Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuZa kilka chwil rozpoczną się wakacje. Razem z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" - przed klasą wykonaliśmy plakat wakacyjny. W pracy pomógł nam też pan dyrektor:) Jak wrócimy we wrześniu do szkoły - będzie nam przypominał o lecie:)

plakatwakacyjny2018yhyds

W poniedziałek, 18 czerwca, Edterek wraz z grupą uczniów z klasy IIa z SP nr 4 w Bytomiu, wziął udział w projekcie wspartym przez Fundację Orange, zatytułowanym "Słoneczna Radość", który zorganizowała i przeprowadziła -  firma Edumuzarte, czyli nasze kochane panie z Miasta Ogrodów: Alina i Ola.

edumuzarte2018yhyf

Poza fantastycznymi zajęciami muzyczno-plastycznymi, niesamowite było miejsce, w których te zajęcia się odbywały, a mianowicie - restauracja Srebrne Stawy w Bytomiu Szombierkach z widokiem na pola golfowe:)

edumuzarte2018yhyf2

Cała nasza grupa świetnie się bawiła (no panią Olą i Aliną, nie może być inaczej). Odtańczyliśmy tanieć afrykański, bawiliśmy się chustą, zrobiliśmy sobie naszyjnik z makaronu, namalowaliśmy piękne motyle i wzięliśmy udział w kręceniu teledysku:).

edumuzarte2018yhyf23
edumuzarte2018yhyf234

Zostaliśmy także po królewsku ugoszczeni,

edumuzarte2018yhyf2345

a każdy z uczestników otrzymał torbę z mnóstwem "małych skarbów", wśród których była książka "Podróż dookoła harmonicznego koła" piosenkami i historyjkami z naszych zajęć muzycznych. Bardzo dziękujemy za te wspaniałe 1,5 godziny i jeżeli będzie kiedyś możliwość powtórzenia takiego spotkania - już dzisiaj się piszemy:)

edumuzarte2018yhyf23456

·     2018  Muzykoterapia w plenerze. Słoneczna Radość. Integracyjne zajęcia muzyczno-plastyczne przeprowadzone przez firmę  Edumuzarte. EDUKACJA, MUZYKOTERAPIA, ARTETERAPIA zorganizowane w Bytomiu na terenie pola golfowego Bytom Armada oraz restauracji Srebrne Stawy w Bytomiu Szombierki.

Mimo pięknej pogody - na naszych Edterkowych Przerwach Integracyjnych nie narzekamy na frekwencję. Codziennie znajdzie się grupa naszych przyjaciół - która chętnie pobuduje z nami wieże z klocków, zagra z nami w ulubione przez nas gry - czy weźmie udział w zajęciach plastyczno-kreatywnych. Jeżeli ktoś jeszcze nie był - zapraszamy, każdego dnia czekamy na Was o 10.30 do 10.45.

Zabawy kreatywne - kwiatki wiosenne
kwiatkiwiosnne2018df
Zabawy kreatywne - dinozaury
kwiatkiwiosnne2018df2

Cztery lata temu, na bytomskim rynku - otrzymaliśmy od PCK - nasz kochany rower. Od tego czasu - staramy się go poznać:) i na ile możemy maksymalnie wykorzystać. Dlatego nie mogliśmy odmówić uczestnictwa w IV Integracyjnym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez ZSS nr 3 w Bytomiu. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 10 - wspólnym przemarszem (w naszym przypadku również przejazdem) pod Urząd Miejski w Bytomiu. 

piknikrowerowy2018uju

Następnie wzięliśmy udział w sztafecie rowerowej. Jesteśmy dumni, gdyż każdy z nas samodzielnie (wspomagania wymagał tylko czasem Filip i Kasia) pokonał trasę:), która wiodła alejkami Parku Miejskiego. Każdy z nas otrzymał złoty medal!!!

piknikrowerowy2018uju2

Następnie, po krótkim odpoczynku - zagraliśmy w Molky. Dziewczyny z SP nr 4: Zuzia, Julka i Zuzia - w tym czasie prowadziły zajęcia z Molky - dla uczestników Rajdu (dziękujemy Wam dziewczyny).

piknikrowerowy2018uju3

I tak minęły szybko dwie godziny, że ani się spostrzegliśmy - już musieliśmy wracać. Dziękujemy za zaproszenie:)

W piątek, odwiedziły nas nasze przyjaciółki z LO: Agnieszka, Natalia i Iza, które właśnie skończyły zdawać egzaminy maturalne (trzymamy za nie kciuki, by wyniki były jak najlepsze). Przez cały rok - mogliśmy liczyć na ich pomoc. Bawiły się z nami, brały udział we wspólnych zajęciach, pomagały nam w organizacji wielu imprez. Dlatego z całego serca mówimy dzisiaj - DZIĘKUJEMY!!!.

pozeganialo2018yhyasda 

Nie inaczej tylko zabawą pożegnaliśmy się w piątek. By utrwalić sobie wiadomości o tym co należy zabrać na zakupy i jak trzeba zachowywać się w sklepie, taki mini sklep - zrobiliśmy w klasie:) Zabawa była przednia.

