EDTEREK

Innowacyjny Zespół Edukacyjno Terapeutyczny ZSS nr 3 w BytomiuZa kilka dni Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY", który organizujemy wraz z wydawnictwem Granna. Tymczasem my zapraszamy na recenzję gry - "Grzybobranie", jednej z najstarszych gier jakie mamy, jedynej którą mamy w 3 wersjach i ulubioną:)

Jako się rzekło - nasz edterkowy kiermasz wielkanocny odbędzie się w połowie marca w SP nr 4. Od wielu tygodni nad świątecznymi ozdobami pracuje cała rodzina Kasi:) Oto próbka tego co się pojawi, a którą otrzymaliśmy kilka dni temu. Dziękujemy pięknie:)

kasiakiermaszwielkanocy2018yhfa

W poniedziałek 26 lutego, dzięki Internetowemu Teatrowi TV, mogliśmy obejrzeć przedstawienie Teatru "Banialuka" z Bielska Białej - "Król Maciuś I". To już nasza czwarta podróż w świat teatrów i.. podoba nam się coraz bardziej. Tym razem wraz z królem Maciusiem przeżywaliśmy jego przygody i rozterki związane ze sprawowaniem tak odpowiedzialnego zadania jakim jest - królowanie. Do tego na każdym kroku, dorośli starali się Maciusiem kierować, a on nie chciał być tylko ich popychadłem:) Więc walczył. Spektakl miał niesamowitą oprawę muzyczną i fantastyczną scenografię, do tego prawie w całości odgrywany był w formie pantomimy. Bardzo nam się podobała ta forma!!! Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.

teatrmacius2018tgatsd

W poniedziałek rozpoczęliśmy tydzień, w którym poruszamy tematy związane ze "zdrowym stylem życia". W związku z tym, pani Ilonka - przygotowała dla nas zajęcia kulinarne, podczas których zrobiliśmy pyszną pastę jajeczną. Przepis prosty i sprawdzony. Pasta zrobiona i zjedzona. Mniam, mniam... Polecamy z ręką na sercu:)

pastajajeczna2018yhasd

Jednak zanim przyjdzie pora na Kiermasz, wraz z wydawnictwem "Granna" oraz Planszopernikiem organizujemy 6 marca 2018r. - II Festiwal Gier Planszowych "grajMY". Mamy nadzieję, że impreza podobnie jak w poprzednim roku się uda:) Będą oczywiście rozmaite gry planszowe, wielkoformatowe gry "Grzybobranie i "Speed Cupsy", prezentacja gry plenerowej "Molkky", konkurs "Złota Kostka" oraz małe upominki dla każdego:) Gościem specjalnym będzie pani wiceprezydent Bożena Mientus. Dziękujemy także naszym sponsorom: firmie "Globtrans" z Katowic i panu Radosławi Gabidze oraz Piekarskiemu Oddziałowi Banku ING.

plakat2018grajmyas

Już za kilka tygodni, 14 marca (środa) odbędzie się na parterze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu - Edterkowy Kiermasz Wielkanocny. Od kilkunastu dni przygotowania do kiermaszu już trwają. Wspaniałe świąteczne ozdoby przygotowuje dla nas Kasia wraz z mamą. Mama Dagny - nie tylko sama za pomocą szydełka tworzy kiermaszowe cudeńka, ale w pracy obiecały pomóc jej koleżanki z całej Polski. Pierwsza maskotka - żyrafka dotarła do nas od pani Małgosi:) Bardzo dziękujemy:)

maskotkakiermasz2018rtg

W piątek, odwiedziła nas pani Monika ze swoją suczką Omi:) Omi to Cavalier King Charles Spaniel:)

omipiesek2018a

Bardzo lubimy tą rasę - Pablo pani Bożenki oraz Limka, którą w domu ma Dagna, też należą do tej rasy. Omi okazała się być bardzo sympatycznym i milusińskim zwierzakiem. Wraz z panią Moniką przypomniała nam jak należy się zachowywać bawiąc się z pieskiem, oraz jak wygląda mowa ciała psów. Omi pochwaliła się swoją "super torbą" w której jej pani trzyma wszystkie psie skarby.

omipiesek2018aa

Pokazała nam także kilka sztuczek i aportowała piłeczkę. Na koniec dostaliśmy fajną naklejką z psiakiem:) Bardzo nam się podobały zajęcia z Omi - i... chcemy więcej:) Mamy nadzieję, że spotkamy się ponowinie w marcu!!!

