Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuWe wtorek, 20 czerwca, nasza klasa edterkowa, stała się jednym z punktów gry harcerskiej, którą dla uczniów i uczennic SP nr 4, przeprowadziły druhny ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej: Hania, Marta i Ania. Trzy patrole, które nas odwiedziły miały za zadanie zrolować prawidłowo śpiwór, zanim jednak to zrobiły, musiały specjalnie dla nas zaśpiewać piosenkę harcerską. Dziwnym trafem, zawsze był to "Pałacyk Michla":)

harcerkiedterek2017

Już po zakończeniu gry, druhny wpadły do nas jeszcze na chwilkę, by nauczyć nas kilku krótkich, ale fajnych pląsów. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę:) I mamy nadzieję, że druhny nas odwiedzą w następnym roku szkolnym.

harcerkiedterek20172

A tak się bawiliśmy:)

Dzisiaj, 31 maja, wzięliśmy udział w III Integracyjnym Wyścigu Rowerowym, który zorganizował nasz ZSS nr 3 w Bytomiu. Bardzo ciepło wspominamy I Wyścig - bowiem, podczas niego otrzymaliśmy nasz rower:) Z dużą radością skorzystaliśmy z zaproszenia i przyjechaliśmy do Parku Miejskiego na naszych dwóch - trójkołowcach. Wraz ze wszystkimi uczestnikami zrobiliśmy rundkę honorową wokół Urzędu Miejskiego, a następnie wzięliśmy udział w przygotowanych dla wszystkich konkurencjach.

urzad2017erft

Jeździło nam się świetnie i jak znajdziemy w czerwcu jeszcze trochę czasu to wpadniemy tu poszusować po parkowych dróżkach:) Jazda na takim terenie to nowe doświadczenia, a tych nigdy za wiele:)

urzad2017erftas

Podczas Edterkowych Przerw Integracyjnych zazwyczaj nie mamy czasu by je nagrywać:) Zbyt jesteśmy zaangażowani:) Tym razem się udało - zapraszamy na krótki fragment zajęć z wykorzystaniem Bum Bum Rurek - gramy "Kółko graniaste":)

Podczas czwartkowych Edterkowych Przerw Integracyjnych, wspólnie z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" bawiliśmy się, korzystając z konsoli Xbox i kontrolera Kinnect. Jak widać na zdjęciach - emocje były olbrzymie:)

xboxepi2017rtgy

We wtorek (16 maja), nasza klasa udała się na boisko szkolne - by przypomnieć sobie zasady gry plenerowej "Szachy Wikingów". Grę lubimy i nie raz w nią graliśmy, jednak od ostatniego meczu, upłynęło sporo czasu (graliśmy przecież w Molky:)). Przez prawie godzinę trenowaliśmy rzuty:) Jesteśmy gotowi do gry:)

 edterekszachywik2017

W środę, nasze umiejętności mogliśmy potwierdzić biorąc udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Copernicus" ze Szkoły Podstawowej nr 4, oraz przy wsparciu ING Banku:) "Serdecznej Spartakiadzie". W imprezie poza nami, udział wzięli uczniowie SP nr 4, SP nr 51, SP nr 6 oraz z partnerskiego miasta Vsetin w Republice Czeskiej.

 spartakiada2017tgyhu

Poza "szachami" mogliśmy spróbować swych umiejętności piłkarskich, ping-pongowych, unihokejowych. Rozegraliśmy mecz w piłkarzyki, odbijaliśmy rakietką do badmintona - balon:), trafialiśmy do tarczy - rzutkami rzepami:)

spartakiada2017tgyhua

Zmagania sportowe trwały ponad 2 godziny. Na koniec zostaliśmy nagrodzeni dyplomami i medalami. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

spartakiada2017tgyhuaa 

Podczas piątkowych zajęć EPI, staraliśmy się za pomocą techniki origami złożyć z gazety - statki. Już tydzień temu, origami zagościło na naszych zajęciach, wtedy wszyscy byli tak zajęci robieniem czapek, że nawet nikt nie zdążył zrobić zdjęcia. Tym razem się udało. Zarówno czapki, jak i łódki tak się spodobały, że ślad po nich zaginął:) Popłynęły ... w szkołę, a potem w świat:)

epistatki2016rtgyh

W czwartek, 27 kwietnia, odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Edterek, "Każdy Dudek ma swój czubek". W konkursie wzięło udział prawie 30 artystów z klas I-VI. Jury konkursowe postanowiło ich nagrodzić w dwóch osobnych kategoriach, młodszej (klasy I-III) oraz starszej (IV-VI). Nagrody uczestnikom konkursu wręczyła pani Ilonka.

kazdydudek2017tyh

Uroczystość uświetniły Dominika i Dagna, które zaśpiewały, dla zgromadzonych, wiosenne piosenki. Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnym, który odbędzie się jesienią.

kazdydudek2017tyhas

Mamy dla Was jeszcze jeden filmik. W ubiegłym tygodniu, gdy wzięliśmy udział w Niebieskim Tygodniu, zorganizowanym w ZSS nr 3 w Bytomiu, pani Bożenka - uczyła dzieciaki grać na Bum Bum Rurkach. Zobaczcie jak wszyscy się świetnie bawili przy grze na tych instrumentach:)