 pozeganialo2018yhyasda2

Mimo pięknej pogody, nasi przyjaciele z "czwórki" chętnie nas odwiedzają. Na Edterkowych Przerwach Integracyjnych - czasem trudno wcisnąć szpilkę:) W tym tygodniu - wspólnie bawiliśmy się sypankami:)

epi2018ujudtgdtd

oraz budowaliśmy różne konstrukcje z klocków.

epi2018ujudtgdtd23222

W piątek, 27 kwietnia, odbył się finał naszego projektu "Fast food, czy slow food". Gwiazdą finału - był pan Grzegorz Bień, uczestnik programu "MasterChef" oraz zwycięzca programu telewizyjny pt.: "8 smaków Europy". W warsztatach kulinarnych przeprowadzonych przez pana Grzegorza wzięło udział prawie 90 uczniów, z trzech szkół bytomskich: Zespołu Szkół Specjalnych Nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 4, oraz Zespołu Szkół Gastronomiczno Hotelarskich.

bien2018ygtgt1

Podczas pierwszego warsztatu uczniowie klasy 3b, wraz z panią Mariolą, uczniowie Edterka oraz uczennice ZSGH: Weronika i Kasia - dowiedzieli się jak zrobić buraka marynowanego w balsamico, ziołach i miodzie z kozim serem. Mniam, mniam... Oczywiście mistrzowi pomagali mali kucharze i lew Lucjan.

bien2018ygtgt12

Kolejną propozycją kulinarną, którą zaprezentował nam pan Grzegorz był - kurczak tikka masala z ryżem parabolicznym. W tym warsztacie wzięła udział głównie klasa 3c wraz z panią Iwonką. Pan Grzegorz, którego dzieciaki pilnie obserwujące program "MasterChef" świetnie znały - nie nadążał odpowiadać na setki ciekawych pytań związanych z udziałem w programie:) Oczywiście na koniec zajęć można było skosztować kurczaka:) Palce lizać:)

bien2018ygtgt1243

W trzecim warsztacie - kończącym pokaz wziął udział ponownie Edterek oraz uczniowie z ZSS nr 3 w Bytomiu. Tym razem pan Grzegorz zrobił, przy pomocy uczniów - sorbet malinowy z pianką czekoladową. Pychota:)

bien2018ygtgt12435

Równolegle dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu, pani Ilonka - zorganizowała warsztaty: "Dekoracje z warzyw i owoców". Z wielkim zaangażowaniem dzieciaki stworzyły przeróżne kompozycje, ucząc się i bawiąc równocześnie. A do tego... smakując - owoce swojej pracy:)

bien2018ygtgt1243556

Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji ING Dzieciom, dzięki której warsztaty mogły się odbyć, jak i pracownikom banku - wolontariuszkom, które wspierały nas przez wszystkie zajęcia. DZIĘKUJEMY!!!!

bien2018ygtgt124355645

Dzisiaj, 26 kwietnia w naszej klasie, odbył się przedostatni warsztat z cyklu "Fast food, czy slow food". Tym razem na wspólne zajęcia zaprosiliśmy przedszkolaków z grupy "Tygrysków" z Niepublicznego Przedszkola "Tika" (miło nam było znowu gościć w klasie panią Dominikę). Podczas zajęć mogliśmy spróbować wykorzystać - tak zdrowe produkty jak kasza, czy ryż - do czegoś innego - niż do zjedzenia:)

tikawarsztaty2018tgt

Zapoznaliśmy się z ich fakturą i dotykiem. Daliśmy radę rozpoznać różne ich rodzaje nie widząc ich - tylko za pomocą naszych dłoni:)

tikawarsztaty2018tgt2

Następnie wykonaliśmy proste grzechotki:), które wykorzystaliśmy do wspólnej zabawy.

tikawarsztaty2018tgt23

Na koniec udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie mogliśmy za pomocą kaszy, ryżu, soczewicy czy maku - tworzyć obrazy. Była to świetna zabawa.

tikawarsztaty2018tgt234

Dziękujemy Fundacji ING Dzieciom, za wsparcie naszych zajęć. Paniom wolontariuszkom: Monice i Beacie z Fundacji oraz nieocenionemu lwu Lucjanowi (Natalii) za to że z nami byliście:) Już jutro finał naszego projektu, na który czekamy z niecierpliwością:) Będzie się działo.

tikawarsztaty2018tgt2345

Wtorkowe zajęcia, które odbyły się w ramach projektu "Fast food, czy slow food", w całości poświęcone były jabłkom, chyba najbardziej popularnym rodzimym owocom:)

jablka2018warsztaty

O tym, że warto jabłka jeść, pod różnymi postaciami przekonywała - Nas, oraz uczniów klasy 3c - pani Ilonka.

jablka2018warsztaty2

Uczestnicy warsztatów poznali różne gatunki jabłek - dowiedzieli się nie tylko jakie mają nazwy, ale także czy są soczyste, twarde i jak smakują (słodkie, kwaśne itd:). 

