Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuCo za sklerotyk:) z tego pana Bartka, zapomniał na piknik zabrać kolorowanki:( Na szczęście jak w przyrodzie nic nie gnie, tak i w Edterku nic nie ma prawa się zmarnować. Dlatego, wspólnie z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" - w czwartek, przed ostatni dzień roku szkolnego - "zapomnianą kolorowankę" pokolorowaliśmy:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kolorowanka2015try

Już po raz czwarty nasz zespół Edterkowy zorganizował Koloriadę. Tym razem odbyła się ona 10 czerwca 2015r. i poza Nami, wzięli w niej udział: uczniowie klasy 1b SP nr 4, uczniowie klas 1-3 ZSS Nr 3 w Bytomiu oraz przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "TIKA" z oddziałami integracyjnymi. Na uczestników imprezy czekały cztery - świetne i niepowtarzalne rodzaje zajęć:) i tak: niesamowite "Bum Bum Rurki" (prowadzone przez panią Bożenę), zajęcia plastyczne z ciastoliną (zajęcia poprowadziła nasza pani praktykantka - Dominika), zabawy z grami planszowymi (zorganizowane przez członków Klubu Gier Planszowych "Planszopernik"), oraz zabawy sportowe z aikido (zajęcia te poprowadziła druga nasza pani praktykantka - Dorota). Przez dwie godziny bawiliśmy się świetnie. Mamy nadzieję, że zaproszeni goście również:) Za rok spotkamy się znowu!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
koloriada2015rdft

2 czerwca odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Zespołu Dziennych Ośrodków Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, działającego w Radzionkowie, którzy tego dnia prezentowali się podczas IX Edycji Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Morskie opowieści”.

konkurwiersz2015erdr

W czasie przerwy - pani Bożena, zapoznała wszystkich obecnych, z Bum Bum Rurkami:) Zapoznała - zarówno teoretycznie (ta część była wyjątkowo krótka) oraz praktycznie - wszyscy grali, że aż miło:) Mamy nadzieję, że kiedyś otrzymamy medal - za propagację tych wspaniałych instrumentów:)!!!

konkurwiersz201522erdr

We wtorek, wraz z panią Ilonką, przy użyciu kostki (która determinowała ilość pojawiających się na kartce: kwiatków, pszczółek, motyli....) i flamastra, stworzyliśmy przepiękną:) wiosenną kolorowankę. Zabawa była przednia, bo co jak co, ale prace plastyczne to kochamy!!!:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
matematyka2015sedr

Kilka dni później, w piątek, wraz z naszymi przyjaciółmi z "czwórki", przy użyciu akwareli - kolorowankę wypełniliśmy wiosennymi kolorami. I tak powstała przepiękna łąka, która od razu zawisła na naszej korytarzowej gazetce:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
malujemylak2015

W piątek - 15 maja, wzięliśmy udział w Integracyjnym Wyścigu Rowerowym, który odbył się na rynku Bytomia, a został zorganizowany przez naszą szkołę (ZSS Nr 3 w Bytomiu). Pogoda dopisała, jazda na rowerkach bardzo nam się podobała, a na dodatek - jeden z tych czerwonych trójkołowców znalazł się w naszych rękach:)!!! Hura!!! Mamy własny rowerek. Dziękujemy - szczególnie pani Izie i panu dyrektorowi!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
narowerach2015rynek

Gdy rower trafił do naszej klasy, nie potrafiliśmy się oprzeć, by nie spróbować jazdy najpierw na korytarzu szkolnym:)

nakorytarzu2015aws

A następnie na boisku szkolnym. Super!!! Jest MOC:)
narowerzeboisko222015

We wtorek, 19 maja, uczestniczyliśmy w Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych w ZSS Nr 3 w Bytomiu. Kto nie był niech żałuje:) Dla wszystkich uczniów biorących udział w imprezie przygotowano mnóstwo atrakcji. Były występy artystyczne, była zawody sportowe, zabawy z płachtą, zajęcia plastyczne, Bum Bum Rurki, pyszne "zdrownościowe" soczki, gry i zabawy logopedyczne i wiele, wiele innych. Bardzo nam się podobało, mamy nadzieję, że za rok także będziemy świętować razem na Bobrku:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bobrekdznigodnosci2015

