Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w BytomiuW środę - 26 czerwca - mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wystawie i warsztatach "Sculpture and recycling" zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 6 w MDK nr 1 w Bytomiu. Wystawa była przepiękna, a warsztaty bardzo twórcze. Dziękujemy za zaproszenie i ... czekamy na kolejne:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
warszatysp62013

Dzisiaj - 11 czerwca - odbyła się  "Koloriada 2013". Impreza integracyjna zorganizowana przez Nas - czyli - Edterek - oraz uczniów I klasy VII LO w Bytomiu. W "Koloriadzie poza nami,  uczestniczyli: Szkoła Podstawowa nr 4 i reprezentująca ją - klasa 1b wraz ze swoją wychowawczynią panią Mariolą Kulczycką, oraz klasa 3b ze Szkoły Podstawowej nr 51. Na dzieciaki czekały cztery sale pełne kolorowej zabawy: Kraina Bum-Bum-Rurek, Tęczowa Płachta, Kolorowe Szarfy oraz Wielobarwne Bibułki z Górnej Półki:) Były pląsy, tańce, dużo śmiechu i zabawy. Za rok kolejna edycja:) Może w jeszcze większym składzie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Koloriada2013ert

Kliknij by zobaczyć więcej
koloriada2013cz2s

W tym tygodniu poznajemy kraje egzotyczne. Na pierwszy ogień poszli - Indianie. Pląs o "Winnetou" zdążył osiągnąć status "Platynowej Płyty" - tak bardzo się spodobał - i to nie tylko nam, ale i naszym przyjaciołom z "czwórki. Może kiedyś go nagramy i wrzucimy na stronkę?:) Indianie świetnie strzelali z łuków i rzucali specjalnymi strzałami (patrz filmy z Wojciechem Cejrowskim:)). My trenowaliśmy rzuty na razie na krótkim dystansie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
indianskietance2013

W środę - 29 maja - spotkała nas niespodzianka. Odwiedziły  nas uczennice "czwórki" wraz z prezentami (słodkimi) z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy bardzo za pamięć i za pyszności:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
dziendziecka2013sd

23 maja - odbyliśmy wyprawę w głąb tunelu:) Nasz jest na taką zabawę zbyt krótki, toteż pani Ilona przyniosła specjalny - ekspedycyjny - wielokilometrowy:) tunel. Do tego bardzo kolorowy. Czystą przyjemnością była podróż przez jego wnętrze. Jedni pokonywali go bardzo szybko, inni - spędzali w nim znacznie więcej czasu. Spróbujcie sami...jak to jest wędrować kolorowym tunelem.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
tunel2013podroz

Prawie:) każdego dnia od 10.30 do 10.45 spotykamy się wspólnie z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" by razem bawić się. Czasem muzykujemy, czasem gramy w gry planszowe, czasem realizujemy się sportowo, czasem - układamy puzzle - tak było i tym razem:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zabawapuzzle2013

Kolejne spotkanie z przyjaciółmi z LO. Wspólnie bawiliśmy się przy Programie Aktywności Knillów (już trzecim). Potem były pląsy, zabawy i rozmowy. W czerwcu planujemy z uczniami z LO zorganizować "Koloriadę", na relacje z której już dzisiaj zapraszamy:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
lozabawyknile32013

W piątek - 17 maja - odbył się w naszej klasie - MiniKurs Pierwszej Pomocy. Kurs bardzo fachowo - przeprowadziła pani Weronika Niemiec. W szkoleniu poza nami brała też udział klasa 2a. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak reagować w sytuacji zagrożenia życia, jak należy wezwać pomoc, co mówić, z kim się kontaktować, jak wygląda pozycja boczna ustalona. Przy pomocy fantomu uczyliśmy się stosować sztuczne oddychanie i masaż serca. Wszyscy zdaliśmy na 6:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kursminipomocy2013

Ta nasza pani Ilona - to ma pomysły:) Tym razem przygotowała na "przerwę z czwórką" zabawy z gazetami. Były czapki z gazety, był taniec z gazetami, a na koniec był orkiestra gazetowa - superzasta sprawa:) Musimy to kiedyś nagrać - jest boska:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zabawyzgazeta2013

Zupełnie nietypowo, bo w poniedziałek(zazwyczaj jest we wtorek) odwiedziła nas pani Bożenka wraz z Łajką. Na dodatek, tego dnia, na tych zajęciach gościliśmy nasze przyjaciółki z LO. Specjalnie dla nich:) zabawiliśmy się z Łajką w to co nasza psina lubi najbardziej, czyli w ... bramkarza (tzn Łajka w bramkarza - My strzelamy) i tor przeszkód z tunelem:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
lajkawita2013dert

Na podwórku raz zima, raz wiosna - u nas na naszych wspólnych przerwach - spotykamy się z uczniami "czwórki" codziennie od 10.30 do do 10.45 - zawsze jest ciepło i kolorowo.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gramyprzewraw2013ertyu