jablka2018warsztaty23

Ta forma nauki bardzo nam przypadła do gustu - nie dość, że ciekawie to jeszcze smacznie:)

jablka2018warsztaty234

Druga część warsztatów odbyła się w Muzeum Górnośląskim. Tym razem o jabłkach w sztuce i nie tylko:) opowiadała pani Ania oraz pan Marek.

jablka2018warsztaty2345

Uwrażliwiła nas na postrzeganie kolorów jakimi mienią się te pyszne owoce. Zachęceni do obserwacji martwej natury i pod czujnym okiem fachowca powstały przekolorowe papierowe odzwierciedlenia jabłuszek.

jablka2018warsztaty23456

Na koniec odwiedziliśmy dział etnograficzny, gdzie dowiedzieliśmy się jak to nasze "starki" dbały o to, by ich dzieci - jadły dobrze i zdrowo:)

jablka2018warsztaty234567

Dziękujemy Fundacji ING Dzieciom, dzięki której nasze zajęcia mogły się odbyć, oraz pani Ilonce, pani Ani i panu Markowi za bardzo ciekawe zajęcia.

W piątek, w ramach naszego projektu "Fast Food, czy Slow Food", odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem odbyły się one w Zespole Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich. Pani Małgosia wraz z klasą 2T przyjęła nas jak zwykle bardzo ciepło. Razem z uczniami Technikum - obejrzeliśmy nasze wczorajsze zajęcia z carvingu. Następnie MY - nauczyliśmy naszych starszych kolegów i koleżanki - jak się robi pastę jajeczną:),

pastajajeczna2018rftg

a oni pokazali nam jak można zrobić pyszną pastę z białego sera i rzodkiewek.

pastajajeczna2018rftg2

Oczywiście nie zapomnieliśmy czego uczył nas "mistrz" Szymon, i nasze pasty były nie tylko smaczne - ale i wyglądały:)

pastajajeczna2018rftg23

Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólną degustacją. Uczniowie Technikum poczęstowali nas jeszcze zrobionymi przez siebie racuchami z jabłkami:) Wszystko wyglądało nie tylko apetycznie - ale smakowało wyśmienicie.

pastajajeczna2018rftg234

Bardzo dziękujemy pani Małgosi, oraz naszym kochanym wolontariuszkom z Fundacji ING Dzieciom, oraz samej Fundacji, bez której te zajęcia nie mogły by się odbyć. I zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

Dzisiaj, 19 kwietnia, rozpoczęliśmy nasz projekt "Fast food czy slow food", który odbywać się będzie przez najbliższy tydzień. Projekt powstaje przy wsparciu Fundacji ING Dzieciom (której z tego miejsca bardzo dziękujemy!!!).

szymonniedziela2018ed2345

Na dzisiejsze, zajęcia zaprosiliśmy pana - Szymon Niedziela, mistrza:) carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Pan Szymon opowiedział nam o swojej pasji i pokazał swoje niesamowite prace. Na szybko - specjalnie dla nas, wyrzeźbił kwiat - w białej rzodkwi.

szymonniedziela2018ed

Następnie, wraz z uczniami klasy 3b i jej wychowawcą panią Mariolą, ze wsparciem uczniów ZSGH (pod kierunkiem pani Małgosi) i naszych przemiłych pań wolontariuszek z Fundacji (Kasi i Beaty) - staraliśmy się dorównać naszemu mistrzowi. Przypatrywał się tym próbom nieodłączny w takich sytuacjach, Lew Lucjan.

szymonniedziela2018ed2

Udało nam się z owoców i warzyw stworzyć: pawia, jeża, palmę, kwiatuszki czy gąsienicę:) Ależ przy tym było zabawy:) Fantastyczna sprawa - cudownie wyglądały te nasze owocowo-warzywne kompozycje.

szymonniedziela2018ed23

Po przyjrzeniu się wszystkim wykonanym pracom - odbyła się kolejna część spotkania - czyli degustacja. Niby tak samo smakowało - a jednak chyba trochę inaczej. Nie wierzycie - spróbujcie:)

szymonniedziela2018ed234

W piątek, w ramach Edterkowej Przerwy Integracyjnej, wraz z naszymi kolegami i koleżankami z "czwórki" - kolorowaliśmy w różnych odcieniach niebieskiego literkę A, która jest także symbolem Autyzmu. Pięknie nam się razem pracowało:)

ajakauztym2018ujhsdrf

Dzisiaj - 5 kwietnia, obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (który przypada 2 kwietnia).

naniebieskoszkola12018

Dla nas rozpoczął się on uczestnictwem w szkolnej edycji Konkursu "Mam Talent". Tego dnia - prawie wszyscy uczniowie, nauczyciele, oraz goście, którymi były przedszkolaki - ubrani byli na niebiesko:) Oczywiście ubraliśmy się na niebiesko i My, nasi nauczyciele i nasze przyjaciółki z LO:) Na samym początku konkursu - zostaliśmy uroczyście przywitani i... cała szkoła zaśpiewała nam "Sto lat". Było to bardzo przyjemne:)

