Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuW minionym tygodniu zrobiliśmy także sałatkę wiosenną z: ogórka, pomidorków, rzodkiewki, sałaty i gotowanego jajka. Do tego przyprawiliśmy go sosem z oliwek z ziołami. Była pyszna, zresztą jak wszystkie nasze dania:) Niestety zaginął na folder ze zdjęciami z tych zajęć. Cudem ocalało zdjęcie finałowe - i je prezentujemy.

salatka2012sower

Kolejnym pysznościowym posiłkiem, który udało nam się w ubiegłym tygodniu zrobić - był truskawkowo-bananowy koktajl. Co prawda ani truskawki, ani tym bardziej banany - nie były polskiego ogródka - ale za to wiosennie orzeźwiały:)

koktajlowocowy2021

Wczoraj, 30 kwietnia udaliśmy się rowerem na rynek bytomski. Po pierwsze bo była super pogoda, po drugie by zobaczyć wystawę poświęconą III Powstaniu Śląskiemu.

powstaniedterek2021 

Emilce najbardziej spodobały się mapy - na których mogła wyszukiwać znane jej miejscowości, zaś Daga zwracała uwagę na to jak ubrani byli ludzie w tamtych czasach - szczególnie spodobały jej się kapelusze. Do tego zrobiły sobie zdjęcie na specjalnym powstańczym krześle i pod śląską galandą. Bardzo nam się podobał ten rowerowy spacer.

powstaniedterek2021a

Ziarenka służą nie tylko do siania:) Czasem można nimi sobie też posypać i poprzesypywać. A jak do tego dodać jeszcze ryż, czy kaszę to już zabawa na 102:) A przy okazji można się czegoś nauczyć. Np. literek, czy jak powstaje wulkan:)

sypankifilip202134

a przede wszystkim jak zakręcać słoiki czy dlaczego zupę jemy łyżką a nie widelcem:))

sypankifilip202134as

Gdy tylko robi się ciepło - idziemy na boisko szkolne i... Oczywiście gramy w Molkky. Tak było także w ubiegłym tygodniu. Walka jak widać na zdjęciach była zacięta - a wygrały - dziewczyny, niestety tym razem Filip musiał uznać ich wyższość:)

molkydrugiraz2021345

Bardzo lubimy gry planszowe - o czym zapewne wiecie:) Ostatnio wyciągnęliśmy z szafy nasze dwie wielkoformatowe gry "Speed Cupsy" oraz "Mrówki". Obie gry są świetne. Fajnie też - że można je wykorzystać do innych zabaw i ćwiczeń:)

mrowskiemi1

Cupsy - do segregowania i układania, Mrówki do matematyki i rozmów i zwyczajach mrówek i nie tylko:) Polecamy!!!

mrowskiemi1ase

W ubiegły czwartek gościliśmy po raz kolejny - panią Karinę z naszą kochaną Omi. Dużo rozmawialiśmy o emocjach - zrobiliśmy nawet drzewo wdzięczności.

omiemocjecz23021a

Dla Omi zbudowaliśmy budę z kości, a także poćwiczyliśmy z nią polecenie - aport. Było super. Dziękujemy!!!

omiemocjecz23021

Tak bardzo nam się spodobał pomysł z drzewem, że na kolejnych lekcjach postaraliśmy się nasze drzewko wdzięczności upiększyć:)

 drzewkoemocji20213334

W tym tygodniu będziemy dużo mówić o wiośnie w kuchni:)

pastawiosenna2021

Ten cykl rozpoczęliśmy już tydzień temu we wtorek - szykując pastę wiosenną z serkiem białym, rzodkiewkami, ogórkiem i cebulką:) Polecamy.

pastawiosenna2021a

Coś niesamowitego dzięki pani Magdzie i Muzeum Górnośląskiemu w Bytomiu - mogliśmy w środę zwiedzić wystawę „Górnośląskie kroszonki 2012–2021″.

