zrobić pierogi:)), były też gratulacje, dyplom i nagrody. Otrzymaliśmy odtwarzacze mp4, fartuszki i czapki kucharskie. Ufff.... Emocji było co niemiara. Warto było!!! Może za rok znowu spróbujemy?

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
tesconagroda2015wsed

W poniedziałek, 23 marca, obchodziliśmy w klasie - Dzień Kolorowej Skarpety (Lots of Socks). Uroczystość ta związana była z Światowym Dniem Zespołu Downa (który miał miejsce w sobotę 21 marca). Już od rana trwały nerwowe przygotowania do święta:) Najpierw sprawdziliśmy jak każdy z Nas, przygotował się "skarpetowo". Okazało się - że tu jest na 6:)

dzienkolorowejskarpety2015

Następnie, przygotowaliśmy dla wszystkich naszych gości - specjalne przypinki skarpetowe:)

przypinmiskarpety2015

O 10.30 w naszej klasie zebrały się dziesiątki dzieciaków (i nie tylko:)), którzy tego dnia, na znak solidarności z Nami, ubrali kolorowe skarpety!!! Chcieliśmy zatańczyć, zabawić się wspólnie, ale.... okazało się, że gości było tak dużo, że zdążyliśmy tylko zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a i te na raty:)

zdjeciaskarpety2015esder

Jeżeli myślicie, że to był koniec świętowania, to się grubo mylicie:) Po przerwie poszliśmy do klasy 2b, które specjalnie z okazji naszego święta, zorganizowała dla nas zajęcia. Były - jakżeby inaczej - skarpety, były tańce, piosenki i zabawy. Było super!!! Bardzo dziękujemy 2b i jej wychowawczyni - pani Ewie - za fantastyczną zabawę:)!!!

elaiemilaswieta2015asd

W czasie ferii otrzymaliśmy dyplomy za udział w konkursie "Magiczna Bombka". Wysłaliśmy - jak za pewne pamiętacie - na ten konkurs przepiękne bombki świąteczne. Niestety:( nie zawsze można wygrywać. Tym razem nie otrzymaliśmy w tym konkursie żadnej nagrody. Jednak pani Jagoda - organizatorka konkursu, nie zapomniała o Nas i przesłała nam - dyplomy, za udział w konkursie, za które bardzo Dziękujemy!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bambkamkonkurs2015sder

Na początku lutego, jury konkursu "Tesco dla szkół - kulinarni odkrywcy" - ogłosiło całościowe wyniki. Jury, w sumie, nagrodziło 32 filmy (11 nagród głównych, 10 regionalnych i 11 wyróżnień) wśród których znalazł się nasz - "Edterkowi Odkrywcy". Zostaliśmy wyróżnieni!!!! Jesteśmy bardzo, bardzo, szczęśliwi:)!!!! W nagrodę każdy z nas otrzyma zestaw kuchenny: czapkę i fartuszek oraz MP4!!! Przypomnijmy, że w konkursie startowało ponad 400 szkół z całej Polski w tym 80 z naszego województwa i 4 z naszego miasta. Wręczenie nagród odbędzie się w marcu na Gali Finałowej!!!! Hura!!!!!

edterkoeiodkrywcy2015wyroznienie

W poniedziałek 15 grudnia - zakończył się I etap konkursu filmowego Tesco "Kulinarni Odkrywcy". W konkursie tym wzięły udział 434 zespoły z całej Polski - w tym MY:) Podczas miesięcznego głosowania - udało nam się zdobyć 3867 głosów, co dało nam 92 miejsce w kraju i 13 w województwie. Zważając na trudności w oddawaniu głosów oraz na to, że nasz zespół liczy tylko 6 uczniów - ten wynik jest na prawdę świetny!!! Szczególnie gorąco dziękujemy wszystkim - którzy na nas głosowali!!! Nasz filmik obejrzało ponad tysiąc internautów:) i co najważniejsze zakwalifikowaliśmy się do II etapu, którego wyniki poznamy 19 stycznia. Mamy nadzieję, że nasz film - "Odkrywcy Bytomskich Pierogów Kresowych" - znajdzie uznanie w oczach jury:), a jeżeli nie:( - to i tak udział w powstawaniu tego filmu był dla Nas świetnym doświadczeniem i fantastyczną zabawą:) Tu dziękujemy uczniom ZSHG w Bytomiu oraz paniom z Towarzystwa Przyjaciół Lwowa w Bytomiu, bez których nie mógłby powstać:)

odkrywcybytomskichpeir2015

W piątek - 12 grudnia, wzięliśmy udział w V Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Po raz pierwszy wystąpiliśmy na scenie - przed tak liczną publicznością:) (do tej pory występowaliśmy dla rodziców oraz uczniów podczas przerw:). Do tego występu przygotowywaliśmy się już od kilku tygodni. Kosztowało nas to wiele czasu, cierpliwości i prób:) Niestety w występie z powodu choroby, nie mógł wziąć udziału Filip i Kasia. Jednak trzymali za nas kciuki:) Za co im bardzo dziękujemy!!