W naszej szkole - ZSS Nr 3 w Bytomiu, od poniedziałku trwa "Niebieski Tydzień"  - mający na celu promocję wiedzy o autyzmie. W środę, 26 kwietnia, także nasz zespół włączył się w tą akcję. Najpierw pani Bożenka opowiedziała naszym starszym kolegom z Gimnazjum o Edterku. Co robimy na co dzień, gdzie się uczymy i co lubimy najbardziej:)

edterekniebioeskitydzien2017

A następnie uczniów klas młodszych zorganizowała zajęcia z naszymi ulubionymi instrumentami - czyli Bum Bum Rurkami:)  Zostaliśmy przyjęcia bardzo ciepło i życzliwie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas:)

edterekniebioeskitydzien20172

Dzisiaj, w poniedziałek - 24 kwietnia, wybraliśmy się do Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu, gdzie pod czujnym okiem naszych starszych kolegów i koleżanek z klasy 2T i pani Małgosi Muzyki staraliśmy się zrobić kanapki, takie zdrowe kanapki ma się rozumieć:) Uczyliśmy się kroić chleb (dwa rodzaje), smarowaliśmy go masłem ze szczypiorkiem:), a następnie nakładaliśmy - ogórki, pomidorki, kiełki, wyciskaliśmy twarożek i dekorowaliśmy potartym serkiem, majonezem i musztardą:) Przyjemna to była i bardzo pouczająca praca. Po skończonej "produkcji" - przyszła pora na konsumpcję:) Mniam, mniam.... Oprócz kanapek, mogliśmy posmakować jeszcze dwie różne, równie pyszne zupki.

kanapki2017tgyhu1

Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i ... zaprosiliśmy klasę 2 we wrześniu na zajęcia u nas z planszówkami:) Będzie się działo:) A tymczasem - DZIĘKUJEMY!!!!

zdjecia2017kanapki2

Po powrocie do szkoły - poczęstowaliśmy naszymi kanapkami panie kucharki, które tak smacznie dla nas gotują, tym razem mogliśmy się im chociaż trochę odwdzięczyć:)

kanapkikuchnia2017tgyh

Święta, święta i już po świętach:) Wróciliśmy z krótkiej przerwy w dobrych nastrojach i z mnóstwem pozytywnej energii (a już za rogiem kolejna przerwa:)). Dlatego tą energią chcieliśmy się podzielić z innymi. Na naszej przerwie integracyjnej - wspólnie wykonywaliśmy papierową wyplatankę. Niestety nie pokażemy Wam, jak wyplatanki się udały, bo się tak udały że dzieciaki do domu je pozabierały:)

epiwyplatanki2017rty

Grupa dziewczyn i chłopaków z klasy Va (SP nr 4 w Bytomiu) postanowiła wesprzeć charytatywną akcję pomocy na rzecz zebrania pieniążków na rehabilitację naszej Kasi:) Zuzia, Brygida, Karina, Magda, Dawid i Szymon wspólnie zabrali się do pracy i dzięki pomocy mam: p. Izabelli, p. Marcie i p. Agacie stworzyli przepiękne wielkanocne ozdoby. Wszystkie swoje prace przeznaczyli na charytatywny kiermasz świąteczny, który odbył się przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu-Szombierkach. Wszystkim dzieciakom i ich rodzicom, w imieniu Kasi i jej rodziców - pięknie dziękujemy!!! Brawo!!!

kasiakiermasz2017rtgyhu
kiermaszkasia2

Grupa dziewczyn i chłopaków z klasy Va (SP nr 4 w Bytomiu) postanowiła wesprzeć charytatywną akcję pomocy na rzecz zebrania pieniążków na rehabilitację naszej Kasi:) Zuzia, Brygida, Karina, Magda, Dawid i Szymon wspólnie zabrali się do pracy i dzięki pomocy mam: p. Izabelli, p. Marcie i p. Agacie stworzyli przepiękne wielkanocne ozdoby. Wszystkie swoje prace przeznaczyli na charytatywny kiermasz świąteczny, który odbył się przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu-Szombierkach. Wszystkim dzieciakom i ich rodzicom, w imieniu Kasi i jej rodziców - pięknie dziękujemy!!! Brawo!!!

kasiakiermasz2017rtgyhu
kiermaszkasia2

W środę, 5 kwietnia, uczniowie Edterka zostali zaproszeni przez klasę Ib i panią Jolantę Binkofską na wspólne zajęcia plastyczne. Podczas zajęć dekorowaliśmy jajka wielkanocne, za pomocą naklejek, cekinów i papierowych wycinanek. Pracowało nam się wspólnie bardzo dobrze.

jakawielaknocne2017rftgyh7a

Czas mijał szybko. Jajka piękniały. Efekty naszej pracy były co najmniej zadowalające:) Zresztą możecie zobaczyć sobie to na zdjęciach. Teraz jajka - upiękniają nasza klasę i przypominają o zbliżających się świętach. A klasie I i pani Joli dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspólną zabawą:)

jakawielaknocne2017rftgyh7

W niedzielę, 2 kwietnia, obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. My - jako Edterek, włączyliśmy się w obchody tego dnia - najpierw w poniedziałek, 3 kwietnia, zorganizowaliśmy dla uczniów SP nr 4, happening plastyczny. Każdy chętny, podczas EPI (Edterkowej Przerwy Integracyjnej) mógł na ścianie - namalować coś - oczywiście na niebiesko, lub wyciąć z niebieskiego papieru - dowolną rzecz, a następnie przykleić:) Teraz ściana wygląda pięknie:) Dziękujemy za udział:)

hapenongplastyczny2017dWe wtorek, 4 kwietnia, nasi koledzy i koleżanki z SP nr 4 - przepięknie włączyli się w akcję "Zapal się na niebiesko dla autyzmu". Prawie cała szkoła tego dnia była niebieska:) Super, że jesteście z nami:)

naniebieskoklasy2017rtgy

Ostatnim elementem obchodów tego dnia - były wspólne zajęcia z klasą IId i panią Sylwią Wójcik. Wspólnie sypaliśmy "niebieskie obrazy" - za pomocą ryżu, kaszy, maku i innym materiałów sypkich:) W zabawie pomagały nam nasze przyjaciółki z LO - Iza, Agnieszka, Natalia i Agnieszka:) Dziękujemy!!!