Następnie z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy występy finalistów. Każdy z nas miał swoich faworytów i każdy oddał na nich swój głos.

naniebieskoszkola2120182

Po konkursie udaliśmy się do klasy 3c, gdzie wraz z przedszkolakami wzięliśmy udział w prowadzonych przez panią Ilonkę i pana Bartka zajęciach integracyjnych:)

naniebieskoszkola21201823

Było troszkę pląsów, troszkę zabaw - ale przede wszystkim zrobiliśmy - tor z naszych stóp: ) (odrysowanych ma się rozumieć), który następnie pokonywaliśmy w rytm muzyki. Zabawa była taka fajna, że nie chciało się jej kończyć:)

 

Na koniec pani Iwonka przyniosła balony - i mogliśmy się nimi nacieszyć:) ależ to był dzień pełen wrażeń:)

naniebieskoszkola212018234

Takj bawiliśmy się podczas Edterkowej Przerwy Integracyjnej:)

22 marca odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu - Edterkowy Kiermasz Wielkanocny:). Wszystkim, którzy zaglądnęli do nas na parterze - bardzo dziękujemy!!! Jest nam bardzo miło, że o nas pamiętacie:) Dziękujemy także wszystkim tym, którzy wraz z nami przygotowali na kiermasz wspaniałe świąteczne ozdoby, oraz kartki:) W końcu dziękujemy tym uczniom, którzy pomagali nam w obsłudze naszego stoiska:)

skarpeta2018yhyhy23

21 marca - od 2005r. obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia - obchodzimy także I Dzień Wiosny i zazwyczaj szkoła na ten czas pustoszeje. Dlatego postanowiliśmy - obchody Dnia Kolorowej Skarpety przenieść na czwartek 22 marca. Dzień obfitował w mnóstwo pozytywnej energii i emocji. Rano - odwiedziła nas klasa 6c wraz z panią Iwonką. Uczniowie wykonali dla Eli i Emilki wspaniałe plakaty. Równie ciekawie tłumaczyli ich symbolikę. Bardzo dziękujemy!!! To była dla nas przepiękna niespodzianka.

skarpeta2018yhyhy

Tego dnia, od rana były z nami naszej starsze koleżanki z LO: Natalia, Agnieszka, Iza i Kasia. Bardzo się cieszymy, że tego dnia były z nami:)

skarpeta2018yhyhy1

Następnie Ela i Emila - odwiedziły klasy młodsze(oczywiście starsze również wzięły udział w naszej akcji), które nie zapomniały o kolorowych skarpetach - by zrobić sobie z nimi fotki:)

skarpeta2018yhyhy2

Ten dzień przebiegał od niespodzianki do niespodzianki. Na Edterkową Przerwę Integracyjną specjalnie przyjechała siostra Emilki - Agnieszka, która dla wszystkich chętnych przeprowadziła zajęcia taneczne:) ależ było fajnie. Dziękujemy Agnieszce za super zajęcia.

skarpeta2018yhyhy24

Za oknem raz świeci słońce, raz pada deszcz, a czasem nawet śnieg. Już jutro wiosna. Chciało by się zawołać, wiosno - gdzieżeś TY:) Na całe szczęście u nas w klasie ciepło:) wiosennie, świątecznie i radośnie. Na przerwach mamy mnóstwo gości. Np. w poniedziałek budowaliśmy z klocków co się dało:) A dało się wiele:) Zobaczcie:)

budujemywiezeepi2018ty67t

Podczas dzisiejszych zajęć EPI (Edterkowej Przerwy Integracyjnej) nasi przyjaciele z "czwórki", razem z nami - starali się stworzyć wiosenno-pisankowe rączki:) Jak to się robi? zapytacie:) Odrysowujecie własną dłoń i uruchamiacie wyobraźnię. I już:) Proste prawda:)

przedwiosnenyspacer2018tyha

Dzisiaj, 6 marca, odbył się, zorganizowany przez Innowacyjny Zespół Edukacyjno terapeutyczny "Edterek" - II Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY", który wsparli członkowie Klubu Gier Planszowych "Planszopernik" oraz Bytomskiej Gidli Fanów Fantastyki "Bastylion" działającej przy MDK nr 1 w Bytomiu oraz uczennice ZSAEiO w Bytomiu.

edterekfestiwal2017ygta2

Głównym patronem Festiwalu było wydawnictwo Granna (sponsor gier dla szkół biorących udział w imprezie). W Festiwalu wzięło udział 5 bytomskich szkół: Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół Specjalnych nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Szkół nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 40. Gościem specjalnym imprezy byli:  wiceprezydent miasta Bytomia - pani Bożena Mientus. Swoją obecnością zaszczycili nas także: dyrektor ZSS nr 3 - pan Mirosław Wall, wicedyrektor SP nr 4 - pani Jadwiga Gilner oraz reprezentujące ING Bank odział Piekary - pani dyrektor Katarzyna Nowak oraz pani Katarzyna Urbańczyk.