omipiesek2018aaa

W czwartek odwiedziły nas nasze przyjaciółki z VII LO: Agnieszka Iza i Natalia. Najpierw pochwaliliśmy się co przez ostatnie tygodnie wydarzyło się w naszej klasie:)

edtereklozajecia2018rftrer

Potem wspólnie udaliśmy się do siłowni:)

silownialo2018yas

Na koniec razem z dziewczynami z LO oraz z uczniami z "czwórki" - podczas przerwy integracyjnej, bawiliśmy się kolorową chustą i piłkami:) Było super!!! Dziękujemy dziewczyny za wasze odwiedziny:) i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

edtereklozajecia2018rftrer2

We wtorek, 20 lutego, wybraliśmy się do Katowic, by wziąć udział w zajęciach muzycznych "Podróż dookoła Harmonicznego Koła", które przygotowały dla nas - panie Alina i Ola.

zamkizkartonu2018rftas2

Wraz z trzema dziewczynkami: Domi, Toni i Subi podróżowaliśmy po świecie dźwięków, czasem będąc ich słuchaczami, a czasem sami je tworząc. Było super:) Chcemy jeszcze. Za miesiąc, mamy nadzieję spotkamy się ponownie:)

zamkizkartonu2018rftas

Na pewno wszyscy słyszeli o zamkach z kamienia, a także o tych z piasku:) ale czy wiecie jak się robi zamki z ... kartonu:) Na pewno wiedzą nasi przyjaciele z "czwórki", którzy podczas ostatniej przerwy integracyjnej wzięli się za budowanie takiej budowli, właśnie z kartonu, papieru i gazet:) 

zamkizkartonu2018rft

Ale podczas tej roboty, nawet im się nie śniło, że może wyjść z tego coś tak fajnego:)

zamkizkartonu2018rft2

Kilka dni temu dotarła do Nas książka - "Duże Sprawy w małych głowach", którą napisała pani Agnieszka Kossowska. Książka bardzo nietypowa i niesamowita zarazem, bowiem została napisana dla dzieci i dorosłych i zawierająca historie opowiedziane przez niepełnosprawne dzieci. Dzięki jej stronom dowiedzieliśmy się, o czym myślą, marzą i z czym się muszą mierzyć - inne dzieci z takimi samymi problemami jak MY:) Bardzo nam się podobała. Będziemy często do tej książki wracać. Polecamy!!!

duzesparwy

Przygotowania do Walentynek rozpoczęliśmy już w poniedziałek. Przecież w ten dzień obdarowuje się życzeniami w postaci kartek:), a takie kartki nie biorą się z przecież z powietrza. Kartki można kupić, ale znacznie lepiej jest je samemu zrobić - co też my uczyniliśmy.

walentynkikartki12121

W środę, z samego rana przybyła do nas - walentynkowa poczta. Każdy otrzymał kartę od tajemniczego Walentego. Było nam bardzo miło:) By troszkę pobyć w tej walentynkowej atmosferze - matematyka też przebiegała w rytm bicia serca:)

walentynkikartki12121a

Na zakończenie Karnawału w naszej klasie odbył się "Bal księżniczek". Do Edterka przybyły przecudne panny, w pięknych kreacjach oraz rycerz:), duch i straszna czarownica. Najpierw księżniczki - zrobiły sobie selfie:)

balkarnawalo2018tgtaNastępnie zaprezentowały swoje kreacje (oczywiście towarzyszył im dzielny rycerz, któremu już po tej części programu - pancerz zaczął zbyt mocno przeszkadzać i go po prostu zdjął).

kreacjekarnawał2018rt

Potem nastąpiła właściwa część - czyli Bal:) Każda panna w rytm muzyki, wspomagana przez rycerza, tańczyła i wirowała na parkiecie. Następnie - w ramach przerwy, dla naszych gości - zorganizowaliśmy zabawę z krzesłami. Zwycięzcy mogli sobie następnie zrobić specjalne zdjęcie.

kreacjekarnawał2018rt2

Potem znowu były tańce, poczęstunek, tańce, zabawy z balonami i .... Czas karnawału bezpowrotnie minął. Teraz z niecierpliwością czekamy na jutrzejsze Walentynki:)

kreacjekarnawał2018rt23