Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuBudujemy dom, najpiękniejszy dom, dom słoneczkiem malowany... Na razie tylko za pomocą klocków i kartek papieru, ale kto wie? Kto wie? Jak widzicie nie budujemy sami. Mamy ze sobą szkółkę Boba Budowniczego:)

Więcej zdjęć -kliknij poniżej
budujemydom2014as

Od półtora roku cyklicznie spotykamy się z uczniami klasy IIc z VII LO w Bytomiu, której wychowawczynią jest pani Małgorzata Michalik. Tym razem jednak spotkaliśmy się z uczniami klasy Ic o profilu psychologia społeczna, której wychowawczynią jest pani Marcelina Płóciennik. Naszym gościom pochwaliliśmy się edterkową stroną internetową, nauczyliśmy ich jak grać na Bum Bum Rurkach, pokazaliśmy nasze szkolne zeszyty, a na koniec wspólnie zagraliśmy w ulubione gry planszowe. Mamy nadzieję, że już za tydzień spotkamy się na Festynie w ZSS nr 3 w Bytomiu. Naszych nowych przyjaciół - serdecznie pozdrawiamy!!!:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
lonowebumbum2014

Ostatnio sprawdzaliśmy nową grę komputerową "Przybij rurkę", która wykorzystuje do zabawy Bum Bum Rurki. Razem z nami grali uczniowie "czwórki". Zabawa świetna - jednak wymaga treningu i wprawy. Polecamy!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
graprzybijrur2014

Mimo, iż nastał czas matur i licealiści mają chwilę wolnego - nie zapomnieli o nas i zajrzeli do naszej klasy, by wspólnie zagrać w kilka nowych gier planszowych. LO i planszówki to powoli taka nasza tradycja. Dziękujemy za pamięć:) Szczególnie dla Eli i Doroty:)!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
elagraplansz2014

W czwartek - 29 kwietnia - odwiedzili Nas uczniowie klasy 5c, by przeprowadzić mini kurs ekologiczny. Dowiedzieliśmy się jakie produkty to elektrośmieci, gdzie je można składować i jak je segregować. Zajęcia okraszone zostały zagadkami, zabawami i minigrami. Pełen profesjonalizm. Dziękujemy za tą wspaniałą porcję wiedzy:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
ekosmieci2014ert

W czwartek - 24 kwietnia - naszą klasę odwiedziła pani Monika, która jest choreografem, tancerką i nauczycielem muzyki. Razem z nią pląsaliśmy, tańczyliśmy, ale także popisywaliśmy się swoimi muzycznymi talentami:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
monikaedterek2014

Już po raz drugi spotkaliśmy się z klasą 2T2/gr.2 z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu oraz z panią Małgosią Muzyką. Tym razem - 14 kwietnia - wspólnie zrobiliśmy przepyszne babki wielkanocne. Praca w kuchni sprawia nam dużo radości, ale praca w kuchni z takimi nauczycielami jakimi są uczniowie 2T2 to prawdziwa przyjemność:) Dziękujemy Wam bardzo za to:) Babki, które przynieśliśmy do klasy nie tylko pięknie wyglądały, ale były bardzo smaczne - o czym przekonaliśmy się dnia następnego podczas ich degustacji:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
babkiwielkanocne2014

W piątek - 4 kwietnia - obchodziliśmy w Edterku oraz SP nr 4 - Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie. Najpierw miło zaskoczyli nas uczniowie klasy 3c, a szczególnie Marcin, który upiekł dla nas babeczki:) Następnie mogliśmy obejrzeć wspaniały teatrzyk "O wiośnie" w wykonaniu uczniów klasy 3a, którą to klasę następnie zaprosiliśmy do Nas, nas zabawy i pląsy. Na koniec wraz z uczniami klasy 3a i 2c ułożyliśmy z naszych ciał - literę "A". Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom "czwórki", którzy tak solidarnie z nami ten dzień świętowali oraz wszystkim tym, którzy tego dnia - pamiętali o kolorze niebieskim - a przez to i o NAS:) DZIĘKUJEMY!!!!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
klasa3cniebiesko2014
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
ajakautyzm2014
Czwórka zapaliła się na niebiesko:)
nanaiebiesko2014