W poniedziałek - 11 maja, odwiedziły nas uczennice VII LO w Bytomiu. Całą godzinkę spędziliśmy wraz z nimi - grając w gry planszowe, takie jak: "Smoczy Skarb", "Wieża duchów", "Make'n Break", "Mistakos" i "Kółka i Spółka". Bardzo się cieszymy, że nasze starsze koleżanki znajdują czas i ochotę by z nami zagrać:) Z niecierpliwością czekamy już na kolejne spotkanie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gryplanszowelo2015rtgy

W kwietniu włączyliśmy się w zbiórkę pieniążków na doposażenie powstającego w Bytomiu Katolickiego Ośrodka „Dom Nadziei” im. Ks. Jana Berthiera, który jest stacjonarnym i całodobowym oddziałem terapii i rehabilitacji dla młodzieży (14 - 21 lat) uzależnionej od substancji psychoaktywnych. Emila i Ela w imieniu naszej klasy - słoiczek z pieniążkami przekazały na ręce pani Iwony.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
domnadzei2015aswe

Na naszych "integracyjnych" przerwach - zawsze jest wesoło. Czasem śpiewamy, innym zaś razem gramy na Bum Bum Rurkach. Mamy przerwę, na której gramy w gry planszowe, a są też takie, na których po prostu się bawimy. Tak jak w ostatni czwartek:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zabawynaprzerwach2015

W środę (22 kwietnia), naszą klasę odwiedziły przedszkolaki. Ta bardzo sympatyczna grupa "Muchomorków" okazała się być świetną orkiestrą Bum Bum Rurkową. Przez ponad półgodziny wygrywaliśmy wspólnie rytmy na naszych ulubionych instrumentach. Było bardzo miło i wesoło. Zarówno nam jak i naszym młodszym kolegom i koleżankom bardzo się ta zabawa podobała. Może we wrześniu, niektórzy z nich zawitają do naszej klasy na długich przerwach:)?

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
przedszkolaki2015ased

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest na całym świecie - 2 kwietnia - już od 7 lat. Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Kolor niebieski - to kolor który symbolizuje autyzm - dlatego oprócz - uświadamiania i poszerzania informacji na temat autyzmu, tego dnia - przeprowadzana jest akcja "Zapal się na niebiesko".

I my włączyliśmy się w tą akcję. Od 2 do 10 kwietnia - nasza strona internetowa zmieniła swój kolor na niebieski:)

stroanniebeska2015

Jednak główne - szkolne obchody- Światowego Dnia Autyzmu - odbyły się w czwartek - 9 kwietnia. Tego dnia - najpierw przy pomocy pani Wiesi i taty Filipa udało nam się nadmuchać prawie 200 niebieskich balonów.

balony2015esdr

Następnie udaliśmy się - na specjalnie dla Nas, przygotowane zajęcia - do klasy 2a, gdzie wraz z uczniami "czwórki" i panią Jolantą Binkofską - wykonaliśmy z kolorowych kartek, wiosenne żabki i biedronki:) Było super. Dziękujemy pięknie pani Joli i uczniom 2a:)

biedronkiizabki2015

O godzinie 10.30 - na dużej sali gimnastycznej - ponad 200 dzieciaków odśpiewało Filipowi i Dagnie (niestety Dominika była chora) "Sto lat", a następnie na wszystkich "spadł deszcz niebieskich balonów". Ale była zabawa:)

balony2015sala

Było super!!! Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim uczniom "czwórki"
- którzy byli z nami tego dnia i ubrali się na niebiesko!!!