sypankinaniebiesko20176rtg

Zabawa tak się spodobała, że podczas EPI - też sypaliśmy:)

sypankinaniebiesko20176rtg2

Dzisiaj, 27 marca, odwiedzili nas bardzo mili goście. Byli to uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 z Rudy Śląskiej pod opieką bardzo sympatycznych nauczycieli pani - Ani i pana Bartka:) Przyjechali do nas, by nauczyć się grać na Bum Bum Rurkach:). Grało się z nimi bardzo sympatycznie. Byli bardzo bystrzy, toteż nauka z nimi była prawdziwą przyjemnością. Oprócz tego tak sobie przypadliśmy do gustu (taką przynajmniej mamy nadzieję), że już umówiliśmy się na kolejne spotkanie:)

bumbumzspnr7

W piątek, 24 marca, podczas przerwy integracyjnej, wspólnie z naszymi kolegami i koleżankami z "czwórki" zrobiliśmy wiosenne ptaszki na naszą wiosenną wystawkę. Z kilku papierowych kółek, po paru minutach "wykluły" się w naszej klasie przemiłe ptaszęta:)

ptaszkiokien2017rtyhg

Chcemy by w obu naszych oknach zawitała wiosna, dlatego rozpoczęliśmy przygotowania do "umajenia" także i drugiego okna. Na razie prace są w toku:) O zmianach poinformujemy:)

ptaszkiokien2017rtyhg22

Dzisiaj, 21 marca, wraz z Elą i Emilą, cały Edterek a i można powiedzieć, że większa część SP nr 4 obchodziła Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na gest solidarności z nami - mnóstwo dzieciaków przyszło w dwóch różnych kolorowych skarpetach:) Dziękujemy im za to:) Czuliśmy dzisiaj to wasze wsparcie:)

skarpety2017rftgyhu

Odwiedziła nas dzisiaj także klasa 6b wraz z panią Ewą Błasiak. Wspólnie zagraliśmy na Bum Bum Rurkach, powspominaliśmy wspaniały występ Eli podczas Konkursu Mam Talent (jutro Finał kolejnej edycji). Emila nauczyła wszystkich świetnego tańca "Chocolade", a Ela zagrała dla przybyłych gości na keyboardzie:) Było miło i sympatycznie. Klasa 6c podarowała Eli i Emilii skarpety pełne cukierków:) Dziękujemy za pamięć i odwiedziny:)

skarpety2017rftgyhu2

We wtorek będziemy wspólnie z uczniami "czwórki" obchodzić Dzień Kolorowej Skarpety. Chcąc się do niego przygotować podczas zajęć EPI, zrobiliśmy przy użyciu papieru kolorowego i kartek - przepiękne kolorowe skarpety, które przyozdobiły nasze drzwi:)

episkarpety2017rty

W piątek, 11 marca, dzięki "Fundacji ING Dzieciom", odbył się zorganizowany przez Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny ZSS nr 3 w Bytomiu - Edterek, Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY". W Festiwalu wzięły udział dzieciaki z: Edterka, ZSS Nr 3 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu, Zespołu Szkół nr 1 w Bytomiu, Zespołu Szkół nr 6 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkolnego Klubu "Planszopernik".

grajmy2017a

Na początku imprezy zostały zaprezentowane grafiki - karty do gry Speed Cups, które zostały wykonane przez uczniów z placówek biorących udział w Festiwalu. Zostały one także przetestowane i jak się okazało - świetnie się sprawdzały w grze:)

grajmy2017a1

Następnie uczestnicy imprezy zasiedli do stołów, by wspólnie zapoznać się z przygotowanymi dla nich grami planszowymi.

grajmy2017a12

Prócz gier "stolikowych", można była zagrać w cztery gry wielkoformatowe, czyli takie na który stolik przeważnie nie wystarcza:) Były to "Speed Cupsy", Spaghetti", Antywirus" oraz przygotowana specjalnie na tą okazję przez firmę "Granna" - gra "Grzybobranie".

grajmy2017a13

Po półtoragodzinnych rozgrywkach, można było zjeść co nieco:) A także odbył się wybór gry - która uczestnikom Festiwalu najbardziej się spodobała. Specjalną "Złotą Kostkę", po zaciekłym boju:) zdobyła gra "Smok Diego".

grajmy2017a13a

Na koniec wszyscy otrzymali od lwa Lucjana i przedstawiciela "Fundacji ING Dzieciom" specjalne kostki - pamiątki Festiwalu, grę dla szkoły oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia:)

grajmy2017a13aa

Przyglądając się uśmiechniętym buziom, podczas zabawy z grami - możemy mniemać, że impreza się wszystkim spodobała. I mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejna jej edycja:)

grajmy2017a13aaa

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w organizację tej imprezy. Szczególnie jeszcze raz dziękujemy "Fundacji ING Dzieciom", a także naszym przyjaciołom - Teosowi, Mateuszowi i Marcie, przedstawicielowi wydawnictwa Granna, uczennicom VII LO w Bytomiu, członkom Klubu Planszopernik, oraz lwu Lucjanowi. Byliście wspaniali:) Dziękujemy!!!