Miesiąc minął i po raz kolejny spotykamy się z naszymi przyjaciółmi z LO:) Temperatura naszych spotkań jest coraz bardziej gorąca:) Tym razem turlaliśmy się po dywanie i tańczyliśmy. Czekamy z niecierpliwością na majowe odwiedziny:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
2013spotkaniezLo2013d

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. My też włączyliśmy się w obchody tego dnia. Co prawda we wtorek nie byliśmy w szkole - za to przenieśliśmy święto na środę:)

Na dzień dobry - "zapaliliśmy się na niebiesko"  (Dominiki nie było tego dnia)
naniebiesko2013

Następnie wraz z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" wykonaliśmy portrety: Dagny i Filipa - na niebiesko:)
filifpdagna2013filifpdagna20132
Na koniec wraz z klasą Ic i panią Iwonką (pięknie tej klasie było w niebieskim) bawiliśmy się płachtą. Jak fajnie bawić się razem:)

klasa1cnaniebiesko2013

Nasza klasa - aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa - co niektórzy założyli specjalne skarpety:)

skarpety2013

Następnie wraz z naszymi przyjaciółmi z "czwórki" wykonaliśmy dwa portrety Emilki i Eli - z kolorowymi skarpetami - a jakżeby inaczej

eladzien2013emiladzien2013

 

 

 

 

 

 

Na koniec wspólnie z klasą 2a i panią Weroniką bawiliśmy się - oczywiście kolorową - płachtą:) Możemy uznać ten dzień za udany - ba radosny:)

dzienzespolu2a2013

Za kilka dni ma do nas przyjść wiosna - niestety tylko w kalendarzu:) Prognozy nie są pocieszające. My postanowiliśmy pomóc pani Wiośnie w przebudzeniu się. Razem z naszymi przyjaciółmi z "4" wykonaliśmy piękne motyle, które powiesimy na gazetce, może trzepot ich skrzydełek obudzi Wiosnę:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
mortlewiosena2013

Kolejne (już trzecie spotkanie) z naszymi przyjaciółmi VII LO. Tym razem po naszych ulubionych "knilach" -  pląsaliśmy i tańczyliśmy. Wyraźnie widać, że powoli się docieramy:) coraz lepiej rozumiemy i jest nam razem dobrze:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
lozabawyknilewer2013

8 lutego w SP nr 4 odbył się Finał Szkolnego Konkursu "Mam Talent". Nie mogło nas na tej imprezie zabraknąć. Występy 8 finalistów były wspaniałe. Bawiliśmy się przednio. Cieszymy się też z tego, że nasz faworyt - Marysia, która tańczyła Gangnam Style zwyciężyła (Marysia podczas naszej zabawy karnawałowej tańczyła także dla nas). Trzymaliśmy za nią mocno kciuki - warto było:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
mamtalent2013kol

Co za dziwna zima w tym roku. Śniegu nie za wiele, zimno i słońca brak. Nie wychodzi za chmur ani na chwilę, a nam tak bardzo go potrzeba. Nic to - trzeba sobie radzić. Wyciągnęliśmy naszą kolorową chustę, zaprosiliśmy naszych przyjaciół i razem staraliśmy się sprawić, że dzień będzię bardziej kolorowy i radosny. Chusta się kręciła, piłki skakały - a my się śmialiśmy. Tego nam było trzeba:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
zabawyplachta2013ertyu

W piątek - 11 stycznia - w "Czwórce" grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, oczywiście, że do akcji włączyliśmy się też i MY. Niech gra do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej:).

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wosp2013

Po raz kolejny w naszej klasie gościliśmy uczniów VII Liceum w Bytomiu. Pierwszy raz w Nowym Roku (7 styczeń). Tym razem wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach z "knilów":), a także zostaliśmy "wyhuśtani" no i sami też "pohustaliśmy" tych co chcieli - oczywiście. To ci była zabawa. Dziękujemy i ... do kolejnego spotkania.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
hustamy2013lo

Na osłodę, na koniec tygodnia i miesiąca - uczniowie "czwórki" przynieśli nam pyszne ciasteczka i czekoladki. Mniam, mniam, mniam - fajnie tak kończyć każdy tydzień:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
andrzejkoweciastka2012

W środę - 28 listopada - odwiedziła nas klasa 4b, wraz ze swoją wychowawczynią - panią Michaliną. Wspólnie zatańczyliśmy "Furmana", zabawiliśmy się w "Wyścigi konne", a na koniec nauczyliśmy się extra piosenki "Konik na biegunach". Te 45 minut minęło jak z bicza trzasnął. Teraz czekamy na kolejną "bombę".