Tak wyglądały nasze przygotowania
probydowystepu2015

Około godziny 10.40 - pojawiliśmy się na deskach MDK nr 1 w Bytomiu i wykonaliśmy kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Występ rozpoczęła Ela - która zagrała kolędę na keybordzie!!! Następnie nasza solistka Dagna z towarzyszeniem zespołu instrumentalno-wokalnego Edterek - zaśpiewała kolędę, występ zakończyła Emila wygrywając kolędę na dzwonkach. UFFFFFF.... mimo wielu przeciwności, stresu i przerażenia w oczach pana Bartka - daliśmy radę!!!!! i.... otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE!!!. 

Bardzo dziękujemy organizatorom, za życzliwość, ciepłą i rodzinną atmosferę i zaproszenie!!!

A tak wyglądał nasz udział w przeglądzie - zdjęcia
wystepwmdk2015

W poniedziałek - 8 grudnia - ogłoszone zostały wyniki XI Międzynarodowego Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową zorganizowanego przez Orawski Ośrodek Kultury w Dolnym Kubinie i Klub "Śrubka" z Żywca. Na konkurs nadesłano ponad 5 tyś. prac z 311 placówek z 7 państw (w tym nasze kartki:)). I nagrodę w kategorii Szkół Specjalnych - zdobyła kartka naszej Dominiki Nowak!!!! Tym bardziej się cieszymy, że w całym konkursie nagrodzono tylko 4 prace z Polski:)!!! Niestety podczas prac nad kartkami - wysiadły baterie z aparatu i... nie mamy ich zdjęć:( (zachowało się tylko jedno - niedokończonej kartki Dominiki - prezentujemy poniżej). Kartki będą jednak wystawiane na w Czechach, Słowacji, oraz z Polsce: w Żywcu i w Warszawie - może uda nam się dotrzeć na którąś z wystaw pokonkursowych i zrobić zdjęcie:)

kartakdominika2015

Wczoraj, 18 października, zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Wakacyjna przygoda" organizowanego przez "Domek Baby Jagi". Wśród nagrodzony prac znalazły się również nasze prace!!! Dominika, Dagna i Filip - otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!!!

Praca Filipa
filppraca2015aser
Praca Dominiki

pracadominki2015sdf
Praca Dagny
pracedagna20145

Na koniec, postanowiliśmy pochwalić się sukcesem naszej koleżanki - Dominiki, która otrzymała nagrodę w konkursie organizowanym przez firmę "Pentel", a zatytułowanym: "Jestem dużym wielorybem, co widzę pod wodą?". Jeszcze raz gratulujemy Dominice:) i już tworzymy prace na kolejny 45 Konkurs Plastyczny w Japonii. Trzymajcie za nas kciuki:)

Oto nagrodzona praca Dominiki:)
dominikanagroda2015

W środę - 25 czerwca, odwiedził nas bardzo miły gość:) Pani Danuta Sobczyk, pełnomocnik prezydenta miasta Siemianowice Śląskie d.s Rodziny. Bardzo nam miło było gościć panią Danutę, tym bardziej, że przywiozła dla nas nagrody:) Specjalne wyróżnienia za udział w konkursie "Anioł i Diabeł", w którym wzięliśmy udział jeszcze w grudniu:) Były dyplomy, super nagrody (pendrive) oraz ciasteczka. Na koniec Ela zagrała specjalnie dla pani pełnomocnik na keyboardzie. Rozstaliśmy się z nadzieją, że spotkamy się w następnym roku... w Siemianowicach Śląskich, do których zostaliśmy zaproszeni:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
panisobczyknagroda2014