Od 2005r. - 21 marca - obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa (WDSD). My uczestniczymy w tym święcie po raz drugi. W tym roku z tej okazji wykonaliśmy z uczniami "czwórki" kolorowe skarpety - symbolizujące dodatkowy chromosom, który jest przyczyną Zespołu Downa. Zaprosiliśmy też na nasze święto (a szczególnie święto Eli i Emilki) - uczniów klasy 3c wraz z wychowawczynią panią Beatką Szulc. Dzieciaki z 3c przygotowały dla nas występy taneczne, smakowite kolorowe lizaki oraz podarowały nam wiersz - ułożony specjalnie na tę okazję. My ze swojej strony uraczyliśmy ich mini-koncertem Eli, zabawą z Bum Bum Rurkami oraz tańcami z kolorowymi chustkami. Nie musimy dodawać, że wszyscy mieliśmy tego dnia - kolorowe skarpetki na nogach:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zespoldaownaswiet2013

Każdego dnia (chyba, że mamy zajęcia - lub wycieczkę) spotykamy się z naszymi przyjaciółmi z SP nr 4 w Bytomiu - na przerwach integracyjnych, które trwają od 10.30 do 10.45. Czasem tańczymy, czasem, śpiewamy i pląsamy, czasem wykonujemy prace plastyczne - a czasem gramy w różne gry.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gryplanszowedterk2014

No, niestety, tego dnia nie postarali się nasi panowie:( Co prawda Dzień Kobiet wypada w sobotę, no ale chociaż mały cukiereczek w poniedziałek mógł się pojawić:( Całe szczęście, że są jeszcze prawdziwi mężczyźni:) To chłopcy z Samorządu Szkolnego "Czwórki", od których właśnie z okazji Dnia Kobiet otrzymałyśmy po małej słodkości:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
dzienkobiet2014

Kolejny miesiąc minął - (luty), kolejny zaczyna (marzec) a My pędzimy jak lokomotywa:) Pierwsze dni marca i takie przyjemne spotkanie. Uczniowie LO wraz z nami grali w gry planszowe. To już nasze trzecie spotkanie z planszówkami i za każdym razem jest inaczej i fajniej:) Zmieniają się też gry - oczywiście. Jak widać nie tylko muzyka łączy pokolenia, ale i gry planszowe:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gryplanszowe2014lo3

Pierwsze w karnawale spotkanie z Bum Bum Rurkami odbyło się w środę -  19 lutego w obecności i oczywiście i z udziałem klasy 3c i pani wychowawczyni - Beaty Szulc. Jak to z rurkami bywa, zabawa była przednia, muzyka rytmiczna, a prowadząca - pani Bożena - zaangażowana:) I nawet dzwonek na przerwę nie zakończył spotkania, które trwało, trwało i trwało...:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bumbumro20143c

Po raz kolejny podczas spotkania z licealistami z VII LO graliśmy w ulubione przez nas gry planszowe. Tym razem poza "Halli Galli", pojawił się "Make Brake", jedna z najpopularniejszych gier planszowych ostatnich lat na całym świecie "Dobble", oraz gra "Bim Bamm!". Graliśmy też w memo 3d oraz nieśmiertelne "kołeczki", a Filip razem z Kamilem układał puzzle:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gryplanszowe2014aswer

W czwartek - 18 stycznia (prawda, że ten tydzień obfituje w mnóstwo wydarzeń:)) odwiedziła nas pani Weronika Niemiec wraz ze swoją klasą 3a z noworocznym przedstawieniem zatytułowanym "Bal u rodziny Poziomków". Piękne kreacje, doskonała gra młodych aktorów i nasze uśmiechy od ucha do ucha - to chyba najlepsza recenzja przedstawienia. Chcemy więcej!!!:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
noworprzed2014