klasynanniebiesko2015

Ostatniego dnia marca - we wtorek, zostaliśmy zaproszeni na zajęcia do klasy 3a przez panią Gabrielę Kulmaczewską  wychowawczynię klasy. Wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami z "czwórki" staraliśmy się ozdobić "jajka wielkanocne" za pomocą wstążek, cekinów, pinezek i koralików. Praca ta okazała się być bardzo przyjemnym zajęciem. "Jaja" wyszły nam przepiękne, a pani Gabrysi i klasie 3a bardzo dziękujemy za wspólne zajęcia i bardzo miłą atmosferę:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
jajkawielkanocne2015

26 i 27 marca, odbyła się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Dziecko z niepełnosprawność - od diagnozy do terapii" zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Intelektualnie "Fantazja", działające przy naszej szkole ZSS Nr 3 w Bytomiu. W drugim dniu konferencji odbyły się zajęcia otwarte i warsztaty. Wśród wielu ciekawych zajęć - znalazły się "nasze warsztaty z BUM BUM RURKAMI" -  prowadzone przez panią Bożenkę (wraz z dwiema asystentkami: Elą i Emila:)). Zajęcia bardzo się spodobały, a Ela i Emila spisały się świetnie:)!!!

Więcej zdjęć z warsztatów - kliknij poniżej
warszatybobrek2015

W czwartek - 26 marca - wyruszyliśmy na wycieczkę do Bielsko-Białej, by tam w Tesco - odebrać wyróżnienie, które zdobyliśmy w konkursie Tesco dla Szkół - "Kulinarni Odkrywcy". Jednak zanim tam dotarliśmy, a wyruszyliśmy w mocno zwiększonym składzie (My - niestety bez Kasi, bo choruje, mama Dominiki, tata Dagny i tata Filipa, oraz cztery bardzo sympatyczne nasze koleżanki z Zespołu Szkół Gastronomiczno Hotelarskich z Bytomia), wpadliśmy na chwilę do "Zagrody Żubrów" w Pszczynie, by przyjrzeć się z blisko zwierzakom, o których tak często opowiada nam pani Bożena:)

zagrodaubrow2015

Około godziny 12.00 dotarliśmy do Bielska. Tam w Tesco Extra - mieszczącego się przy ulicy Warszawskiej - uczestniczyliśmy w uroczystej Gali Kulinarnych Odkrywców. Były quizy, zadania specjalne (pani Ilonka, Ela i troszkę Dagna - miały za zadanie zrobić pierogi:)), były też gratulacje, dyplom i nagrody. Otrzymaliśmy odtwarzacze mp4, fartuszki i czapki kucharskie. Ufff.... Emocji było co niemiara. Warto było!!! Może za rok znowu spróbujemy?

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
tesconagroda2015wsed

W poniedziałek, 23 marca, obchodziliśmy w klasie - Dzień Kolorowej Skarpety (Lots of Socks). Uroczystość ta związana była z Światowym Dniem Zespołu Downa (który miał miejsce w sobotę 21 marca). Już od rana trwały nerwowe przygotowania do święta:) Najpierw sprawdziliśmy jak każdy z Nas, przygotował się "skarpetowo". Okazało się - że tu jest na 6:)

dzienkolorowejskarpety2015

Następnie, przygotowaliśmy dla wszystkich naszych gości - specjalne przypinki skarpetowe:)

przypinmiskarpety2015

O 10.30 w naszej klasie zebrały się dziesiątki dzieciaków (i nie tylko:)), którzy tego dnia, na znak solidarności z Nami, ubrali kolorowe skarpety!!! Chcieliśmy zatańczyć, zabawić się wspólnie, ale.... okazało się, że gości było tak dużo, że zdążyliśmy tylko zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a i te na raty:)

zdjeciaskarpety2015esder

Jeżeli myślicie, że to był koniec świętowania, to się grubo mylicie:) Po przerwie poszliśmy do klasy 2b, które specjalnie z okazji naszego święta, zorganizowała dla nas zajęcia. Były - jakżeby inaczej - skarpety, były tańce, piosenki i zabawy. Było super!!! Bardzo dziękujemy 2b i jej wychowawczyni - pani Ewie - za fantastyczną zabawę:)!!!

