EDTEREK

Innowacyjny Zespół Edukacyjno Terapeutyczny ZSS nr 3 w BytomiuWe wtorek, 29 maja, wybraliśmy się do Międzyszkolnego Ogrodu Botanicznego w Bytomiu. Jest to miejsce, które staramy się odwiedzać przynajmniej - dwa razy w roku (na wiosnę i jesienią). Nie mogło być inaczej i w tym roku. Od kilku lat - staramy się do ogrodu zajechać na rowerze. W tym roku udało się to także Filipowi:)

ogrod2018piknik21

Zazwyczaj głównym naszym celem, podczas odwiedzin tego miejsca, jest obserwacja przyrody. Tym razem jednak postanowiliśmy zorganizować w ogrodzie piknik. Rozłożyliśmy sobie koc, zaserwowaliśmy ciasto z truskawkami, troszkę pośpiewaliśmy i ... posłuchaliśmy jak pięknie śpiewają ptaki. Oddychaliśmy ogrodową atmosferą - cisza, spokój, słoneczko i My:) Polecamy to niesamowite miejsce.

ogrod2018piknik2

Po raz trzeci, 22 maja - spotkaliśmy się z panią Aliną i panią Olą - podczas zajęć muzyczno-rytmicznych w "Podróży dookoła harmonicznego koła". Bardzo lubimy te zajęcia i świetnie nam się bawi z paniami. Nie inaczej było we wtorek.

filhafrmonia2018yhy67545

Wraz z naszymi przewodniczkami po świecie dźwięków - wygrywaliśmy najróżniejsze dźwięki na przeróżnych instrumentach (nawet za pomocą nóg). Nauczyliśmy się rapować:) a także spróbowaliśmy swoich sił - jako dyrygenci "dzwonkowej" orkiestry. Było super. A nasze kolejne spotkanie będzie - mega niespodzianką:) Opowiemy o nim w czerwcu:)

filhafrmonia2018yhy675452

W piątek, 25 maja weźmiemy już po raz trzeci udział w Pikniku Rowerowym w Parku Miejskim, który organizuje nasza szkoła. By dobrze się na tym pikniku zaprezentować - ćwiczymy:) Udało nam się przystosować dla Emilii i Eli - drugi rower, co pozwoli nam na wzięcie udziału w piątkowej sztafecie. Wszystkie dziewczyny robią olbrzymie postępy. Ćwiczące Dagna, Emila i Ela - właściwie, mimo dwóch rowerów na boisku, zupełnie bez udziału pana Bartka, prawie przez 20 minut bezkolizyjnie się po nim poruszały. Brawo!!! Gratulacje należą się także Filipowi - który po raz pierwszy sam bez pomocy jeździł na rowerze:)!!! Gdybyście nie uwierzyli - zarejestrowaliśmy to na filmie:)

W piątek, odwiedziły nas nasze przyjaciółki z LO: Agnieszka, Natalia i Iza, które właśnie skończyły zdawać egzaminy maturalne (trzymamy za nie kciuki, by wyniki były jak najlepsze). Przez cały rok - mogliśmy liczyć na ich pomoc. Bawiły się z nami, brały udział we wspólnych zajęciach, pomagały nam w organizacji wielu imprez. Dlatego z całego serca mówimy dzisiaj - DZIĘKUJEMY!!!.

pozeganialo2018yhyasda 

Nie inaczej tylko zabawą pożegnaliśmy się w piątek. By utrwalić sobie wiadomości o tym co należy zabrać na zakupy i jak trzeba zachowywać się w sklepie, taki mini sklep - zrobiliśmy w klasie:) Zabawa była przednia.

 pozeganialo2018yhyasda2

17 maja, we czwartek, wybraliśmy się w odwiedziny do Filipa. Pojechaliśmy, mimo złej pogody i opadów deszczu - w końcu obiecaliśmy naszemu koledze, że przyjedziemy. Już sama podróż tramwajem, była dla nas wielkim przeżyciem:) Czuliśmy się trochę jak w Wesołym Miasteczku:)

wyjazddofilipa2018

Bez problemu trafiliśmy do bloku, w którym mieszka Filip (wcześniej drogę obejrzeliśmy sobie - na google maps:), gdzie zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez panią Asię - a także naszego kolegę, który zaprosił nas do swojego pokoju:)

wyjazddofilipa20182

Następnie zostaliśmy poczęstowani pyszną tartą z owocami:) pobawiliśmy się z siostrą Filipa - Faustyną, pośpiewaliśmy, porozmawialiśmy i... niestety musieliśmy wracać:( A było nam tutaj tak dobrze:) Dziękujemy za zaproszenie:)

Jeszcze raz - bardzo, ale to bardzo dziękujemy Fundacji ING Dzieciom, dzięki której mogliśmy przeprowadzić nasze warsztaty "Slow food, czy fast food".

kndelepowegierski2018aa

Pamiętacie jak w poniedziałek poszliśmy do sklepu? Zakupy, które w tym dniu zrobiliśmy - posłużyły nam we wtorek - do zrobienia knedli po węgiersku. Najpierw ubraliśmy nowe fartuchy:)

kndelepowegierski2018

Następnie zmieliliśmy biały ser, co nam zajęło trochę czasu, po czym pod czujnym okiem Kasi - zmieszaliśmy wszystkie składniki.