W sobotę - 14 czerwca, Emilka z rodziną oraz pani Ilona z Bartkiem pojechali do Będzina, by tam w Teatrze Dzieci Zagłębia, odebrać w imieniu Kasi, Dagny i Eli, którzy nie mogli tego dnia być w teatrze - specjalne dyplomy(nagrody) za otrzymane wyróżnienia w konkursie na plakat do spektaklu "Trzy świnki". Nagrody wręczał dyrektor teatru pan Dariusz Wiktorowicz. Po uroczystej gali odbył się niesamowicie barwny i wesoły spektakl o świnkach. Kto nie był niech żałuje:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
emilkateatr2014nagroda

Również w piątek - jaki to był bogaty w wydarzenia dzień - Emilka otrzymała - prosto z Japonii - srebrny medal, zdobyty w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Pentel". Jeszcze raz Emilce - gratulujemy!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
medaljaponia2014drr

W środę - 4 czerwca - odbyła się III Edycja Koloriady. Impreza ta organizowana jest  ramach "Dni Integracji w SP nr 4" - przez naszych wychowawców: panią Bożenkę, panią Ilonkę i pana Bartka oraz przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Copernicus". W tym roku wraz z nami bawili się uczniowie ZS nr 6 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 51 w Bytomiu, oraz klasa Ib ("czwóreczkowa"). Na uczestników Koloriady czekały cztery kolorowe zajęcia: zabawy muzyczne z "Bum Bum Rurkami(z panią Bożenką), ruch i taniec (z panią Kasią), nauka żonglerki z wolontariuszami Fundacji "Dr Clown" oraz "mokre" ekspresje z bańkami mydlanymi(z panią Iloną). Było barwnie, zabawnie i wesoło. Na koniec, każdy otrzymał specjalną zapinkę oraz "małe co nie co":). Zapraszamy za rok - obiecujemy, że będzie równie kolorowo:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
koloriada2014dert

Jak dobrze pamiętacie, w I edycji Konkursu Plastycznego ?Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu? zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno ? Wychowawczy nr 1 w Suwałkach i Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci ?Jesteśmy Razem? zdobyliśmy I, II i III miejsce:) W środę, 28 kwietnia, nagrody i dyplomy zostały wręczone:) Chcielibyśmy takie nagrody otrzymywać częściej:)

Zdjęcia z gali rozdania nagród - poniżej
kolagenagrodyniebiesko2014

We wtorek - 8 kwietnia - na parterze SP nr 4 w Bytomiu odbył się nasz (pierwszy) Kiermasz Wielkanocny, przy którym pracowaliśmy wszyscy, aż do ostatniej chwili. W  pracy wspomagali nas rodzice, którym bardzo za tą pomoc dziękujemy!!! oraz nasi nauczyciele:). Kiermasz udał się wspaniale. Nie zawiedli nas - przyjaciele z "czwórki":)

Wszystkim uczniom, rodzicom,
nauczycielom oraz pracownikom szkoły

którzy wzięli udział w Edterkowym Kiermaszu -
Bardzo Dziękujemy:)
i życzymy Błogosławionych i Zdrowych
Świąt Wielkanocnych

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kiermasz2014wiel

W ubiegłym tygodniu w ramach przygotowań do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu wzięliśmy udział w I edycji Konkursu Plastycznego "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno ? Wychowawczy nr 1 w Suwałkach i Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci "Jesteśmy Razem". W piątek - 28 marca jury ogłosiło wyniki i..... Huraaaa!!!! W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła praca Dominiki, II miejsce otrzymała praca Emilki, III miejsce zajęły prace Kasi i Filipa:) Gratulujemy!!!

Kliknij poniżej by zobaczyć wszystkie wysłane prace
pracakasizap2014

Otrzymaliśmy właśnie informację (13 marca), że nasze prace zostały nagrodzone w konkursie "Zimowe drzewo" zorganizowanym przez panią Beatę Ceglarek z naszej szkoły (ZSS nr 3 w Bytomiu). Cieszymy się niezmiernie i z dyplomu i z nagród:) Dziękujemy!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
nagrodydzrewo2014

W grudniu 2013r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni. W konkursie tym wzięliśmy udział wszyscy - jednak wyróżnienie otrzymała praca Emilki. W lutym otrzymaliśmy dyplomy dla nas wszystkich i nagrodę za wyróżnienie. Bardzo dziękujemy pani Jagodzie i z niecierpliwością czekamy na kolejne konkursy:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
nagordajesnie2014

Nasze kartki bożonarodzeniowe, wysłane do Niemiec, w ramach projektu Socrates Comenius realizowanego przez naszą szkołę, znalazły się na filmiku podsumowującym ten etap projektu:)

 