elaiemilaswieta2015asd

W piątek, 20 marca, odwiedzili nas uczniowie 3c z VII LO w Bytomiu. Było nam bardzo miło, tym bardziej, że przez prawie godzinę wspólnie graliśmy w gry planszowe i pląsaliśmy w rytm "Pląsów z długą brodą". Ta wizyta, to efekt promocji VII LO i tworzonego na tą potrzebę filmu reklamowego. Dlatego też, poza naszymi przyjaciółmi z IIIc, w spotkaniu uczestniczyli pracownicy TV Sfera. Było bardzo sympatycznie i mamy nadzieję, że pani redaktor wpadnie czasem też i do Nas np. na naszą Koloriadę:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
tvsfera2015fd

W czwartek - 12 marca, mieliśmy przyjemność wziąć udział w Finale VI Edycji Szkolnego Konkursu "Mam Talent". Wśród dziesięciu finalistów, startował także Michał - brat Dagny (grający na pianinie cyfrowym), za którego trzymaliśmy kciuki, i któremu kibicowaliśmy. Występy były wspaniałe i bardzo nam się podobały, a Michał - otrzymał statuetkę "Mam Talent" - przyznawaną przez internautów. Gratulacje!!!! Nie jednej z nas popłynęły łzy wzruszenia i szczęścia!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
mamtalentszkolaedterek2015

Już za tydzień  - 21 marca, będziemy obchodzić Światowy Dzień Zespołu Downa. I do tego święta się przygotowujemy. Dlatego w piątek, razem z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" zrobiliśmy plakaty informujące o tym dniu, a także zapraszające do udziału w akcji - Kolorowe Skarpetki - Lots of Socks. Akcja polega na tym by - 21 marca na znak solidarności z dziećmi i dorosłymi z Zespołem Downa  założyć kolorową skarpetę, niekoniecznie na nogę, można założyć ją na rękę, przypiąć do torebki, swetra .... najważniejsze aby była kolorowa a nawet pstrokata. A wszystko po to, żeby wyróżnić się i chociaż jeden dzień być wyjątkowym, nawet uznanym za "dziwaka". Akcja ma na celu rozpowszechnienie informacji o Światowym Dniu Zespołu Downa. My taką akcję planujemy w "Czwórce" planujemy na poniedziałek 23 marca - więcej szczegółów już wkrótce!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
skarpetylots2015

Pożegnaliśmy się z klasą IIIc VII LO w Bytomiu. Myśleliśmy, że to koniec... A tu niespodzianie okazało się, że uczniowie klasy IIc tegoż Liceum także mają ochotę się z nami spotykać. W poniedziałek - 9 marca, wpadli do nas na mały rekonesans:) My ze swojej strony zaproponowaliśmy częstsze spotkania i .... planszówki. Pomysł chwycił... I już nie potrafimy się doczekać kolejnego spotkania.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
loplanszówki2015asder

W poniedziałek, 2 marca, odwiedziła nas klasa 2a wraz ze swoją wychowawczynią - panią Jolantą Binkofską. Przez prawie godzinę, wspólnie muzykowaliśmy z użyciem naszych ulubionych instrumentów jakimi są Bum Bum Rurki. Zabawa była przednia, wszystkim bardzo się spodobała. Szkoda, że te miłe chwile tak szybko mijają - na szczęście, już umówiliśmy się na kolejne spotkanie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zajeciaintegracyjne2a22015aser