W czwartek, podczas EPI, na dużej przerwie, by się zrelaksować po mijającym tygodniu - bawiliśmy się ciastoliną, z której można ulepić, co tylko sobie człowiek wymarzy:) Ciekawe, że większość z uczestników zabawy - wyrabiała z masy rzeczy związane z jedzeniem. Czyżby wszyscy czekali już w tym dniu na obiad:)

ciastolinaepi2017tyg 

Już po raz trzeci odwiedziły nas starsze koleżanki z VII LO w Bytomiu. Ostatnio wzięły razem z nami udział w zajęciach z Pablem:) dzisiaj, 3 marca, razem z nami zagrały w nasze ulubione gry planszowe. Grało nam się bardzo przyjemnie. Chyba dziewczynom także, skoro zgodziły się wziąć udział w naszym Integracyjnym Festiwalu Gier Planszowych "grajMY", który odbędzie się już w piątek, za tydzień:) Czekamy z niecierpliwością:)

loiplanowki2017tyhu

W czwartek, 2 marca, otrzymaliśmy już ostatnią grę wielkogabarytową na nasz Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY". Tym razem była to jedna z naszych ulubionych gier "Speed Cupsy" - czyli kubeczki. Nie mogliśmy się oprzeć:) Musieliśmy grę przetestować:) Tym bardziej, że razem z grą przysłano nam karty, które po części sami też zaprojektowaliśmy (pozostałe karty projektowały dzieci z różnych szkół, które wezmą udział w naszym festiwalu). A jak coś robić to najlepiej razem:) Dlatego zabawę w "Speed Cupsy" zaproponowaliśmy naszym kolegom i koleżankom z "czwórki" podczas EPI:)

speed cupsy epi

No i ... Tak bardzo nam się spodobała zabawa z kubeczkami, że wykorzystaliśmy tez je do podczas kolejnej lekcji - matematyki. Okazało się, że z ich pomocą świetnie się uczy liczenia:)

speedcupsymatematyk20167ty

Jeżeli myślicie, że to koniec, to się grubo mylicie:) Speed Cupsy - postanowiliśmy wykorzystać tez na w-f i co :) Świetnie się sprawdziły:) Ciekawe do czego się nam jeszcze przydadzą:)

speedcupsyiwf2017

Już za tydzień nasz Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY". Zapewniamy Was, że będzie się działo:) We wtorek i w środę, testowaliśmy gry wielkoformatowe, które otrzymaliśmy od wydawnictwa Granna.

Były to: "Spaghetti" - wspaniała gra podczas, której staramy się wyciągnąć z talerza jak najdłuższego "nudla", tak aby pozostałe makarony lub klopsiki nie spadły poza talerz. W wersji dużej - emocji jeszcze więcej:) Zapewniamy

spagethi2017tgyhu7

Drugą gra była: "Antyvirus" - ciekawa gra typu samotni, w której trzeba tak odpowiednio pookładać klocki, by wszystkie zmieściły się na planszy:) Bardzo nam się spodobała:)

antyvirus192yhr3

Trzecia gra to: "Grzybobranie" - gra wykonana specjalnie dla nas na nasz festiwal, która już z nami zostanie:) Tą grę kochamy od bardzooo dawna:) Teraz w wersji dużej zabawy jest jeszcze więcej:)

grzybobranie017e34

Pod koniec lutego, w poniedziałek, odwiedzili nas bardzo mili goście z klasy Ic, wraz ze swoją wychowawczynią, panią Jolą Binkofską. My ze swojej strony mile ich powitaliśmy i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Tym razem z wykorzystaniem Bum Bum Rurek. Jako, że nasi goście na tym instrumencie jeszcze nie grali, pani Bożenka wprowadziła ich w arkana wygrywania dzwięków za ich pomocą. Osiągnęła w tym mistrzostwo, bowiem pod koniec zajęć wszyscy razem brzmieliśmy jak grająca ze sobą przez kilka lat - orkiestra:) Mamy nadzieję, że zajęcia się spodobały i zobaczymy się ponownie, na EPI, a także z całą klasą:)

bumbumrurki2917rftgop

Dzisiaj, 23 lutego, mieliśmy możliwość obejrzenia "na żywo" - zwierzątek, o których mówiliśmy przez cały tydzień:) Dzięki uprzejmości pani Dominiki, pani Wiktorii, pani Darii, pani Iwonki i uczniów klasy 2c, mogliśmy z bliska zobaczyć a także dotknąć:) kraba, jaszczurkę, żółwia, chomika, koszatniczki, papużki, królika i kota:)

zwierzaki2017rty

Dowiedzieliśmy się od ich właścicieli czym się żywią, jak się nimi opiekować i co najbardziej lubią:)

krolik2017tgyh

Nauczyliśmy także naszych przyjaciół z klasy IIc, kilku piosenek o zwierzętach. Było super:) Jeszcze jutro czeka nas spotkanie z psem Pablem:) To ci tydzień:)

zyzik2017tyhu

Każdego dnia, gdy tylko zajęcia nam na to pozwolą, w naszej klasie, na przerwie o 10.30, gromadzą się nasi przyjaciele z "czwórki". Wtedy, przez 15 minut, mamy czas by się wspólnie pobawić. W tym tygodniu, w poniedziałek -  graliśmy na Bum Bum Rurkach:) We wtorek - układaliśmy wspólnie klocki, a w środę poznawaliśmy ciekawe gry planszowe:) Kolejne spotkanie już w piątek:) Zapraszamy!!!