edterekfestiwal2017ygtaPrzez prawie dwie godziny uczestnicy Festiwalu poznawali przeróżne gry planszowe, także te wielkoformatowe jak: "Speed Cupsy", czy Grzybobranie". Dużym powodzeniem cieszyła się gra plenerowa "Molkky". Graczom, podczas zabawy towarzyszyła maskotka - lew Lucjan.

edterekfestiwal2017ygta23

edterekfestiwal2017ygta235

Nie zabrakło konkursu na najpopularniejszą grę Festiwalu, w którym o tytuł "Złotej Kostki" walczyło 5 tytułów. Po zaciętej walce - "Złotą Kostkę" otrzymała gra "Rekin" wydawnictwa Granna.

edterekfestiwal2017ygta4

Na koniec imprezy każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek, który zasponsorował odział piekarski ING Banku, oraz małą pamiątkę, o którą postarała się firma Globtrans Katowice. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok:)

edterekfestiwal2017ygta27

Podczas czwartkowego spotkania w ramach Edterkowych Przerw Integracyjnych, wraz z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" staraliśmy się pobudzić naszą wyobraźnię i spróbować odgadnąć dlaczego pani na obrazku się śmieje, a gdzie biegnie pan:) Główki pracowały, a na kartkach pojawiały się fantastyczne pomysły:) Kreatywność to jest to:)

kreatywnoscpani2018tgty

W czwartek odwiedziły nas nasze przyjaciółki z VII LO: Agnieszka Iza i Natalia. Najpierw pochwaliliśmy się co przez ostatnie tygodnie wydarzyło się w naszej klasie:)

edtereklozajecia2018rftrer

Potem wspólnie udaliśmy się do siłowni:)

silownialo2018yas

Na koniec razem z dziewczynami z LO oraz z uczniami z "czwórki" - podczas przerwy integracyjnej, bawiliśmy się kolorową chustą i piłkami:) Było super!!! Dziękujemy dziewczyny za wasze odwiedziny:) i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

edtereklozajecia2018rftrer2

Na pewno wszyscy słyszeli o zamkach z kamienia, a także o tych z piasku:) ale czy wiecie jak się robi zamki z ... kartonu:) Na pewno wiedzą nasi przyjaciele z "czwórki", którzy podczas ostatniej przerwy integracyjnej wzięli się za budowanie takiej budowli, właśnie z kartonu, papieru i gazet:) 

zamkizkartonu2018rft

Ale podczas tej roboty, nawet im się nie śniło, że może wyjść z tego coś tak fajnego:)

zamkizkartonu2018rft2

W czwartek, wraz z naszymi przyjaciółkami, Agnieszką i Izą z VII LO, oraz ma się rozumieć z naszymi nauczycielami, po raz kolejny w tym tygodniu wybraliśmy się na lodowisko. 

nalodzie2018cz213

Tym razem nie już po to by zapoznać się "z terenem", ale by wyszlifować formę, przełamać lęk i spróbować samodzielnie "chodzić na łyżwach". Z radością komunikujemy, że się nam udało:) W czwartek, czuliśmy się na lodzie dużo pewniej i już po kilku minutach prawie wszyscy - bez pomocy mogliśmy się po nim poruszać:) Jesteśmy z siebie dumni:) A kolejna wyprawa na lodowisko już we wtorek:)

Dzisiaj, 16 stycznia, wybraliśmy się na lodowisko. Nie byliśmy sami, jak co roku, wraz z nami na łyżwy, wybrała się z nami pani Kasia Rybok (wraz z Mateuszem), oraz 4 panie wolontariuszki:) Bardzo im za to dziękujemy. Ich pomoc okazała się bardzo cenna. Ostatnio na lodzie "stąpaliśmy" rok temu i ... Powrót na lodowisko do łatwych nie należał. Do tego zaczął padać śnieg, a chętnych tak jak my, chcących pojeździć na lodowisku było mnóstwo. Mimo wszystko pierwsze koty za płoty:) W czwartek i być może w kolejny wtorek - idziemy po raz kolejny. Potrzeba nam praktyki:) Będzie dobrze:)

lodowisko20178rtd

Nie samym teledyskiem, żyliśmy w tym tygodniu:) W czwartek odwiedziła nas pani Weronika, wraz ze swoją klasą Ic. Przez ponad pół godziny wspólnie kolędowaliśmy przy edterkowej stajence:) Gloria, gloria - rozlegało się co chwila:) Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas:) Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta pierwszaków w naszej klasie.

koledowanieweronik2018er

W czwartek, zostaliśmy zaproszeni do klasy IIb, na klasowe jasełka. Nie mogliśmy przecież odmówić:) Udaliśmy się i nie żałowaliśmy. Było super. Piękne stroje, kolędy, mały Jezusek w żłóbku i wielkie zaangażowanie małych artystów. Dziękujemy za mile spędzony czas:) I gratulujemy występu!!!