14 lutego na całym świecie obchodzone są Walentynki. My także przygotowaliśmy się do tego święta i wrzuciliśmy kartki do szkolnej skrzynki walentynkowej. Ze względu na ferie - kartki - szkolny listonosz - roznosił dopiero w środę (18 lutego). Jak się okazało miał dla nas sporo kartek z życzeniami:) Dziękujemy wszystkim, którzy o Nas pamiętali i karteczki nam przysłali:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
walentynki2015

W piątek - 30 stycznia, udaliśmy się do Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie, gdzie obejrzeliśmy przepiękne i wzruszające przedstawienie jasełkowe w wykonaniu wychowanków Zespołu Dziennych Ośrodków Rewalidacyjno Edukacyjno Wychowawczych i Rehabilitacyjnych dla Młodzieży Niepełnosprawnej w Radzionkowie. Dziękujemy za zaproszenie i za niesamowite przeżycia.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
radzionkow2015esder

W czwartek - 29 lutego - odwiedziły nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Tika". Przyjęliśmy ich bardzo ciepło i serdecznie, a w związku z tym że czas naszych małych przyjaciół był bardzo ograniczony - od razu przeszliśmy do konkretów:) Czyli wspólnej zabawy z Bum Bum Rurkami. Mamy nadzieję, że zarówno nasze zajęcia jak i "czwórka" przedszkolakom się spodobała i we wrześniu spotkamy się znowu - tym razem już na dłużej:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bumbumrurki2015przedszkole

W poniedziałek i środę w "czwórce" pojawili się Edterkowi Kolędnicy, jednak zanim do tego doszło, przez kilka dni pracowaliśmy nad piękną i kolorową gwiazdą kolędników:) Zobaczcie jak szły nam prace nad nią:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gwaidakolednicza2015sder

Gdy gwiazda już była gotowa, ubrani w stroje kolędników, wśród których pojawili się: Maryja z dzieciątkiem, Józef, Aniołki, Pasterze i Król, poszliśmy z kolędą do naszych przyjaciół z klas młodszych. Odwiedziliśmy też pracowników administracji i naszą kochana panią Zosię... Hej kolęda kolęda...

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kolędnicy2015hej

W nowym - 2015r. - zapraszamy na nasze przerwy integracyjne - zawsze o 10.30 do 10.45.

W poniedziałek - spotkania z Bum Bum Rurkami
We wtorek - pląsy
W środę - gry planszowe
W czwartek - zabawy i zagadki
W piątek - tańce

Plan traktujemy umownie:) Zmiany mile widziane:)
tanceintegraprzerwy2015

Do świąt jeszcze kilkanaście dni - ale chcemy by w naszej klasie nie tylko pachniało świętami (co zapewnia nam nasza choinka), ale też zrobiło się biało. Każdy przecież chciałby by święta były białe:) I taką namiastką białego puchu - stały się białe łańcuchy w naszej klasie i na choince. W tworzeniu ich pomagali nam - oczywiście - nasi przyjaciele z "czwórki" za co jesteśmy im wdzięczni:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
robimylancuchy2015asd

W piątek - 12 grudnia, wzięliśmy udział w V Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Po raz pierwszy wystąpiliśmy na scenie - przed tak liczną publicznością:) (do tej pory występowaliśmy dla rodziców oraz uczniów podczas przerw:). Do tego występu przygotowywaliśmy się już od kilku tygodni. Kosztowało nas to wiele czasu, cierpliwości i prób:) Niestety w występie z powodu choroby, nie mógł wziąć udziału Filip i Kasia. Jednak trzymali za nas kciuki:) Za co im bardzo dziękujemy!!

