EDTEREK

Innowacyjny Zespół Edukacyjno Terapeutyczny ZSS nr 3 w BytomiuJuż za kilka dni Święta Wielkanocne. Staraliśmy się dotrzeć z naszymi życzeniami do naszych przyjaciół i osób, które pomagają nam w naszym funkcjonowaniu:) Dziękujemy także Kasi i jej mamie - za ozdoby świąteczne, które wręczaliśmy podczas naszych spotkań:)

zyczeniawielkanocne2018tgas

Nie udało się dotrzeć do wszystkich. Dlatego tym, których nie odwiedziliśmy osobiście składamy tutaj życzenia:)

Na święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana
składamy Wam najserdeczniejsze życzenia:
obfitości łask Bożych, zdrowia, radości,
wytrwałości w codziennym zmaganiu się z przeciwieństwami,
poczucia siły, pokoju i nieustającej wiary i nadziei.

wielkanoc12018

We wtorek, dzięki inspiracji pani Oli (mama Dagi) - udało nam się upiec pyszne babeczki drożdżowe z rodzynkami. Robota nie była trudna, a efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Były przepyszne:) Babeczki zabraliśmy do domu, a także obdarowaliśmy naszych rodziców:) Im też smakowały:) Żeby nie przedłużać - podajemy przepis na to cudo:)

kurczakiwuielkanoicne201822

10 dkg drożdży, 1 szklanka cukru, cukier waniliowy, 1 szklanka letniego mleka, 1 szklanki oleju, 4 jajka rozbełtane, 4,5 szklanki mąki. Na rozkruszone drożdże dodać po kolei tak jak są wymienione wyżej składniki. Nie mieszać! Odstawić na ok 1,5 do 2 godz. Delikatnie wymieszać drewnianą łyżką do połączenia składników. Przełożyć do formy zostawić na chwilę do wyrośnięcia. Piec w 160 z termoobiegiem, bez 180 stopniach. Można dołożyć wkładając do foremek kapkę dżemu, można po mące sypnąć rodzynek. W wersji na słono drożdże rozcieram z 4 łyżkami cukru.

kurczakiwuielkanoicne20182

Podczas Integracyjnej Przerwy Edterkowej, która odbyła się w środę - wraz z uczniami "czwórki" zrobiliśmy świąteczne kurczaki:) w technice origami. Gotowe ptaszki każdy zabrał ze sobą do domu:) może pojawią się na wielkanocnym stole:) U nas obsiadły one edterkową palmę wielkanocną:)

kurczakiwuielkanoicne2018

We wtorek, odwiedziła nas Omi. Bardzo się cieszyliśmy, że udało nam się ponownie spotkać z panią Moniką i jej pieskiem jeszcze przed świętami. Pani Monika na to spotkanie przygotowała specjalne zadania. Wszyscy - razem z Omi, otrzymaliśmy jajka z zadaniami. Każdy z nas musiał takie "jajeczne" zadanie wykonać, a w nagrodę mogliśmy przyozdobić domek Omi. Było super. Omi ta zabawa też się podobała:) Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w kwietniu.

omiiwielkanoc2018rft

W poniedziałek, wybraliśmy się do szkolnej biblioteki na wystawę zatytułowaną "Kraszanki, pisanki, drapanki...". Na ekspozycję wystawy składały się pisanki wykonane różnymi technikami, książki o tematyce wielkanocnej oraz kartki świąteczne. Podczas wystawy można było obejrzeć - edterkową drogę krzyżową - "Krocząc za Jezusem". To nie był jedyny nasz element na wystawie, część jajek pochodziła z kolekcji pana Bartka, a kilka od Kasi:) Fajnie było i ciekawie. Szczególnie spodobało nam się jajo strusie:)

wystawajajek2018tgats

Ostatnie trzy dni szkoły w sposób szczególny przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Kulminacją naszych przygotowań - była spowiedź, msza święta oraz wspólna droga krzyżowa. Wszystko to odbyło się we wtorek - w kaplicy Domu Misyjnego misjonarzy werbistów. Jak co roku bardzo życzliwie i ciepło zostaliśmy przyjęci tam przez księdza Józefa. Pięć lat temu właśnie w kościele pw. św. Małgorzaty, przyjęliśmy do serca Pana Jezusa po raz pierwszy. Bardzo dziękujemy księdzu za wspólną modlitwę i otwarte serce z jakim za każdym razem wita nas ksiądz:)

rekolekcje2018treg

W piątek, Ela i Emila zorganizowały dla nas zajęcia plastyczne. Treścią prac, które mieliśmy wykonać - były ich ulubione budowle - czyli zamki. Do dyspozycji mieliśmy mazaki, kredki i ... kilka wzorów pałacyków i zamków, wcześniej zaprezentowaych przez prowadzące. Gdy już my swoje zamki wykonaliśmy - do pracy przystąpiły panie instruktorki:) I tak powstało 5 pięknych zameczków - dla 4 pięknych książniczek i jednego księcia:).