klasowejaselka20188rfe

Po zakończonym przedstawieniu jasełkowym,
wspólnie jeszcze chwilę kolędowaliśmy - zapraszamy na film:)

Rozpoczął się Nowy Rok. Podobnie jak w ubiegłym:) zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół na Edterkowe Przerwy Integracyjne (EPI), które odbywają się na każdej długiej przerwie od 10.30 do 10.45. Tak jak w ubiegłym roku, będziemy układać klocki, grać w planszówki, śpiewać, pląsać, grać na Bum Bum Rurkach i wspólnie tworzyć piękne, małe działa sztuki:) Zapraszamy:)

A tak bawiliśmy się w czwartek:)
epiklocki2018rty

W dniu wczorajszym, mieliśmy przyjemność podziękować naszym przyjaciołom z SP nr 4 oraz ZSS Nr 3, za ten trudny dla nas, ale bardzo aktywny i piękny pierwszy semestr, oraz wręczyć im, przygotowane przez Nas kartki świąteczne i życzyć im Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

kartkapozegniadzoe201745

Kolędowaniem przy naszej, jeszcze nie ubranej:) choince, pożegnaliśmy się w tym roku kalendarzowym z naszymi kolegami i koleżankami z "Czwórki", którzy każdego dnia wraz z nami bawią się i pracują podczas edterkowych przerw integracyjnych.

hejkoledapozegniae2017rty

W ostatnim tygodniu, podczas naszych Edterkowych Przerw Integracyjnych sporo się działo:) Układaliśmy klocki - powstała też mega duża wieża, która przerosła i to o sporo swoich twórców:)

epkikolckiduzawieza2017

Zagraliśmy też na Bum Bum Rurkach. Oczywiście w klimatach świątecznych - w rytm melodii do bajki "Rudolf Czerwononosy".

epkikolckiduzawieza20172

Ale chyba największą frajdę sprawiła nam produkcja - łańcucha na choinkę:)

epkikolckiduzawieza20172asa

W poniedziałek, udaliśmy się do Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, by odwiedzić panią Małgosię Muzykę i wraz z klasą 1c zrobić pierniczki na święta. Taką pracę i pod takim okiem, bardzo lubimy:) Toteż robota "paliła nam się w rękach". Tu mieszanie mąki i jajka, tam zagniatanie ciasta, tutaj znowu wałkowanie i w końcu wycinanie pierników.

pieczemypierniki2017rt5623

Naszą pracę poza panią Małgosią, czujnie wspierali uczniowie klasy 1:) Świetni fachowcy i od roboty i od "dobrej energii". Na koniec wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu i poczęstowaliśmy się chlebem z "tustym" oraz pizzerinką. Było super.

pieczemypierniki2017rt56

Już wiemy, że po raz kolejny spotkamy się w styczniu. Zaprosiliśmy bowiem naszych nowych przyjaciół z "Gastronomika":) do naszej klasy na rewizytę:)

pieczemypierniki2017rt562

W piątek, 8 grudnia, wzięliśmy udział w szkolnym konkursie pieśni śląskich. Zaśpiewaliśmy piosenkę "Idzie górnik drogą". Nasza interpretacja bardzo się spodobała:) Nam zaś spodobał się konkurs:) bowiem mogliśmy wspólnie zaśpiewać wszystkie te piosenki, których uczyliśmy się podczas ostatniego miesiąca, a My śpiewać lubimy:) Było super!!! Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

idziegornikdroga2017rty

W ostatnim czasie, odwiedza nas tak dużo dzieciaków podczas Edterkowych Przerw Integracyjnych, że nie mamy czasu chwycić za aparat:) Dzisiaj też nas było sporo, ale odczuwalnie mniej:) Dlatego udało nam się zrobić klika zdjęć podczas zajęć z grami planszowymi:)

planszowkoweepi2017t5t56

Taką mamy już tradycję, że kiedy zbliża się grudzień, w naszej klasie pojawia się pani Ewa:) Nie inaczej było w tym roku. Pani Ewa oraz "ślązaczki" z klasy 1a, odwiedziły Nas w piątek, by przypomnieć nam tańce śląskie i nauczyć nowych:) Zatańczyliśmy: "Owczareczka", "Grozika" i taniec "Nie chcę Cię znać". Obejrzeliśmy dziewczyny jak tańczą same:) Świetna sprawa, oraz wspólnie zaśpiewaliśmy kilka śląskich piosenek. Tym razem to My byliśmy w roli nauczycieli:) Dziękujemy za wspólne spotkanie:)

tanceslaskiepaniewa2017rty

Bardzo dużą przyjemność sprawiły nam odwiedziny, w czwartek, naszych starszych koleżanek z VII Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu: Agnieszki, Izy i Natalii. Opowiedzieliśmy im o tym jakie zaszły zmiany w tym roku, pochwaliliśmy się naszymi zeszytami, opowiedzieliśmy o naszych edterkowych wycieczkach:)