Tak wyglądały nasze przygotowania
probydowystepu2015

Około godziny 10.40 - pojawiliśmy się na deskach MDK nr 1 w Bytomiu i wykonaliśmy kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Występ rozpoczęła Ela - która zagrała kolędę na keybordzie!!! Następnie nasza solistka Dagna z towarzyszeniem zespołu instrumentalno-wokalnego Edterek - zaśpiewała kolędę, występ zakończyła Emila wygrywając kolędę na dzwonkach. UFFFFFF.... mimo wielu przeciwności, stresu i przerażenia w oczach pana Bartka - daliśmy radę!!!!! i.... otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE!!!. 

Bardzo dziękujemy organizatorom, za życzliwość, ciepłą i rodzinną atmosferę i zaproszenie!!!

A tak wyglądał nasz udział w przeglądzie - zdjęcia
wystepwmdk2015

10 grudnia zorganizowaliśmy III Edterkowy Kiermasz Świąteczny. Na kiermasz przygotowywaliśmy się już od kilku tygodni:) Rodzice, znajomi i oczywiście i MY - tworzyliśmy różne cudeńka związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Tak wyglądało to przed kiermaszem
kiermaszsiwtaecznyprzygo2015

We środę rozpoczęliśmy nasz kiermasz już kilka minut po 7 rano:) Zainteresowanie było tak wielkie, że po południu zostało już bardzo niewiele ozdób i kilkanaście kartek:) Słowem - Kiermasz zakończył się pełnym sukcesem:)!!!

Wszystkim, którzy wsparli nas, przygotowali ozdoby świąteczne, pomagali w obsłudze Kiermaszu - Bardzo, Bardzo, Bardzo!!! DZIĘKUJEMY!!!!

A tak wyglądało to już w samą środę:)
kiermasz2015sprzed

1 grudnia pożegnaliśmy się z "naszą" klasą IIIc z VII LO w Bytomiu. Przez ponad dwa lata wspólnie bawiliśmy się i uczyliśmy się jedni od drugich. Teraz nadszedł czas pożegnania:( Spędziliśmy go - wspólnie pląsając i grając w gry planszowe. Dziękujemy Wam za wszystkie miłe spotkania:) Będziemy tęsknić:( Mamy nadzieję, że się jeszcze zobaczymy!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
podziekoanielo72015

Pani Dorota, "nasza pani studentka" -  jest trenerem bardzo ciekawej, japońskiej  sztuki walki - Aikido.  W czwartek - 20 listopada mieliśmy możliwość wzięcia udziału w krótkim treningu, który dla nas poprowadziła pani instruktor:) Pokazała nam jak się upada:) oraz w jaki prosty sposób możemy się obronić, wykorzystując siłę przeciwnika. Zajęcia do łatwych nie należały, jednak staraliśmy się bardzo i pani Dorota co chwilę lądowała na macie:) Na koniec otrzymaliśmy małe prezenty:) Pani Dorotko - DZIĘKUJEMY!!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
elaaikido2015

O tym, że przez kilka tygodni, w każdą środę, towarzyszą nam panie studentki już pisaliśmy. Teraz chcielibyśmy opowiedzieć o zajęciach jakie dla Nas przygotowały. Otóż 12 listopada - odbyła się światowa prapremiera zabawy "Smok Wawelski". By się można było w nią bawić potrzebne są: smok - którego dziewczyny wcześniej przygotowały, baranki - które wykonaliśmy wspólnie, trochę siarki (takiej papierowej), ognie smocze (świetny pomysł) i... aktorzy. Trzeba przyznać, że zabawa była tak fantastyczna, że bawiliśmy się w nią przez cały następny tydzień:)

zabawawsmoka2015

Przez kolejny tydzień - razem z naszymi przyjaciółmi z "czwórki"
razemzdziecmismok2015

