Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuWe wtorek (16 maja), nasza klasa udała się na boisko szkolne - by przypomnieć sobie zasady gry plenerowej "Szachy Wikingów". Grę lubimy i nie raz w nią graliśmy, jednak od ostatniego meczu, upłynęło sporo czasu (graliśmy przecież w Molky:)). Przez prawie godzinę trenowaliśmy rzuty:) Jesteśmy gotowi do gry:)

 edterekszachywik2017

W środę, nasze umiejętności mogliśmy potwierdzić biorąc udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Copernicus" ze Szkoły Podstawowej nr 4, oraz przy wsparciu ING Banku:) "Serdecznej Spartakiadzie". W imprezie poza nami, udział wzięli uczniowie SP nr 4, SP nr 51, SP nr 6 oraz z partnerskiego miasta Vsetin w Republice Czeskiej.

 spartakiada2017tgyhu

Poza "szachami" mogliśmy spróbować swych umiejętności piłkarskich, ping-pongowych, unihokejowych. Rozegraliśmy mecz w piłkarzyki, odbijaliśmy rakietką do badmintona - balon:), trafialiśmy do tarczy - rzutkami rzepami:)

spartakiada2017tgyhua

Zmagania sportowe trwały ponad 2 godziny. Na koniec zostaliśmy nagrodzeni dyplomami i medalami. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

spartakiada2017tgyhuaa