lowizyta2017dere

Od razu też zaprosiliśmy je na nasze zajęcia - na sali gimnastycznej. Wspólnie bawiliśmy się i ćwiczyliśmy przy muzyce:)

nasaliilo2017tgyh

Na koniec wszyscy razem złożyliśmy życzenia Emilce, która w tym dniu obchodził swoje urodziny. Sto lat:)

 nasaliilo2017tgyh44

W piątek wzięliśmy udział w VII Festiwalu Gier Planszowych, który był organizowany w naszej szkole. Fajnie nam się grało, chociaż zbyt długo nie mogliśmy być:) Festiwal trwał od 12.00 do 19.00 - a my przecież jesteśmy w szkole do 13.45:)  Ale 45 minut zabawy wystarczyło:)

festiwalplanszowkowy2017rt

W tym czasie udało nam się odnieść niemały sukces. Emila startowała w konkursie gry "Cukierki" i... konkurs ten wygrała!!!

festiwalplanszowkowy2017rt2

Zaś Ela zajęła I miejsce ex aequo w turnieju BrainBox'a "Moje pierwsze obrazki". Było super!!!

festiwalplanszowkowy2017rt23

W ubiegłym tygodniu zagraliśmy na Bum Bum Rurkach, ucząc się rożnych technik wybijania dźwięków i wygrywania rytmów. Podczas dzisiejszej zabawy - stworzyliśmy akompaniament do melodii wygrywanej przez program "Przybij rurkę". Chętnych było tak dużo, że zabrakło - rurek:) Za to orkiestra zagrała "jak z nut":) 

przybijrurke2017rf4r5t5

Ostatnio w piątki, podczas Edterkowych Przerw Integracyjnych, do wspólnej zabawy wykorzystujemy zabawki interaktywne:) Podobnie było i w ostatni piątek. Wspólnie z uczniami "czwórki" - staraliśmy się "rozbroić bombę":) Zadanie nie było łatwe, gdyż trzeba było przejść ponad lub pod "laserami", które strzegły dostępu do tykającej bomby. Każde zetknięcie się z "wiązką laserową" - powodowało zmniejszenie szansy na powodzenie. Jednak znaleźli się tacy:) wśród nich była także i MY (Emila, Dagna i Domi), którym ta sztuka się udała:)!!!

bombadomi2017rtyepi

Jak dobrze już wiecie (przynajmniej taką mamy nadzieję), prawie każdego dnia, na dużej przerwie bawią się z nami nasi przyjaciele z "czwórki". Przez 15-minut, nasza klasa zapełnia się prawie zupełnie. Lubimy, kiedy nas tak licznie uczniowie SP nr 4 odwiedzają. A co robiliśmy podczas ostatnich zajęć. Sporo się działo:)

Graliśmy na Bum Bum Rurkach - bo to przecież super zabawa muzyczna:)

BumBumrukinowe2017t56y6

Graliśmy w grę - BrainBox Bajki, podczas której musieliśmy w ciągu 10 sekund zapamiętać jak najwięcej szczegółów na obrazku, a potem odpowiedzieć na pytanie dotyczące przedstawionej na obrazku bajki.

barinboxbajki2017ty

Układaliśmy też klocki:) Bardzo te zajęcia lubimy!!!

epiklocki20167ty

Podczas kolejnego EPI w naszej klasie, wspólnie z uczniami "czwórki" bawiliśmy się przy grze "Państwa - miasta". Naszym zadaniem było znaleźć wyraz na podawaną przez grę literę, za każdym razem pan Bartek zmieniał nam kategorią:) Jak widać na zdjęciach, gra była emocjonująca, ale wymagała sporego główkowania.

epigramiastapanstwa2017rt

Podczas dzisiejszego EPI - wraz z uczniami SP nr 4, budowaliśmy kolażowe miasto. Powstały piekne domki, bloki, pojazdy, ulice, a nawet podniebny pociąg:) Super!!!

epibudujemydom2017rt5t

Dzisiaj, podczas edterkowego w-f, ćwiczyliśmy przy użyciu świetnej interaktywnej zabawki "Fire Quest". Naszym zadaniem było przejście toru przeszkód, trzymając kolorową pochodni, tak by jej nie zgasić. Nie było to zadanie łatwe. Udało nam się wszystkim pokonać wszystkie przeszkody, chociaż każdy w swoim tempie.

pochodniaela2017

Następnego dnia zaprosiliśmy do zabawy, ramach EPI - naszych przyjaciół z "czwórki" również i im gra się bardzo spodobała:)

firequest2017t56yt56

W Dniu Drzewa - uczestników Edterkowej Przerwy Integracyjnej, pani Ilonka, udekorowała specjalnym znaczkiem, który miał przypominać uczniom "czwórki" o tym właśnie święcie:)

dzindzewa2017tyr

A następnie graliśmy w gry planszowe:) Co to się działo, chyba ze 40 dzieciaków się zebrało:) Ale daliśmy radę:)

planszowki2017trepre

Magia - to umiejętność połączenia ludzkiej wyobraźni z tym co człowieka otacza. W naszej klasie, podczas Edterkowej Przerwy Integracyjnej - było ją czuć:) Dzieciaki poruszyły swoje wspaniałe i kreatywne główki, wzięły do ręki dary jesieni i wyczarowały przepiękne przedmioty, postacie, zwierzęta.