A na koniec razem z rodzicami i rodzeństwem:)
rodzicesmok2015

5 listopada, odwiedziła nas grupa uczniów IV LO w Bytomiu wraz ze swoim opiekunem, panią Judytą Szcząchor. Uczennice LO przyszły do Nas, by wystąpić z przedstawieniem "Rzepka" opartym na popularnym wierszu Juliana Tuwima. Teatrzyk tak nam się spodobał, że aktorzy musieli wystawiać go jeszcze dwukrotnie:) Mieliśmy możliwość także pokazania swojego kunsztu aktorskiego:) Zabawa była super!!! Bardzo dziękujemy i czekamy na obiecane spotkanie grudniowe:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
rzepkalo20125

W środę, naszą klasę odwiedziły trzy przemiłe studentki Uniwersytetu Ślaskiego: Dorota, Dominika i Gabrysia. Wszystkie trzy, przez najbliższych klika tygodni, będą odbywały w naszej klasie - praktyki:) My się z tego powodu bardzo cieszymy, gdyż bardzo się z nimi zaprzyjaźniliśmy:) Wystarczyło kilka chwil, by nawiązała się między nami nić przyjaźni:) Wspólnie pląsaliśmy i graliśmy na Bum Bum Rurkach, pochwaliliśmy się naszymi zeszytami. Zagraliśmy wspólnie w nasze ulubione gry planszowe:) Było super!!! Z niecierpliwością czekamy na kolejną środę:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
studentkipraktyki2014

Byście nie pomyśleli, że ostatnio tylko rysujemy, malujemy i wyklejamy - to zapraszamy na muzyczne, poniedziałkowe, spotkanie z Bum Bum Rurkami i programem "Przybij Rurkę". Gramy wspólnie z naszymi przyjaciółmi z "czwórki", w każdy poniedziałek od 10.30 do 10.45 i idzie nam coraz lepiej. Może już za niedługo pokusimy się o jakiś materiał video:)

Kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć
bumbumponiedz2015r

W środę - 15 października wybraliśmy się do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Lwowa w Bytomiu. Zostaliśmy tam bardzo ciepło i gorąco przyjęci. Dowiedzieliśmy się jak zrobić najlepsze na świecie "ruskie pierogi" (chociaż tak pop prawdzie to pierogi kresowe). Następnie mieliśmy możliwość ich posmakowania. Były wyśmienite. Pierogi należy popijać barszczem czerwonym - co też uczyniliśmy. Na koniec zaśpiewaliśmy paniom Towarzystwa, kilka jesiennych piosenek. Było super. Od dzisiaj nasza edtrekowa rodzina powiększyła się o kolejne wspaniałe i życzliwe osoby:) Dziękujemy!!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
tplwowa2015

W piątek - wraz z klasą II - Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznego w Bytomiu, pod opieką wspaniałej pani Małgosi Muzyki - robiliśmy "ruskie pierogi". Praca z naszymi starszymi koleżankami i kolegą:) była czystą przyjemnością. Takie gotowanie - to radość w czystej postaci!!! My chcemy więcej!!!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pierogi2015

Na Bum Bum Rurkach, można robić niesamowite rzeczy!!! Bardzo fajnie bawi się jednak z nimi, wraz z programem "Przybij Rurkę". Nasi "czwórkowi" przyjaciele, na poniedziałkowej przerwie - próbowali wygrywać melodię James'a Brown'a - "I Feel Good" i czuło się, że "czują się" w tej piosence z rurkami - świetnie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej"
bumbumgra2015

W poniedziałek - 29 września, odwiedzili nas uczniowie klasy pedagogiczno-psychologicznej z  V LO w Radzionkowie. Podczas spotkania, pani Bożenka opowiedziała o Edterku, My - pochwaliliśmy się naszymi zeszytami i stronką internetową, a na koniec wszyscy wspólnie zagraliśmy na Bum Bum Rurkach. Było bardzo sympatycznie i wesoło:) Uczniom V LO bardzo dziękujemy oraz zapraszamy ich ponownie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
5lo2015radzionkow