Kilka dni temu - w piątek - My kolędowaliśmy w szkole. W środę - 15 stycznia - to kolędnicy przyszli do nas. Była to klasa 1d wraz ze swoja wychowawczynią - panią Sylwią Wójcik. Niestety czas kolędowania w tym roku był bardzo krótki - tym spotkaniem z klasą 1d- rozpoczęliśmy go i zakończyliśmy:) Za wspólne śpiewaniu Panu - Dziękujemy pani Sylwii i klasie 1d.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
koledowanieklasa1d2014

W środę - 15 stycznia - z samego rana odwiedzili nas uczniowie VII LO w Bytomiu. Tym razem postanowiliśmy zagrać w nasze ulubione gry planszowe:) Magdę - w tajniki "Halli Galli" wprowadzały Ela i Emila, natomiast Kamil wraz z panem Bartkiem grali w "kołeczki" z Dagną i Filipem. Zabawa była przednia i mamy nadzieję, że za miesiąc pogramy znowu:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
planszowkilo2014

Hej kolęda, kolęda... niosło się w piątek po korytarzach i w klasach "czwórki". To niezmordowana grupa edterkowych kolędników wędrowała z klasy do klasy niosąc dobrą nowinę i wyśpiewując kolędy. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli - żałujemy że nie mogliśmy dotrzeć do wszystkich (postaramy się to nadrobić w kolejnym roku).

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
hejkoleda2014swer

W piątek - 20 grudnia - spotkaliśmy się w klasie całym zespołem Edterkowym. Byliśmy wszyscy - także Kasia. Byli nasi nauczyciela, a także pani Grażynka. Nieoczekiwanie odwiedził nas Mikołaj (troszkę się spóźnił, ale był taki sympatyczny, że te 2 tygodnie spóźnienia - wybaczyliśmy mu:)). Po raz ostatni otworzyliśmy koperty adwentowe, ostatni raz zapaliliśmy nasz adwentowy wieniec. Spakowaliśmy pierniczki i ......

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
mikolajedterekwigil2013

W środę - 18 grudnia - mieliśmy tą przyjemność obejrzeć - przygotowane przez uczniów "czwórki" - jasełka. W tym roku tematem przewodnim jasełek była - rodzina (obchodzimy bowiem "Rok rodziny"), a całość okrasiły piosenki świąteczne w języku angielskim. Zapachniało świętami:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
przychoince2013

W czwartek - 19 grudnia - wraz z klasą 2c, malowaliśmy nasze pierniczki. Musimy Wam wyznać - że to był nasz pierwszy raz. Pierwszy raz - zrobiliśmy sami pierniki, i pierwszy raz je ozdabialiśmy. Zabawa w lukrowanie i obsypywanie pierników była przednia, a atmosfera iście świąteczna. Dziękujemy za wspólne zajęcia - było super. Czekamy na kolejne:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
malujemypeirniki2013

16 grudnia odwiedziliśmy - Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu, gdzie pod czujnym okiem panu Małgosi Muzyki i uczniów klasy 2T uczyliśmy się jak zarabia się ciasto na pierniki, jak się je wycina, a następnie - jak ile trzeba je piec. Przez dwie godziny rządziliśmy w kuchni - niczym w "MasterChe'fie". Było wspaniale:) Tak nam było dobrze, że chcemy jeszcze - choćby i jutro:) Dziękujemy panu dyrektorowi, pani Małgosi i wspaniałej młodzieży za możliwość - przebywania z Wami. Będziemy tęsknić:) Dobrze, że mamy mnóstwo zdjęć i filmiki, no i pięknie pachnące, pyszne pierniki:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
pieczemypierniki2013

W czwartek - odwiedzili naszą klasę uczniowie IV LO im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu. Przyszli do nas, by zaprezentować nam - własne interpretacje teatralne znanych wierszy Jana Brzechwy. Wraz z nami występom młodych aktorów przyglądały się klasy 2b i 2c. Przedstawienie było cudowne, widownia szalała, a aktorzy bisowali:) raz po raz. Razem z nami za pomocą Skyp'e - jako widz łączyła się Kasia:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
lowiersze2013sd