daryjesieni2017tyfgr56

Przypomniały sobie, że kasztany i żołędzie zbieramy nie tylko po to, by dziki miały co jeść zimą:) ale, także po to by za ich pomocą rozwijać swoją wyobraźnie, by zapełniać świat dookoła nas pięknymi rzeczami. 

daryjesieni2017tyfgr562

Każdego dnia, na dużej przerwie odwiedzają nas nasi przyjaciele z "czwórki". A to śpiewamy i tańczymy:), czasem układamy klocki, czasem coś narysujemy czy pomalujemy, a czasem gramy w gry planszowe. Własnie tak było dzisiaj. Cieszymy się, że jesteście z nami.

eopiplanszowe2017rtgy

Dzisiaj, w środę, 27 września, podczas Edterkowych Przerw Integracyjnych, wspólnie z uczniami "czwórki" - bawiliśmy się za pomocą Xboxa i kontrolera Kinnect. Staraliśmy się za pomocą piłeczek zbić jak najwięcej - wirtualne pudełka:) Zadanie nie najłatwiejsze, ale zabawne:) - tak jak nasze miny:)

epikinect2017rtyh

Podczas dzisiejszego EPI, wspólnie stawaliśmy przed różnymi wyzwaniami i trudnymi, czasem prawdami, którymi musieliśmy się podzielić z towarzyszami zabawy:) Wszystko to za sprawą, "Ręki, która mnie nęka":) Było super!!! Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne zajęcia już jutro:)

reklamnieneka2017rty

Międzynarodowy Dzień Kropki (DotDay)od kilku lat obchodzony jest 15 września. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość, zachęcać do tworzenia. Sposobów świętowania jest nieskończona ilość, wszystko zależy od pomysłowości. Nasza klasa, najpierw, podczas EPI (edterkowej przerwy) zaprosiła uczniów "czwórki" do stworzenia kropkowego kolażu,

dzienkropkiepi2018rt

a następnie do wspólnej zabawy wciągnęła klasę 1b i panią Beatę Szulc. Wszyscy w skupieniu, za pomocą farby i szpatułek wykropkowywali wg. własnego pomysłu, różnej wielkości figury z których powstać ma... Co powstanie przekonacie się o tym jutro:) A tymczasem dziękujemy wszystkim za włączenie się do zabawy:)

dzienkropkiepi2018rt2

Dzisiaj, 13 września odwiedziła nas pani Bożenka, ależ byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy się z nią spotkać:) Nie przyszła jednak sama:) Wraz z nią przyszło 5-cioro przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola "TIKA" z oddziałami integracyjnymi wraz ze swoimi paniami:) Bardzo się ucieszyliśmy z tej wizyty. Wspólnie przez chwilę popląsaliśmy, a następnie zaprezentowaliśmy nasze klocki. Klocki mamy fajne:) To się wie:) Więc wszystkim zabawa nimi, bardzo się spodobała. Godzinka minęła bardzo szybko i już nasi goście musieli uciekać. Zaprosili nas do siebie:) Z pewnością z tego zaproszenia - skorzystamy!!! Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.

tikawnaszjklasie2018

W każdy wtorek na przerwach integracyjnych w Edterku (EPI) gramy wspólnie w gry planszowe. Nie inaczej było dzisiaj, a że pogoda za oknem "brzydka", to wraz z nami grało prawie 30 osób:) Ależ fajna była zabawa:) Zapraszamy na kolejne w czwartek - kiedy będziemy obchodzić - Międzynarodowy Dzień Kropki.

planszowki2017rtgyh6uio

Warto wpaść do nas na dużej przerwie, na EPI od 10.30 do 10.45 by razem z nami np. popląsać i pośpiewać, jak zrobili to nasi przyjaciele - w środę:) "Donna", "Ford Eskort" i "Miczitanka", ależ była zabawa:)

epispiewamy2018rtg

Podobnie jak w ubiegłym roku, na każdej dużej przerwie, od 10.30 do 10.45 zapraszamy na nasze Edterkowe Przerwy Integracyjne (EPI), podczas których wspólnie będziemy grać w gry planszowe, układać klocki, śpiewać piosenki czy wybijać rytmy na Bum Bum Rurkach. Bardzo się cieszymy, że po wakacjach nie zapomnieliście o nas:) i już dzisiaj (5 września) odwiedziliście nas na przerwie:)

epiplanszow2017rtgyhryt

Niespodziewanie odwiedzili nas pierwszaki ze swoją wychowawczynią panią Ewą:) Pani Ilona opowiedziała w kilku słowach o naszym zespole, a następnie przez kilka minut wspólnie popląsaliśmy:) Było super. Zapraszamy znowu:)

epiplanszow2017rtgyhryt23