Jabłka, gruszki i śliwki - albo zostały zjedzone, albo upieczone lub w następnym tygodniu zrobimy z nich kompot:) i ... nic nam nie zostanie. Na całe szczęście przy pomocy naszych przyjaciół z "czwórki" pozostaną w naszej klasie "owocowe wydzieranki", które będą nam przypominać co dnia darach jesieni:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wydzierankiowocanki2014

22 września, nasz zespół odwiedziła klasa 1c wraz ze swoją wychowawczynią panią Ewą Wróblewską. Naszych dalszych sąsiadów - przywitaliśmy piosenką o cieście.... i w rytm tej muzyki i Bum Bum Rurek upłynęła nam cała lekcja. Uczniom 1c bardzo się spodobało granie na tych niezwykłych instrumentach - mamy nadzieję, że wpadną do nas w poniedziałek, na długiej przerwie by zagrać z nami wspólnie -  jeszcze nie raz...:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
cito1c2015

Od kwietnia (trochę nietypowo) trwa 21 edycja Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata" - jej podsumowanie odbędzie się 20 i 21 września. My w sobotę raczej w szkole nie przebywamy:) Dlatego wspólnie z uczniami SP nr 4 - Maksem i Dawidem już w piątek (19 września) posprzątaliśmy ten najbliższy nam świat:) czyli otoczenie naszej szkoły. Prawie godzinne sprzątanie zakończyliśmy w klasie - gdzie każdy "obrońca ziemi" otrzymał pamiątkowy medal:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
sprztanieswiat2015frt

W środę - 17 września odwiedziła Nas - pani Weronika Niemiec wraz ze swoją klasą Ib. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i żywej atmosferze. Klasa pani Weroniki to nasi najbliżsi sąsiedzi - tuż za ściany:) Dlatego podczas wspólnych zabaw z Bum Bum Rurkami - towarzyszyła nam piosenka "Jak dobrze mieć sąsiada". Mamy nadzieję, że ta pierwsza wizyta będzie okazją do kolejnych dobrosąsiedzkich spotkań:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
klasa1c2015bumbumsa

Każda duża przerwa (od 10.30 do 10.45) to okazja do zabawy i nauki wraz z nami. W poniedziałek muzykujemy na instrumentach (Bum Bum Rurki rządzą), we wtorek śpiewamy piosenki, we środę bawimy się i gramy w gry planszowe, w czwartek na wszystkich czekają zagadki i różne zadania, a w piątek tańczymy i pląsamy:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
przerwyrozklad2014

W każdą środę, podczas przerwy od 10.30 do 10.45 - naszą klasę odwiedzają uczniowie "Czwórki" by wziąć udział w zajęciach naszego nowego klubu "Edterkowego Planszopernika". Podczas tych spotkań będziemy wspólnie grać w różne gry planszowe takie jak "Halli Galli", Dooble", czy "Speed Cups".

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
edterkowyplanszopernik2014

W drugim tygodniu września - śmiało możemy powiedzieć, że rządziła plastelina:)

Zaczęliśmy od plastelinowych wakacyjnych krajobrazów - prace te mamy nadzieje wysłać na konkurs:

plastelikrak2015

Kilka chwil później z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" wygraliśmy na Bum Bum Rurkach - plastelinową piosenkę:) Mamy taki pomysł, by do niej nakręcić teledysk:) Czy nam się uda zobaczycie wkrótce.

bumbumplastelina2014

Kolejną pracą plastyczną wykonaną z plasteliny - są nasze przepiękne plastelinowe kwiaty:) Gdy powiesiliśmy je na naszej gazetce nie potrafiliśmy oderwać od nich wzroku - są piękne:)

palstelinkwiat2015

A pod koniec tygodnia, w czwartek i piątek. Wspólnie z uczniami SP nr 4 ulepiliśmy sobie domek, dwa okienka, dwa kominy, kwiatki bratki, pieska i karabin i siostrzyczkę... Natrudziliśmy się ogromnie - ale warto było:)

przeprwaplastlinowa