elaiemilazamkiplastycznie2

Takj bawiliśmy się podczas Edterkowej Przerwy Integracyjnej:)

22 marca odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu - Edterkowy Kiermasz Wielkanocny:). Wszystkim, którzy zaglądnęli do nas na parterze - bardzo dziękujemy!!! Jest nam bardzo miło, że o nas pamiętacie:) Dziękujemy także wszystkim tym, którzy wraz z nami przygotowali na kiermasz wspaniałe świąteczne ozdoby, oraz kartki:) W końcu dziękujemy tym uczniom, którzy pomagali nam w obsłudze naszego stoiska:)

skarpeta2018yhyhy23

21 marca - od 2005r. obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia - obchodzimy także I Dzień Wiosny i zazwyczaj szkoła na ten czas pustoszeje. Dlatego postanowiliśmy - obchody Dnia Kolorowej Skarpety przenieść na czwartek 22 marca. Dzień obfitował w mnóstwo pozytywnej energii i emocji. Rano - odwiedziła nas klasa 6c wraz z panią Iwonką. Uczniowie wykonali dla Eli i Emilki wspaniałe plakaty. Równie ciekawie tłumaczyli ich symbolikę. Bardzo dziękujemy!!! To była dla nas przepiękna niespodzianka.

skarpeta2018yhyhy

Tego dnia, od rana były z nami naszej starsze koleżanki z LO: Natalia, Agnieszka, Iza i Kasia. Bardzo się cieszymy, że tego dnia były z nami:)

skarpeta2018yhyhy1

Następnie Ela i Emila - odwiedziły klasy młodsze(oczywiście starsze również wzięły udział w naszej akcji), które nie zapomniały o kolorowych skarpetach - by zrobić sobie z nimi fotki:)

skarpeta2018yhyhy2

Ten dzień przebiegał od niespodzianki do niespodzianki. Na Edterkową Przerwę Integracyjną specjalnie przyjechała siostra Emilki - Agnieszka, która dla wszystkich chętnych przeprowadziła zajęcia taneczne:) ależ było fajnie. Dziękujemy Agnieszce za super zajęcia.

skarpeta2018yhyhy24

We wtorek, podczas zajęć - zrobiliśmy sobie masę porcelanową. Trochę mąki, kleju, cytryny, oliwki i ... jest kupa fajnej zabawy w ugniataniu, wałkowaniu a na koniec w wycinaniu - w naszym przypadku - zajączków, jajek i baranków. A kilka godzin później - masa twardnieje i np. można ją pomalować:) Super zabawa - polecamy i dziękujemy pani Oli za pomysł:)

komputerowyguru20178uhayas2

Za oknem raz świeci słońce, raz pada deszcz, a czasem nawet śnieg. Już jutro wiosna. Chciało by się zawołać, wiosno - gdzieżeś TY:) Na całe szczęście u nas w klasie ciepło:) wiosennie, świątecznie i radośnie. Na przerwach mamy mnóstwo gości. Np. w poniedziałek budowaliśmy z klocków co się dało:) A dało się wiele:) Zobaczcie:)

budujemywiezeepi2018ty67t

kiermasz2018rfrf2a

Podczas dzisiejszych zajęć EPI (Edterkowej Przerwy Integracyjnej) nasi przyjaciele z "czwórki", razem z nami - starali się stworzyć wiosenno-pisankowe rączki:) Jak to się robi? zapytacie:) Odrysowujecie własną dłoń i uruchamiacie wyobraźnię. I już:) Proste prawda:)

przedwiosnenyspacer2018tyha

Tylko przez chwilę pogoda się poprawiła i wyszło słońce, a My wybraliśmy się na przedwiosenny spacer. Tylko wyszliśmy za drzwi szkoły, a już na przyszkolnym skalniaku zauważyliśmy przebiśniegi. W czasie naszej wędrówki - co jakiś czas napotykaliśmy pierwsze odznaki wiosny, a to lekko zazieleniona trawa, a to bazie - już prawie gotowe do rozbicia się, a to gotowe do rozbicia pąki liści. Jak dalej tak pójdzie za kilka dni będzie zielono:)

przedwiosnenyspacer2018tyh

Niestety tak myśleliśmy w piątek, gdy wybieraliśmy słonko świeciło wysoko:) Tymczasem od poniedziałku rozpoczęło się ochłodzenie. O wyjściu na spacer nie było mowy. To nam jednak nie przeszkadza, w edterkowej mini siłowni, która po raz kolejny zawędrowała do klasy (najprawdopodobniej już na stałe) pracujemy nad formą.

edterkowasilowani20178klasa2

OGŁOSZENIE
Kwota na obiady za miesiąc kwiecień będzie wynosiła 72,00zł
Tj. 1 osoba x 4,00zł x 18 dni
Obiady od 04.04. do 27.04.