jajkamuzeum20213

Bardzo się z tego faktu cieszymy, bo nie dość, że wielkanocne jajka były fantastyczne do jeszcze dzięki pani Magdzie mogliśmy dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy o kroszonkach:)) Pięknie dziękujemy!!! Cieszymy się, że razem z nami do Muzeum wybrała się Kasia, Ela i Kuba:))

kraszonkimuzeum2021

W ramach Światowego Dnia Ziemi wzięliśmy udział w EKOfeston Ekologiczny Festiwal Online, a szczególnie w jego trzeciej części poświęconej recyklingowi i segregacji śmieci. Bardzo się cieszymy, ze mogliśmy w tym Festiwalu uczestniczyć bowiem - nie tylko dowiedzieliśmy się nowych rzeczy, ale i zauważyliśmy, że działania które prowadzimy świetnie wpisują się w nowoczesną ekologię. No i udało się nam pozyskać - pakiet edukacyjny "Plastek i jego zaczarowane pudełko". Huraaaa:)

ekofeston2021

Dzisiaj, 22 kwiatnia, Światowy Dzień Ziemi - My z tej okazji zasadziliśmy w naszej klasie piękne bratki, zasialiśmy maciejkę i pietruszkę.

sadzimywklasie2021a

Mamy nadzieję, że za kilkanaście dni - będzie w naszej klasie zielono:) A wtedy kwiatki i warzywa powędrują na nasze balkony:) Damy znać jak nam idzie:))

sadzimywklasie2021

W wolnych chwilach - budujemy - tym razem już z klocków Lego WeDo 2 i programujemy:) Ostatnio udało nam się zrobić żabkę i wiatraczek. Teraz chyba pora na coś większego:))

zabalego202314
zabalego202314a

Tydzień temu (13 kwietnia) we wtorek wraz z panią Iloną i Grażyną - zrobiliśmy omlet z pastą z awokado:) Coś ten owoc najwyraźniej nam zasmakował. Nie było przy tym daniu zbyt wiele pracy, za to smakował wybornie:) Polecamy!!!

omletjajako2021s

W czwartek pojechaliśmy do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie - oczywiście do pani Julii. Tym razem ze względu na pogodę - zostaliśmy w budynku i wykonaliśmy piękne doniczki z puszek po kukurydzy i groszku:)

ogrodbota2021678

Ciągle pamiętamy by wykorzystywać, przedmioty i rzeczy, które często w innej sytuacji wyrzucilibyśmy do kosza. A w tych naszych doniczkach zasadziliśmy warzywa, kwiaty, a także zioła. Gdy już się zaaklimatyzują w klasie i gdy pogoda się poprawi pojawią się na naszych domowych balkonach:)) Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

ogrodbota2021678a

W piątek, 16 kwietnia, w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Bardzo się cieszymy, że nasi przyjaciele - byli z nami w tym dniu - dziękujemy za wasze niebieskie ręce i serca:)) Świętowaliśmy ten dzień wspólnie z Kasią (online).

neniebieskozkasia2021

Z tej okazji wykonaliśmy też "niebieskie" prace portrety:).

naniebieskoprace2021

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - jak co roku odbył się 2 kwietnia. Jednak ze względu na przypadający w tym dniu Wielki Piątek - postanowiliśmy przenieść go  na 16 kwietnia - także piątek. 
nanieboeskoplakat202132
Poprosiliśmy naszych przyjaciół - by przesłali nam zdjęcia, na których będą mieli pomalowane na niebiesko ręce... I nie zawiedliśmy się. Otrzymaliśmy ponad 70 zdjęć. W zabawie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, Zespołu Szkół Specjalnych nr 3, oraz Niepublicznego Przedszkola Montessori "Płomyk z Piekar Śląskich. Dziękujemy!!! Jak widzieliśmy na zdjęciach - przy ich wykonywaniu świetnie się bawiliście:) I o to chodziło. Pamiętajcie by palić się na niebiesko nie tylko w kwietniu!!!
nanieboeskoplakat20213
Zdjęcia złożyliśmy w formie kolażu, wydrukowaliśmy i zawiesiliśmy na szkolnym korytarzu. Jeszcze raz Dziękujemy!!!
nanieboeskoplakat202132a