epiklockiiine2018rt

Dzisiaj, 10 lutego, w zajęciach z naszym kochanym Pablem, uczestniczyły trzy przemiłe licealistki (z VII Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu): Iza i dwie Agnieszki:) Bardzo miło nam było, że nas odwiedziły i co równie fajne, wyraziły chęć kolejnych spotkań. Wspólnie bawiliśmy się z Pablem, który pokazywał nam swoje sztuczki.

pabloilo2017rtyg3

Mieliśmy też chwilkę by wspólnie poczytać książki o psach. Na koniec dostaliśmy do zeszytu - extra naklejki. Nie może być inaczej z Pablem:)

pabloilo2017rtyg

Podczas czwartkowego EPI (plastycznego) wspólnie z uczniami "czwórki", staraliśmy się dorównać sławnemu hiszpańskiemu malarzowi i zapragnęliśmy stworzyć maski a'la Picasso. Maski jeszcze nie są gotowe, ale nie wątpimy (znając nasz i "czwórkowe" możliwości w fantastyczny efekt końcowy.

picassoala2017rt

W czwartek, w ramach zajęć plastycznych, postaraliśmy się oddać zimowe klimaty za pomocą kartki, farby, folii i waty. Wyszło jak zwykle:) Czyli fantastycznie.

zimoweklimaty20167ty6

A w piątek, podczas EPI wraz z uczniami "czwórki" zastanawialiśmy się co można zrobić z kołem. Pomysłów było tylu ile głów. Powstały więc, kwiaty, balony, biedronki, zachód słońca czy bałwanki.

epiplastyczne2017tyhu78

W czwartek, 12 stycznia, odbył się w bibliotece szkolnej, drugi dzień wystawy, którą przygotowaliśmy wspólnie z panią Ewą Rutkowską "Edterkowe Betlejem". Bardzo się cieszymy, że podczas tych dwóch dni, wystawę odwiedziły wszystkie klasy "Czwórki":) To ponad 400 osób:) Niezły wynik. Jeszcze bardziej cieszymy się, że wszystkim oglądającym bardzo się spodobało, a już duma nas rozpiera, że byliśmy inspiracją do organizacji w następnym roku w SP nr 4 - konkursu na szkopkę bożonarodzeniową:) Super!!! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy naszą wystawę odwiedzili i do niej się przyczynili!!!

wystawszopek2017tgyh6

A dla wszystkich tych, którzy nie zdążyli nas odwiedzić mamy specjalny filmik:)

W środę, 11 stycznia, wzięliśmy udział w zajęciach zorganizowanych przez panią Ewę Mistalską, a poświęconym tańcom śląskim. Wspólnie z uczennicami klasy 3a (Zuzią, Jessicą, Wiktorią, Weroniką i Kornelią) zatańczyliśmy kilka tańców śląskich. Był "Owczareczek", który bardzo nam się spodobał, był znany nam już "Trojak", a my zaproponowaliśmy "Nie chcę cię znać". Dziewczyny zaśpiewały jeszcze dla nas - przepiękną piosenkę "Dzieweczki ze Śląska". Bardzo się cieszymy, że już od kilku lat pani Ewa edukuje nas w temacie kultury śląskiej, z akcentem na taniec i śpiew:) Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu:)

tanceslaskie2017tyh678

Ależ pracowity mieliśmy dzisiaj dzień:). Od rana przygotowywaliśmy naszą wystawę stajenek "Edterkowe Betlejem" w bibliotece szkolnej, która dzięki pani Ewie, zaczęła "działać" już od 9.00:) Do godziny 14.00, kiedy ostatnia grupa opuściła Bibliotekę, przeżywała ona istne oblężenie:) Bardzo się cieszymy, że wszystkim się podobała. Jutro drugi dzień wystawy, równie pracowity. Bardzo dziękujemy pani Ewie za pomoc i fachowe oprowadzanie po wystawie:)

wystawedterk2017ty67u

Ale to nie był koniec:) Następnie z klasy edterkowej, ruszył korowód kolędników po klasach "czwórki" by nieść dobrą nowinę i wspólnie z uczniami kolędować:) Hej kolęda, kolęda... Bardzo miło zostaliśmy przyjęci przez klasy młodsze, do których zawitaliśmy, a na koniec zaśpiewaliśmy kolędę na naszej wystawie:) Było super. Hej kolęda, kolęda...

hejkoledakoled2017ty

Dzisiaj, 9 stycznia, podczas EPI - wspólnie graliśmy na Bum Bum Rurkach, przy pomocy programu "Przybij rurkę". Oczywiście wybijaliśmy rytmy do piosenek świątecznych i kolęd - tym razem była to znana i lubiana piosenka o Rudolfie:)

przypijrurke2017rty

Oczywiście nic się nie zmieniło i w nowym 2017r. zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół z "czwórki" na EPI - czyli Edterkowe Przerwy Integracyjne, które odbywają się na przerwie od 10.30 do 10.45. Codziennie czeka na was coś ciekawego:) I tak:

Poniedziałek - gramy na Bum Bum Rurkach
Wtorek - tworzymy konstrukcje
Środa - to dzień grami planszowymi
Czwartek - ciekawe zajęcia plastyczne
Piątek - to pora na zabawy i piosenki

Zapraszamy!!!!