Otóż drugą niespodzianką (tuż na kilka chwil przed końcem ferii:)) jest informacja, że nasz filmik "Dzisiaj w Betlejem" (przygotowany razem z IV LO w Bytomiu) został wyróżniony - w IX Wojewódzkim Integracyjnym Przeglądzie Widowisk Jasełkowych. Nie otrzymał nagrody, nie zmieścił się bowiem w ramach Przeglądu - jednak był jednym z elementów oprawy artystycznej tego wydarzenia. W imieniu klasy statuetkę oraz dyplom odebrała pani Bożena:). Huraaaa!!!!!!!!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wyrjaselka2014

Ten, bardzo ciekawy tydzień - zakończył się bardzo szczęśliwie. W piątek poznaliśmy wyniki konkursu "Cztery pory roku - jesień". Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła praca - Emilki. Gratulujemy!!!

Poniżej można zobaczyć wszystkie prace - zapraszamy


W czwartek - 31 października odbyło się w naszej klasie - uroczyste rozdanie nagród i dyplomów w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Cztery pory roku - Lato" zatytułowanym: "Podróże małe i duże". III miejsce zajęła w nim Ela, wyróżnienia otrzymali Filip i Dominika, a wszyscy uczniowie - pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy i dziękujemy pani Jagodzie za nagrody:)!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
nagrodaela2013sdert

Na koniec tygodnia - super wieść. W ogólnopolskim konkursie plastycznym "Cztery pory roku - Lato" zatytułowanym: "Podróże małe i duże" odnieśliśmy wielki sukces. Trzecie miejsce zajęła praca Eli:) Huraaaa!!! Wyróżnienia otrzymali: Filip i Dominika!!!! Super!!! Gratulujemy!!!

Zapraszamy na film:)


W czerwcu Dagna została nagrodzona wyróżnieniem przyznanym przez firmę "Pentel" w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka "Lubię najbardziej bawić się..". W piątek - 6 września - otrzymała pamiątkowy dyplom wraz z nagrodą - pastelami olejnymi firmy Pentel. Jeszcze raz - Gratulujemy!!!

dagnanagroda2013

Dzisiaj - 11 czerwca - odbyła się  "Koloriada 2013". Impreza integracyjna zorganizowana przez Nas - czyli - Edterek - oraz uczniów I klasy VII LO w Bytomiu. W "Koloriadzie poza nami,  uczestniczyli: Szkoła Podstawowa nr 4 i reprezentująca ją - klasa 1b wraz ze swoją wychowawczynią panią Mariolą Kulczycką, oraz klasa 3b ze Szkoły Podstawowej nr 51. Na dzieciaki czekały cztery sale pełne kolorowej zabawy: Kraina Bum-Bum-Rurek, Tęczowa Płachta, Kolorowe Szarfy oraz Wielobarwne Bibułki z Górnej Półki:) Były pląsy, tańce, dużo śmiechu i zabawy. Za rok kolejna edycja:) Może w jeszcze większym składzie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Koloriada2013ert

Kliknij by zobaczyć więcej
koloriada2013cz2s

W piątek(7 czerwca) zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego z okazji Dnia Dziecka - zorganizowanego przez firmę Pentel. Nagrodę specjalną otrzymała praca Dagny -  "Kot". W nagrodę Daga otrzyma zestaw profesjonalnych pędzelków. Gratulujemy!!!

kotnagroda2013

Zakończył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni  pod hasłem "Cztery Pory Roku - Wiosna". Laureatami tego konkursu zostały nasze dwie dziewczyny - Kasia i Ela, które otrzymały "Nagrody specjalne" - które ufundowali pracownicy firm: 4EverNet i 4EverBusiness z Katowic. Gratulujemy!!!

Praca Kasi
pracakasinagroda2013
Praca Eli
pracaelinagroda2013

Pod koniec kwietnia wzięliśmy udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez MDK nr 2 w Bytomiu - zatytułowanym "Moja ulubiona pora roku". Wczoraj - 13 maja dowiedzieliśmy się, że III miejsce w tym konkursie zajęła nasza Emilka. Gratulujemy:) Wernisaż prac i wręczenie nagród odbędzie się 13 czerwca.