Przez chwilę na dworze mieliśmy prawdziwą wiosnę - i bardzo się cieszymy, że udało nam się wyskoczyć do Międzyszkolnego Ogrodu Botanicznego w Bytomiu - by tą prawdę o zmianie pory roku - zaobserwować.

ogrodbota2021a

Wszystko w ogrodzie zaczyna kwitnąć, puszczać pąki, ubierać się w kolorowe płatki. Do tego pojawiły się już motyle, gąsienice i pszczoły. Mogliśmy też posłuchać pięknego śpiewu ptaków. Dziękujemy naszym kochanym ogrodniczkom: pani Taresie i pani Eli - za "prezenty" wiosenne", które zabraliśmy ze sobą do szkoły.

ogrodbota2021

W czwartek odwiedziła nas pani Karina z z naszą kochaną suczką Omi. Tym razem opowiadaliśmy sobie o emocjach, tych jakie my odczuwamy, ale też wyrażanych przez innych.

omiemocje2021a

Nie mogło zabraknąć zabaw z Omi. Troszkę też poćwiczyliśmy zapinanie klamerek, wiązanie czy zapinanie guzików - tego nigdy nie za mało. Było super. Dziękujemy i czekamy na kolejne:)

omiemocje2021

W naszych zajęciach przez ostatnie kilka tygodni uczestniczy pani praktykantka Ania. Na środowych zajęciach - pokazaliśmy jej w jaki sposób korzystamy z ozobotów i jak one pomagają nam w nauce i ją uatrakcyjniają - mimo swoich małych rozmiarów:))

ozobotylabirnty2021

W czasie przedświątecznym nie zajmowaliśmy się tylko Świętami. Dbaliśmy też o ruch i tężyznę - toteż uruchomiliśmy nasz rower, wyszliśmy z nim na podwórko i sobie jeździliśmy:)

roweryboisko2021r456

Zdążyliśmy też otworzyć sezon na nasze ulubione "Molkky":)) Tym razem zwycięzcą okazała się Emi, tuż przed Dagną i Filipem. Kochamy tą grę:))

molkky2021ert567

W tym krótkim tygodniu w sposób szczególny przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych i zrobiliśmy sobie takie małe Rekolekcje, których finałem było środowe spotkanie (online) z bratem Sławkiem (łączyliśmy się aż z Pieniężnem) podczas którego podsumowaliśmy nasze wiadomości o najbliższych dniach i otrzymaliśmy błogosławieństwo na te niezwykłe Dni.

rekolekcjeslawek2021

W środę połączyliśmy się także z Dominiką, Kasią, Elą i Kubą (troszkę go adoptowaliśmy do naszej klasy) by złożyć sobie świąteczne życzenia.

rekolekcjeslawek2021a

Spokojnych, Błogosławionych, Zdrowych i na ile to możliwych przeżytych wspólnie z rodziną Świąt Wielkiej Nocy.

rekolekcjeslawek2021a34

We wtorek - pod czujnym okiem pani Ilony i pani Grażyny, robiliśmy włoskie muffinki. Fantastyczna sprawa - takie maleństwo a jak cieszy - oczywiście nie tylko oko, ale i podniebienie:)) Były pyszne możecie nam wierzyć:))

mufinki20213wloskie

Wiosna zawitała za oknem, ale i widać ją w naszej klasie - bowiem pojawiły się wiosenne kwiaty, te w doniczkach (sami sadziliśmy) i te na oknach:)

kwiatysadzimywlklasie23021

Wyrosła nam już też zielona rzeżucha.

kwiatysadzimywlklasie23021a