W środę - 12 grudnia odwiedziła nas pani Ewa Mistalska wraz ze swoimi pierwszakami (1b), by przybliżyć nam śląskie tańce i wraz z nami zatańczyć na ślonsko nuta. Było wesoło i tanecznie. Uczennice klasy 1b wykazały się wielkim talentem tanecznym i profesorskim:) Wspólnie z nami furgały w ta i tamta strona:). Dziękujemy i chcemy zaś:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
naslonskonuta20213aswert

W wielkim lesie, na polanie, stała mała chatka, a w tej chatce pod podłogą mieszkał Krasnal Natka. To początek zabawy, w której świetnie sprawdził się nasz - otrzymany od Mikołaja - domek. Bawiliśmy się świetnie - My i nasi przyjaciele z "czwórki"

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
krasnalnatka2013aswer

Każdego dnia od 10.30 do 10.45 spotykamy się z uczniami SP nr 4 - naszymi przyjaciółmi - na Przerwie Integracyjnej. Czasem pląsamy, czasem gramy, czasem bawimy się a czasem wspólnie wykonujemy prace plastyczne:) Jest super i o to chodzi:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
integracyjnelancuchy2013

Powoli kończy się listopad, na szczęście nie kończą się nasze spotkania z Bum Bum Rurkami. Tym razem, w środę - 20 listopada - odwiedziła nas klasa 2c wraz ze swoją wychowawczynią, panią Mariolą. Mamy nadzieję, że do końca roku szkolnego uda nam się spotkać na tych muzycznych "rurkowiskach" ze wszystkimi klasami poziomu 1-3:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
rurkowisko2013aswer

Jeżeli myślicie, że to koniec naszych plastycznych impresji w tym tygodniu to się grubo mylicie:) Przygotowaliśmy wraz z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" koperty adwentowe.

Kliknij by zobaczyć więcej zdjęć
roratniekopernty2013

A także kartki świąteczne, które powstały w ramach realizacji projektu "3 razy "s" dla XXI wieku" sukces, satysfakcja, samorealizacja" i już niedługo pojadą do Niemiec. Dziękujemy za możliwość udziału w tym projekcie:) paniom: Aldonie, Sabinie i Sylwii z naszej szkoły:)!!! A tak na marginesie nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy kartek nie zrobili od razu nieco więcej:)

Jak powstawały kartki - możecie zobaczyć w naszej galerii:)
pracekatkisocar2013

Również w czwartek - zostaliśmy zaproszeni do klasy 5a, gdzie mogliśmy zobaczyć przedstawienie lalkowe "W drodze do niepodległości". Przedstawienie było super, ale jeszcze lepsze było spotkanie z artystami i lalkami. Tak się do nich przywiązaliśmy, że z niektórymi wróciliśmy do klasy:) Tego dnia odwiedziła nas też pani Kasia i Mateusz. Stęskniliśmy się za nimi bardzo:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
teatryzklalkowy2013sert

Kolejną klasą, która nas w tym miesiącu odwiedziła -  była klasa IIc i pani Iwonka. Na Bum Bum Rurkowym - jesiennym graniu - spotkaliśmy się w środę - 13 listopada. Mnóstwo zabawy, taniec i muzyka. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale i ciężko nam było się żegnać. Na koniec zajęć zostaliśmy zaproszeni na rewizytę, na którą już z niecierpliwością czekamy:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bumbum2c2013shjsg

Trzecie w tym roku spotkanie z LO - stało pod znakiem (nie zgadniecie:)) Bum Bum Rurek. Te muzyczne rurki to nasz jesienny towar eksportowy. Bawią się przy nich i mali i duzi. Teraz przyszła pora na licealistów i... im podobało się również. Zaproponowaliśmy też naszym starszym przyjaciołom - udział w nowym wspólnym projekcie filmowym zatytułowanym... na razie niech pozostanie to tajemnicą:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
lobumbum2013dert