UWAGA!!!
PŁATNOŚĆ NA INDYWIDUALNE KONTO
Od 16.03.2018r. (piątek)
do 26.03.2018r. (poniedziałek)


LICZY SIĘ DATA WPŁYWU NA INDYWIDUALNE KONTO BANKOWE!!!
Tytuł przelewu:
IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA OPŁATA ZA OBIADY
ZA MIESIĄC KWIECIEŃ 2018

np. Jan Kowalski opłata za obiady za miesiąc kwiecień 2018

Nie uiszczenie wpłaty za obiady jest jednoznaczne
z rezygnacją z posiłku w miesiącu kwiecień 2018r.


Wpłaty dokonane po wskazanym wyżej terminie
będą przelane na konto rodzica/opiekuna.
Istnieje możliwość dokonania wpłaty bez dodatkowych kosztów
w banku GETIN Bank ul. Katowicka 16

W piątek, edterkowa rodzina spotkała się popołudniu by wspólnie - przygotować się do edterkowego kiermaszu. Pani Ola robiła przepiękne zające

paniolazajec2017tgr

reszta wycinała i kleiła jajeczka na stroik. Praca paliła się w rękach:)

paniolazajec2017tgr2

Tego dnia - obchodziliśmy także urodziny pana Bartka:) były jak zwykle - życzenia, prezenty:) i pizza:)

paniolazajec2017tgr23

Dzisiaj, 8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. O swoich damach, nie zapomnieli chłopcy z Edterka:) Filip i pan Bartek każdej dziewczynie wręczyli kwiatek, a także zaprosili na mały poczęstunek. Oczywiście o szacunku dla kobiet pamiętają nie tylko od święta. Tacy to chłopacy, nie byle jacy:)

dzienkobioet2018tgatsasdds

Dzisiejszego dnia po dłuższej przerwie znowu połączyliśmy się dzięki - programowi Skype z Kasią:) Super!!!

marekmiswystaw20182223

Dzisiaj, 6 marca, odbył się, zorganizowany przez Innowacyjny Zespół Edukacyjno terapeutyczny "Edterek" - II Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY", który wsparli członkowie Klubu Gier Planszowych "Planszopernik" oraz Bytomskiej Gidli Fanów Fantastyki "Bastylion" działającej przy MDK nr 1 w Bytomiu oraz uczennice ZSAEiO w Bytomiu.

edterekfestiwal2017ygta2

Głównym patronem Festiwalu było wydawnictwo Granna (sponsor gier dla szkół biorących udział w imprezie). W Festiwalu wzięło udział 5 bytomskich szkół: Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół Specjalnych nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Szkół nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 40. Gościem specjalnym imprezy byli:  wiceprezydent miasta Bytomia - pani Bożena Mientus. Swoją obecnością zaszczycili nas także: dyrektor ZSS nr 3 - pan Mirosław Wall, wicedyrektor SP nr 4 - pani Jadwiga Gilner oraz reprezentujące ING Bank odział Piekary - pani dyrektor Katarzyna Nowak oraz pani Katarzyna Urbańczyk.

edterekfestiwal2017ygtaPrzez prawie dwie godziny uczestnicy Festiwalu poznawali przeróżne gry planszowe, także te wielkoformatowe jak: "Speed Cupsy", czy Grzybobranie". Dużym powodzeniem cieszyła się gra plenerowa "Molkky". Graczom, podczas zabawy towarzyszyła maskotka - lew Lucjan.

edterekfestiwal2017ygta23

edterekfestiwal2017ygta235

Nie zabrakło konkursu na najpopularniejszą grę Festiwalu, w którym o tytuł "Złotej Kostki" walczyło 5 tytułów. Po zaciętej walce - "Złotą Kostkę" otrzymała gra "Rekin" wydawnictwa Granna.

edterekfestiwal2017ygta4

Na koniec imprezy każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek, który zasponsorował odział piekarski ING Banku, oraz małą pamiątkę, o którą postarała się firma Globtrans Katowice. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok:)

edterekfestiwal2017ygta27

Podczas czwartkowego spotkania w ramach Edterkowych Przerw Integracyjnych, wraz z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" staraliśmy się pobudzić naszą wyobraźnię i spróbować odgadnąć dlaczego pani na obrazku się śmieje, a gdzie biegnie pan:) Główki pracowały, a na kartkach pojawiały się fantastyczne pomysły:) Kreatywność to jest to:)

kreatywnoscpani2018tgty