A tutaj zobaczcie jak dzisiaj graliśmy!!!

gryplanszoweepi2017

W piątek, 16 grudnia, zostaliśmy zaproszeni przez panią Iwonkę i klasę 2c na wspólne zdobienie pierników. Dzięki pani Małgosi, po poniedziałkowych zajęciach, czuliśmy się ekspertami w tej sztuce.

pierniki2c2016rfgg562

W końcu trening czyni mistrza:) Bardzo miło będziemy wspominać tą godzinkę, podczas której wspólnie pośpiewaliśmy kolędy, ozdobiliśmy mnóstwo pierników i jeszcze zdążyliśmy sobie zrobić wspólną fotkę:) Bardzo dziękujemy za zaproszenie - znowu wpadniemy, obiecujemy!!! Wesołych Świąt:)

pierniki2c2016rfgg56

W piątek, podczas EPI (Edterkowej Przerwy Integracyjnej), razem z uczniami "czwórki" robiliśmy łańcuchy. Piękne białe łańcuchy przyozdobią naszą klasę na święta:)

lancuchy2016robimy2

Dzisiaj, 14 grudnia, odbył się nasz coroczny - Edterkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy.  Już od 7.20, na parterze szkoły, można było obejrzeć i nabyć - nasze kartki świąteczne, gwiazdki, stroiki, bałwanki, bombki, pierniki, babeczki i wiele, wiele innych rzeczy. W pracy na stoisku pomagali nam uczniowie klasy 5c - za co im bardzo dziękujemy. Przede wszystkim jednak dziękujemy naszym rodzicom, oraz naszym nauczycielom, którzy pomagali nam przygotować te wszystkie piękności. Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy zatrzymali się na chwilę przy naszym stoisku:) i stali się posiadaczami edterkowych świątecznych wytworów. To co udało nam się zebrać przeznaczymy na zakup nowych pomocy i materiałów plastycznych, które wykorzystamy podczas EPI - czyli Edterkowych Przerw Integracyjnych, które organizujemy codziennie na przerwie od 10.30 do 10.45:)

kiermaszinegr2016rty

Dzisiaj, 12 grudnia, udaliśmy się do Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, by wraz z panią Małgosią i uczniami klasy 2T zrobić pierniki na nasz edterkowy kiermasz. Nie była to oczywiście nasza pierwsza wizyta w tej szkole:) Można powiedzieć, że jesteśmy tam stałymi bywalcami i bardzo ją lubimy:) Przyjęto nas bardzo życzliwie i .... nie tracąc czasu przeszliśmy do konkretów. Najpierw obejrzeliśmy krótką prezentacją opowiadającą o piernikach, a następnie wzięliśmy się do roboty. Wałkowanie, wykrawanie, lukrowanie i posypywanie.

technikumzdjeci12016t2

Tak wyglądała nasza godzina wytężonej pracy. Wszyscy bardzo się starali, by pierniki wyszły piękne:) W środę sami ocenicie:) Na koniec udało nam się zrobić jeszcze fotkę z panem dyrektorem, który zawsze się cieszy, gdy wpadamy do jego szkoły:)

technikumzdjeci12016t

Już umówiliśmy się na wiosnę, na pizzę:) Dziękujemy za wspaniałe zajęcia pani Małgosi i mnóstwo pozytywnej energii, którą otrzymaliśmy od starszych koleżanek i kolegów z ZSHG.

technikumzdjeci12016t24

Prawie każdego dnia, w naszej klasie, o godzinie 10.30 zbiera się spora grupa naszych "czwórkowych" przyjaciół, by wspólnie z nami, w ramach EPI, coś zrobić:) A to pośpiewać, a to zagrać w gry planszowe, a to coś stworzyć:) Czasem też układamy klocki, tworzymy piękne budowle i konstrukcje. Tak było w piątek:)

epiklocki2016rftg67ui8

Ja już się zaczęliśmy robić bałwanki - sypanki, to pomyśleliśmy, że fajnie by było, gdyby nasi przyjaciele z "czwórki" też trochę spróbowali sypankowej zabawy:) Dlatego dzisiaj na EPI, wszyscy sypali, a to ryż, a to piasek, a to mak. Jak chcieli, co chcieli, jedyne ograniczenie, to taki, że na brystolach:) Było Super!!!

sypankipiaskowe2016tgyh

W piątek, 2 grudnia, odbyło się spotkanie z uczniami VII LO w Bytomiu, a konkretniej, z częścią II klasy, o profilu psychologia społeczna, której wychowawczynią jest pani Bożena Winszczyk. Było to nasze pierwsze spotkanie, do którego wszyscy podeszliśmy z pewną dozą nieśmiałości:) Pograliśmy wspólnie na Bum Bum Rurkach, opowiedzieliśmy o Naszym zespole, o tym co robimy na co dzień czego się uczymy, z czym mamy największe problemy. Zaprezentowaliśmy nasze zeszyty i...  tak minęła godzina:) Mamy nadzieję, że w nowym roku ponownie się spotkamy:)

