Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuWczoraj - w piątek, mieliśmy niesamowitą przyjemność poznać panią Marlenę Nahajowską, wolontariuszkę Fundacji ING Dzieciom.

ptakimarlenaspo2020

Pasją pani Marleny są ptaki i ich obserwacja. Podczas naszego spotkania starała się nas tą swoją pasją zarazić i jej się udało. Dowiedzieliśmy się wiele o tym jak należy się przygotować do obserwacji, gdzie najlepiej ją wykonywać. Poznaliśmy różne ptaki, które zobaczyć możemy w mieście, a także usłyszeliśmy jak śpiewają:))

ptakimarlenaspo2020a

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się spotkać z panią Marleną. W naszych zajęciach uczestniczyła także Kasia, Dominika, a także klasa 3b wraz z panią Iwonką, która po zajęciach wykonała z materiałów sypkich ptaszki:) Jeszcze raz dziękujemy za spotkanie.

ptakimarlenaspo2020a2

Dzisiaj mieliśmy w klasie jeszcze jednego gościa - był nim pan Paweł Radomski - wolontariusz Fundacji ING Dzieciom.

pawelpizza20202as

Miesiąc temu - pan Paweł pokazywał nam jak zrobić spaghetti z sosem z dyni. Tym razem na naszą prośbę - zrobił pizzę. Nie wiemy jak smakowała, ale wyglądała zabójczo:)

pawelpizza20202as2

Spotkanie z panem Pawłem - to tak jak jego dania - pychota:) Bardzo się cieszymy, że spotkamy się po raz kolejny w listopadzie:)

pawelpizza20202as2a

We wtorek spróbujemy wykonać pizzę według jego przepisu - a do tego czasu zagramy w grę wydawnictwa "Pizzeria":)

Nasza akcja "Podziel się starą firanką" nadal trwa. Pierwsze woreczki trafiły do uczniów klasy 3b.

woreczki2020derfr

Mamy nadzieję, że będą służyć:) Czekamy na wasze firanki - karton stoi przed wejściem na hol szkolny:) Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Szczególnie dziękujemy paniom: Renacie Tomanek oraz Joannie Karch - dzięki którym nasze woreczki tak pięknie wyglądają:)))

Dzisiaj odwiedziła nas pani Agnieszka wraz ze swoją sunią Mają.

majaagnieszka2020ss

Bardzo sympatycznym, spokojnym i miłym pieskiem. Podczas dzisiejszych zajęć dowiedzieliśmy się sporo o psach pracujących. Zagraliśmy w psiakowate domino, a także wykonaliśmy pracę plastyczną. Bardzo dziękujemy za spotkanie - było nam bardzo przyjemnie:)

majaagnieszka2020ss2

Wczoraj wybraliśmy się do Rezerwatu Buków "Segiet" w Bytomiu.

rezerwatbukow2020seg

Udało nam się trafić z pogodą:)) a do tego te fantastyczne jesienne kolory. Coś niesamowitego.

rezerwatbukow2020seg2

Jak będziecie mieć chwilkę i słoneczko znów zaświeci warto wpaść i pospacerować:))

rezerwatbukow2020seg2a