kndelepowegierski20183

Pani Ilonka wyrobiła ciasto i... wzięliśmy się za formowanie klusek (czyli knedli).

kndelepowegierski201834

Na koniec wrzuciliśmy to na chwilę do wody i już mogliśmy ze smakiem (oraz z cukrem lub jogurtem) posilać się pyszny obiadem:)

kndelepowegierski2018a

Dzisiaj z rana, odwiedziła nas Natalia - siostra Dominiki, która... chce zostać fryzjerką:) No nie tylko chce, ale i robi wszystko by te marzenie się spełniło:) Dlatego dużo się uczy:) Uczyła o fryzjerstwie także nas:) Dowiedzieliśmy się jakich "narzędzi" używa fryzjer. Pokazała nam, jak się zaplata włosy:) Fantastycznie wyglądaliśmy po jej uczesaniu, oraz przycięła i wyrównała nam włosy (tym, u których była taka potrzeba). Bardzo dziękujemy za wizytę. Polecamy się ponownie:)

fryzjerdominikinatali2018

Dzisiaj, nasze dzielne dziewczyny, pomaszerowały do sklepu by zakupić produkty potrzebne do zrobienia na jutro - węgierskich knedli (dziękujemy pani Olu:)). Świetnie się z zakupami sprawiły. Znalazły produkty, delikatnie je umieściły w wózku kierowanym przez Dagnę:) Na koniec wyłożyły towar na ladę, zapłaciły i spakowały wszystko co kupiły do torby:) Brawo dziewczyny!!!

wsklepie2018yhys

W piątek odwiedziła nas pani Monika z... i tu niespodzianka - Luną:) Bardzo przyjazną suczką, którą od razu pokochaliśmy. Najpierw trochę musiała się z nami oswoić, dlatego zaprosiliśmy ją do naszej klasy gdzie mogła nas poznać, a my ją:) Wspólnie zagraliśmy w grę planszową, rozwiązaliśmy zagadki, po czym poszliśmy się pobawić na boisko.

lunapies2018yhyss

Na boisku Luna pokazała co potrafi:) Dzielnie stawała w bramce, broniąc nasze strzały. Fantastycznie przeskakiwała przez linę:) i aportowała szybciej niż zdążyliśmy piłeczkę rzucić:) Zrobiła też kilka sztuczek, po czym na zakończenie przybiła nam piątkę. Było super!!! Dziękujemy za tą miłą wizytę:).

lunapies2018yhyss2

8 maja, obchodzony był Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Jako, że my książki bardzo lubimy i pamiętamy o naszej pani bibliotekarce - odwiedziliśmy ją tego dnia i oprócz życzeń podarowaliśmy naszej bibliotece - nową książkę, a pani Ewie wręczyliśmy coś słodkiego:). No i oczywiście - wypożyczyliśmy nowe książki:)

pysznykoktail2018yhyasaa

W czwartek wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam dowiedzieliśmy na jakich zasadach korzysta się z tego typu biblioteki. Zauważyliśmy także, że w bibliotece można wypożyczyć nie tylko książki - ale i płyty CD z muzyką czy audiobooki. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy od razu czegoś nie wypożyczyli:)

pysznykoktail2018yhyasaaaa

Na koniec, odwiedziliśmy po drodze jeszcze zaprzyjaźniony antykwariat, w którym wyszukaliśmy fajną książkę - o ruchu drogowym:)

pysznykoktail2018yhyasaaaa22

Kiedy tylko mamy chwilę czasu - uruchamiamy nasze laptopy i uczymy się na nich z wykorzystaniem różnych programów edukacyjnych i oczywiście przeglądamy naszą stronę internetową. Czasem coś poprogramujemy, czasem pobawimy się z pomocą Xboxa. Gdy jest taka możliwość robimy zdjęcia naszym aparatem, a także korzystamy z tabletów. Wrzucamy także nasze filmiki na nasz kanał na youtubie. Słowem w pełni wykorzystujemy technologię informacyjną - TI:)

pysznykoktail2018yhyas22

Mimo pięknej pogody, nasi przyjaciele z "czwórki" chętnie nas odwiedzają. Na Edterkowych Przerwach Integracyjnych - czasem trudno wcisnąć szpilkę:) W tym tygodniu - wspólnie bawiliśmy się sypankami:)

epi2018ujudtgdtd

oraz budowaliśmy różne konstrukcje z klocków.

epi2018ujudtgdtd23222

Piękna pogoda - to świetny moment, by wyjść na boisko i ... np. zagrać w HIT 360:) Zaskoczyliśmy Was, myśleliście, że gramy tylko w Molkky. Gra Hit - to prosta i przyjemna gra, w którą można zagrać prawie wszędzie. Polecamy!!!

hit360ased

Wracamy po majowej przerwie:) Od kilku tygodni - znowu mamy przyjemność przynajmniej raz w tygodniu łączyć się z Kasią za pomocą Skype'a:) Kilkanaście dni temu - zrobiliśmy wspólnie - tzn. pod czujnym okiem Kasi i jej mamy pani Grażynki - pyszny koktajl z mrożonych malin. Pychota:)

pysznykoktail2018yhyas

Kasia, od kilku  miesięcy bierze udział w zajęciach, które odbywają się w Centrum Opieki Dziennej Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach. 7 maja miała przyjemność spotkać się z odwiedzającą Centrum  - panią prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą.

perezesdentkasia2018