Nasze jesienne spotkania z klasami "czwórki" stoją pod znakiem BumBum Rurkowego szaleństwa:) Nie inaczej było z klasą 1c i jej wychowawczynią, panią Bernadetą, z którymi spotkaliśmy się w środę. Były tańce, zabawy i bumbum rurkowe rytmy:) A na koniec jesienne zagadki. Ciekawe, kto odwiedzi nas w kolejnym tygodniu?:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
umbumrorki2013asert

Najpierw w środę - 15 października - odwiedziła nas klasa 3a wraz ze swoją wychowawczynią panią Weroniką, a w kolejną środę - 22 października - klasa 2a z panią Gabrysią. Podczas naszych spotkań z pomocą Bum Bum Rurek (a jakże by inaczej) graliśmy, śpiewaliśmy i cieszyliśmy się z tego, że jesień taką piękną porą jest. Za wspólną zabawę klasie 2a i 3a bardzo dziękujemy - było wspaniale. Czekamy na kolejne spotkania.

Więcej zdjęć - klasa 3a - kliknij poniżej
klasa3abumbum2013

Więcej zdjęć - klasa 2a - kliknij poniżej
bumbum2a103aser

Na naszych wspólnych przerwach nie tylko pląsamy, śpiewamy czy tańczymy:) Tym razem postanowiliśmy pobawić się ciastoliną:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zabawyciastolina2013

W tym tygodniu odwiedzili nas nasi przyjaciele z LO. Zabawa była świetna, humory dopisywały i tylko szkoda, że tak krótko. Następne spotkanie już za miesiąc. Tęsknimy.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
lospotkaniezdj2013

W piątek, zostaliśmy zaproszeni przez pana Adama i klasę 5c na wspólne zajęcia sportowe. Zawody były przednie:) Atmosfera wspaniała i My chcemy jeszcze!!! Dziękujemy bardzo:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zawody5c2013

Każdy marzy o tym by zostać kierowcą. Te marzenia chociaż trochę się spełniły - w czwartek - gdy mogliśmy "siąść" za kierownicą małych autek - które z ogromną prędkością pędziły po specjalnym, kartonowym torze. Co to była za zabawa. Była tak fajna, że trwała aż dwa dni... Jeździliśmy zresztą nie tylko My, nasi przyjaciele z "czwórki" również nie potrafili się od niej oderwać:). Marzenia się spełniają...:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
autkapedz2013

W poniedziałek - 23 września - odwiedzili nas po wakacyjnej przerwie uczniowie VII LO w Bytomiu. Było to nasze spotkanie organizacyjne, ale nawet podczas niego - czuć było między nami chemię:) No i słuchać muzykę:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
lomuzykujemy2013

"Odkrywamy czystą Polskę", pod takim hasłem w tym roku (20 września) rozpoczęła się akcja "Sprzątanie świata". W czwartek, troszkę wyprzedzając termin akcji:), My wraz z uczniami "czwórki" ruszyliśmy w bój o czystość ulic Bytomia:). Już po godzinie sprzątania ulicy Piekarskiej nasz worek był prawie pełny. Mamy nadzieję, że przynajmniej przez chwilę kawałek Polski był, dzięki nam - czystszy:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
sprzatniesiwatw2013

We środę - 18 września, zawitała do naszej klasy - klasa Ib wraz ze swoją wychowawczynią panią Ewą Mistalską. Wspólnie popląsaliśmy, potańczyliśmy i oczywiście zagraliśmy na naszych kochanych Bum Bum Rurkach:) Było super. Czekamy na kolejne spotkanie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bumbum1b2013

Zapraszamy wszystkich uczniów "czwórki" na nasze wspólne przerwy - czekamy na Was - codziennie na dużej przerwie od 10.30 do 10.45. Bawimy się tak już od prawie dwóch tygodni:) Nasi przyjaciele o nas nie zapomnieli, ale czekamy także na Was:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
tance2013inetgr