klasalo2016rt56

Zima, zima, zima, pada, pada, śnieg... Nie możemy przejść obok tego faktu obojętnie:) Na EPI - czyli Edterkowej Przerwie Integracyjnej, w piątek, 2 grudnia, wraz z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" - zrobiliśmy z papieru i tekturki - wspaniałe gwiazdki, które zawisną w naszej klasie na gałęzi:) Tzn. tak by się stało, gdyby, jakieś gwiazdki zostały:) Bo trzeba wam wiedzieć, że tak się spodobała młodym plastykom ich praca, że po jej zakończeniu z wielkim uśmiechem i gwiazdką pod pachą, wymaszerowali na lekcje:) Nie ma strachu, trochę zostało, resztę zrobiliśmy sami:) Jak się tworzy takie cuda, to potem trudno się z nimi rozstać:)

gwaizdkirobimy2016rft5

W dniu 25 listopadaw ramach Miejskich Obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 2016 w Zespole Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu odbyły się zajęcia warsztatowe, które poprowadziła nasza pani Bożenka wraz z asystentkami Elą i Emilą:). Zajęcia miały charakter muzyczno - terapeutyczny, integrujący dzieci i młodzież z różnych bytomskich placówek oświatowych. Pani Bożenka prowadząc warsztaty wykorzystała Bum Bum RurkiWszyscy uczestnicy warsztatów (wliczając w nie dorosłych opiekunów) bawili się doskonale:) Cieszymy się, że zajęcia prowadzone przez nas, cieszą się takim zainteresowaniem:)

edterekzajeciazss32016

Dzisiaj rano, 23 listopada, zostaliśmy zaproszeni przez klasę 5b i panią wychowawczynię - Ewę Błasiak, na teatrzyk kukiełkowy. Tematem przedstawienia, była historia Polski od czasów zaborów, po odzyskanie niepodległości w 1918r. Forma, oraz przekaz teatrzyku w wykonaniu uczniów klasy 5, bardzo nam się spodobał. I z tego miejsca zarówno wychowawczyni jak i klasie - bardzo dziękujemy, za tak przyjemną lekcję historii.

teatrzykniepodl20167rft

We wtorek, 15 listopada miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu, podsumowanie konkursu "Jesienne drzewo", którego byliśmy organizatorem. Przypomnijmy, że na konkurs "spłynęło" ponad 90 prac, wykonanych w przeróżnych technikach i stojących na bardzo wysokim poziomie. Jury, składające się z uczniów Edterka, ich rodziców i nauczycieli, oraz nauczycieli i pracowników "Czwórki" - nagrodziło i wyróżniło 20 prac, a także przyznało nagrodę specjalną dla klasy 2c za najliczniejszy udział w konkursie. Podczas uroczystego podsumowania konkursu, pani Bożenka (która była głównym koordynatorem konkursu) wręczyła laureatom dyplomy oraz nagrody.

jesiennedzrewo2016rftg6

Specjalnie dla nagrodzonych uczniów wystąpiła klasa 2d, po kierunkiem pani Sylwii Wójcik, z przepięknym programem artystycznym zatytułowanym - "Pani Jesień".

jesiennedzrewo2016rftg6345

Jeszcze raz gratulujemy laureatom konkursu, oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie. Ich prace można oglądać na specjalnie przygotowanej wystawie pokonkursowej na parterze i I piętrze szkoły.

jesiennedzrewo2016rftg645

Nie wiem czy wiecie, ale 10 listopada przypada - Dzień Jeża. W ramach EPI, wraz z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" z tej okazji zrobiliśmy piękne i sympatyczne jeżyki:)

epijez2016rt

Na konkurs "Jesienne drzewo", który zorganizował Edterek napłynęło ponad 90 przepięknych prac. Jury, w skład którego weszli uczniowie Edterka, ich rodzice oraz nauczyciele, a także nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu, oddało w sumie 350 głosów:)

glosowanie2016jesunne

W wyniku głosowania zostali wyłonieni nastepujący laureaci:

I miejsce:
Zuzanna Zych z klasy 2b,
Julia Siwicka z klasy 4d
Zuzanna Lorek z klasy 5a

II miejsce

Sonia Giza z klasy 3a
Zuzanna Kozicka z klasy 4b

III miejsce
Katarzyna Błasiak z klasy 2a
Igor Obrębski z klasy 2c
Tymoteusz Motyka z klasy 4d
Dawid Paduch z klasy 5a
Natalia Górska z klasy 5a

Wyróżnienia otrzymali:
Bartosz Konieczny (3b), Paweł Wójcik (2c), Karolina Piecuch (3a), Michał Stefański (2c), Lilianna Gałkiewicz (1a), Emilia Kroczek (3c), Wojciech Stańczak (3c), Filip Skop (2b), Maciek Leśniak (5c), Jan Czopek (5c).

Specjalne wyróżnienie otrzymała klasa 2c, która w sumie zgłosiła na konkurs największą ilość prac, a także sumarycznie zdobyła najwięcej punktów, podczas głosowania.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i wspaniałe prace. Jak trudno było podjąć decyzję jury niech świadczy ta galeria, w której znalazły się wszystkie zgłoszone prace.

prace jesiennedrzewa1234

Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów, na które zaproszeni są wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni, odbędzie się we wtorek - 15 listopada o godzinie 9.45 w małej sali gimnastycznej. Zaś wszystkie prace zostaną wyeksponowane na parterze i gazetce edterkowej na I piętrze.