Oto nagrodzona praca
pracaemilkikonkurs3miejsce2013

W środę - 13 czerwca - po raz drugi w tym roku - byliśmy wraz ze  Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 4 ?Copernicus" współorganizatorami imprezy. Tym razem była to "Serdeczna Spartakiada", w której poza nami wzięli udział nasi koledzy z ZS Nr 3 w Bytomiu oraz uczniowie klasy 2a i 3c SP Nr 4. Podczas wspólnej zabawy, każdy mógł się spróbować w 16 bardzo zróżnicowanych konkurencjach, takich jak: rzuty do celu, kręgle, strzały na bramkę, czy tor przeszkód. Nie mogło oczywiście zabraknąć akcentów związanych z Euro - flaga biało czerwona - wymalowana za pomocą dłoni, barwy narodowe na twarzy czy przepiękne plakaty przedstawiające piłkarzy, a wykonane przez uczniów klas I-III. Gościem specjalnym Spartakiady byli piłkarze "Poloni Bytom": bramkarz Mateusz Mika oraz obrońca Daniel Tanżyna. Zabawa była przednia, a na koniec każdy otrzymał - złoty medal. Do boju Edterek!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
spartakiadaserdeczna2012

Dzisiaj, 30 maja, wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 4 "Copernicus" zorganizowaliśmy po raz pierwszy - "Serdeczną Koloriadę". Imprezę integracyjną, podczas, której wspólnie bawiliśmy się z uczniami SP nr 4 oraz grupą starszaków z Przedszkola nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Bytomiu. Wszyscy mogliśmy wraz z panią Ilonką - pobawić się przy pomocy chusty, zagrać na Bum Bum Rurkach - pod czujnym okiem pani Bożenki, wyczarować za pomocą pędzla i pani Oli  - Kolorową Krainę oraz zatańczyć z panią Kasią i jej magicznymi wstążkami. 

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kolorida2012as

W niedzielę firma Pentel podała że - w 42 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego wzięło udział aż 14 tysięcy prac (nie licząc Japonii) z całego świata, z każdego zakątka!!! W tym z Polski 2732 prac ze 177 szkół i ośrodków dydaktycznych. Jury w Japonii nagrodziło 132 prace z naszego kraju w tym 3 EDTERKOWE!!!. Srebry medal otrzymała Dominika Nowak, medale brązowe - Dagna Pawlik i Katarzyna Rzeszowska!!!! Huraaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! Nie możemy jeszcze w to uwierzyć! Brawo!!!!

Kliknij by zobaczyć wszystkie prace wysłane na Konkurs
kolagekonkur2012japonia

27 kwietnia rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny zorganizowany z okazji Dnia Ziemi w SP nr 4. Nasza gazetka ekologiczna nie miała sobie równych i zajęła I miejsce. Na tym nie koniec. Prac Kasi - otrzymała również I miejsce w kategorii - praca plastyczna. Huraaaaa:)

Poniżej prezentujemy nasze prace

Gazetka Ekologiczna

gaetkaekologiczna2012

Praca Kasi - Ziemia dziś i w przeszłości"
kasiapracadrzewo2012

Dzisiaj - 16 marca - o godzinie 14.00 odbyła się w Tesco w Gliwicach - Wielka Gala EkoRewolucji, na której wręczono nagrody w ekologicznym konkursie filmowym. Nasz zespół, podczas tej uroczystości, został nagrodzony - nagrodami indywidualnymi. Otrzymaliśmy czytniki e-booków oraz grę "Patyczaki". Poza tym, podczas Gali wraz z naszymi rodzicami i nauczycielami wykonaliśmy piękny ekologiczny bukiet kwiatów:) Niech żyje Ekorewolucja!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
ekorewolucjafinal2012

16 marca o godzinie 14.00 w Gliwicach - będziemy odbierać nagrodę za nasz ekorewolucyjny filmik. Okazało się, że jury jednak zauważyło naszą pracę i nagrodziło nas specjalną indywidualną nagrodą - otrzymamy czytniki e-booków. Huraaaaa:) A jednak warto było. Huraaaaaaa:). A za rok - wywalczymy tablicę:) Jeżeli oczywiście nam pomożecie:)

eokofilmnagroda2012

Na początku listopada ogłoszono wyniki szkolnego konkursu "Dary Jesieni" zorganizowanego przez S.K.E "Ekuś" z SP Nr 4. Okazało się, że nasz plakat był bezkonkurencyjny i zajał I miejsce. II miejsce otrzymała indywidualnie Kasia za swoją pracę, w kategorii obraz. Nagrody w imieniu całej klasy odebrała Dominika (była w tym czasie dyżurną). Gratulujemy. To pierwsze nasze nagrody w tym roku. Mamy nadzieję, że nie ostatnie.:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
nagrodajesien2011as