Prawie codziennie w Edterku (planowo każdego dnia, jednak czasem coś nam wypadnie:)) na dużych przerwach od 10.30 do 10.45 odbywają się Edterkowe Przerwy Integracyjne (EPI). Kto jeszcze nie był - tego zapraszamy:) Kto był, wie jak jest fajnie:) Kilka zdjęć ze środy gdy układaliśmy klocki:)

epi2016list2

W czwartek, podczas spotkań EPI, zrobiliśmy wspólnie z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" - "Zwierzaki straszaki". Na pozór miłe, serdeczne i uśmiechnięte, a po chwili... straszne potworasy:), które są w stanie przestraszyć nawet pana Bartka:) Super zabawa:)

zwierzakistraszaki2016rft

Podczas środowych Edterkowych Przerw Integracyjnych, graliśmy w gry planszowe.

gryplanszowe2016rftgeft

natomiast w czwartek - z kolorowego papieru, każdy mógł wykonać grzybki,

grzybkijesienn2016rftgy

które wkleimy w nasze liściaste kule, które już niedługo zawisną w naszych oknach.

lisciaki2016rftgy6yh

Za oknem deszcz, a u nas w klasie tłumy:) Wszyscy starają się wybudować najciekawsze budowle i konstrukcje. Fajnie tak razem tworzyć:) Nawet jeżeli nie wszyscy robimy coś razem, nawet jeżeli robimy to osobno - to jesteśmy razem, obserwujemy się, uczymy się siebie. To jest  również bardzo ważne:) Zapraszamy na kolejne Integracyjne Przerwy.

przerwyinetgraklocki2016rftg67h

Podczas dzisiejszej Edterkowej Przerwy Integracyjnej, kończyliśmy naszą "kropkową" pracę. Wykonanie takiego obrazu zabiera sporo czasu i jest to już chyba trzecie spotkanie, podczas którego bawimy się kółkami w różnych rozmiarach:) Na całe szczęście, wygląda na to, że praca zmierza ku końcowi:)

kropkowakoniec2017rft

Kto miał ochotę, bo wczoraj zajęć nie było, byliśmy przecież w ogrodzie, mógł zagrać w gry:) Do wyboru były: "Mistakos", czyli zabawa z krzesełkami, "Smoczy skarb" - gdzie gracze starają się dotrzeć do karbu przed "paskudnym smokiem" czy wraz z Elą starali się zdobyć jak najwięcej jajek w grze "Lisek Chytrusek"

lisekchytusek2016rftgy

Natomiast większość uczestników EPI, starało się dotrzeć do "bomby" zanim wybuchnie, nie dotykając przy tym misternie rozciągniętej linki:) Zadanie nie było proste - jednak dla wszystkich emocjonujące i zabawne:)

bomba2016rftgyh78

Dzisiaj podczas Edterkowej Przerwy Integracyjnej - budowaliśmy, budowaliśmy i budowaliśmy.

klockibudowanie2016rftgyh

Znamy już cały rozkład zajęć Edterkowej Przerwy Integracyjnej, na którą serdecznie zapraszamy co dnia -
na dużej przerwie od 10.30 do 10.45 i tak:

- poniedziałek - spotkania z Bum Bum Rurkami
- wtorek - zabawy konstrukcyjne
- środa - gramy w gry planszowe
- czwartek - rysujemy, malujemy, wyklejamy
- piątek - to czas na pląsy, piosenki i zabawy ruchowe

Podczas czwartkowych Edterkowych Przerw Integracyjnych, które odbywają się codziennie, na przerwie od 10.30 do 10.45 będziemy grać w gry planszowe. Dzisiaj wspólnie zagraliśmy w "Dr Eurekę" (tworzyliśmy mikstury za pomocą fiolek), "Halli Galli" (gdzie ważna jest prędkość i spostrzegawczość), "Kota w w worku" (staraliśmy się odgadnąć po dotyku co za przedmiot trzymamy) oraz "Lotti Karroti" (szalony wyścig zajęcy po marchewkę:))

gryplanszowe20rftgyhji8

Każdego dnia, na przerwie od 10.30 do 10.45 odbywają się w naszej klasie Edterkowe Przerwy Integracyjne. Każdego dnia - proponujemy co innego:) Dzisiaj (środa), każdy kto zawitał do Nas mógł budować, wykorzystując do tego przeróżne klocki, wszystko to na co miał ochotę:) Powstały wspaniały budowle:) A co będzie jutro? Zobaczycie - Zapraszamy!!!

klocki206rftgyhu

Zapraszamy gorąco na nasze Edterkowe Przerwy Integracyjne, które odbywają się na przerwie od 10.30 do 10.45. W każdy wtorek będziecie mogli pomuzykowac na różnych instrumentach - a głównie na naszych wspaniałych Bum Bum Rurkach. Dzisiaj uczyliśmy się przygrywać Bum Bum Rurkami do melodii w programie "Przybij rurkę":) Było super:)

rurki2016rftgh

Powoli, powoli się rozkręcamy:) Wróciła już do nas Emila, czekamy już tylko na Elę. Rozpoczęliśmy także spotkania w ramach Edterkowych Przerw Integracyjnych (EPI), które odbywać się będą codziennie, na dużej przerwie od godziny 10.30 do 10.45, a na które zapraszamy uczniów "czwórki". Dzisiaj tworzyliśmy "mandale" z muszli, sypaliśmy piaskiem, a także przelewaliśmy nasze wakacyjne wspomnienia na papier:)

 

mandale2016rftg