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wiokoniku2012klasa4c

W poniedziałek - w ramach szkolnych obchodów Święta Misiów - odwiedziły nas cztery duże misie, jeden miś pluszowy (taki miś co to ma w sobie aż 4 misie) i duża panda. Zaśpiewaliśmy dla nich piosenkę o misiach, pochwaliliśmy się swoimi pluszakami (wszyscy przynieśliśmy z domu) i otrzymaliśmy małe co nie co:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
misiewklasie2012df

Wśród naszych zabawek ważne miejsce zajmują klocki. Te małe - budujemy z nich wieże, te wieksze - też wieże potrafimy z nich wybudować i te duże - z których powstają - oczywiście - wieże:) Na poważnie to klocki można jeszcze liczyć, segregować, rozdzielać i ... robić z nimi tysiąc innych rzeczy. My tymczasem - dzisiaj 22 listopada - budowaliśmy wieże (i nie tylko My - nasi przyjaciele z "czwórki" również). Wieże można także burzyć:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wieze2012ertyu

Dzisiaj - 19 listopada - odwiedziła nas młodzież z VII LO w Bytomiu. Fantastyczni młodzi ludzie, którzy spotkali się z nami - by ... no właśnie, wszyscy mamy nadzieję, że - by wyrosło z tego coś naprawdę pięknego i ubogacającego nas wszystkich. By przełamać pierwsze lody - nauczyliśmy nasze starsze koleżanki i kolegów gry na Bum Bum Rurkach. Brzmieliśmy ponoć lepiej niż Filharmonia Wiedeńska:) Na koniec pochwaliliśmy się naszymi zeszytami i opowiedzieliśmy trochę o sobie (pomagali nam w tym nasi nauczyciele). Mamy nadzieję, że będziemy się spotykać w tym roku na tyle często - że staniemy się dla siebie - prawdziwymi przyjaciółmi. Za dzisiejsze spotkanie - dziękujemy - było super:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
liceum2012zdjecia2012

Po zajęciach muzycznych z Bum Bum Rurkami - zaproponowaliśmy naszym gościom zabawę z Kinectem i to był strzał w 10. Razem pokonaliśmy pontonem rwące rzeki i nauczyliśmy naszych kolegów - jak zbijać klocki za pomocą piłki, bo przecież w te "klocki" jesteśmy coraz lepsi:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kinectsocartes2012

8 listopada - po raz kolejny już w tym tygodniu, gościliśmy uczniów i nauczycieli z programu Socrates Comenius. Tym razem wspólnie bawiliśmy się Bum Bum Rurkami - zajęcia poprowadził nasz bumbumrurkowy expert pani Bożena. Jak widać na zdjęciach - muzyka łączy wszystkich ludzi na świecie i jest najłatwiejszym międzynarodowym językiem, którym każdy może się posługiwać:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bumbumsocartes2012

5 listopada (poniedziałek) gościliśmy w naszej klasie szczególne osoby - a mianowicie uczniów z "czwórki" i ze szkoły czeskiej z Mlada Boleslav, którzy w tym tygodniu realizują międzynarodowy projekt "Socartes Comenius". Tematem głównym projektu są bajki i legendy, krajów biorących w nim udział (Szwecji, Anglii, Polski, Hiszpanii i Czech). My także chcieliśmy uczestniczyć w tym ciekawym projekcie... dlatego wraz z gośćmi wykonaliśmy przepiękne portrety popularnych postaci bajkowych: Krecika, Rumcajsa, Bolka i Lolka, Reksia oraz Żwirka i Muchomorka.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
Bajki z Edterkiem

Nasze przerwy cieszą się dużą popularnością (każdego dnia od 10.30 do 10.45) - szczególnie wtedy, gdy można wspólnie poćwiczyć albo pobawić się płachtą. Zobaczcie sami:)

Zabawy ruchowe
zajeciaintegrasport2012ert

Zabawy z płachtą
zabawyzplachta2012ertyu

W środę (10 października) obejrzeliśmy przedstawienie kukiełkowe zatytułowane "Kot w Butach". Prosta forma i świetne piosenki - słowem bardzo nam się podobało. Po przedstawieniu mogliśmy przyjrzeć się teatrzykowi od kuchni, zobaczyć z bliska lalki, a nawet zagrać krótką scenkę.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kukielki2012

Troszkę papieru, nożyczki, klej i oczywiście to co najważniejsze - pomysł. Drzewko przyjaźni powstało podczas wspólnych przerw. W jego cieniu będziemy prezentować za pomoca zdjęć - nasze integracyjne przerwy i to co wspólnie podczas nich robimy. Zatem zapraszamy do naszego drzewa:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
dzrewkoprzyjazni2012

To już trzecie spotkanie z uczniami SP nr 4 i Bum Bum Rurkami. Tym razem odwiedziła nas pani Sylwia wraz ze swoją klasą IIIa. Udało nam się wspólnie zagrać "Duszki", a nawet "Marsz Radeckego". Na koniec w rytmie jesiennego disco - każda grupa (podzieliliśmy się na 5 grup) samodzielnie starała się zagrać i zatańczyć najlepiej jak potrafi:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gramy3b2012aser

Podczas naszej ostatniej wycieczki nazbieraliśmy sporo kasztanów, więc kiedy jest okazja staramy się je wykorzystywać. Można robić z nich ludki, można nimi malować, ale można przekładać je na czas i właśnie w taki sposób się nimi zabawiliśmy, podczas wspólnej przerwy rywalizowaliśmy o miano - najlepszego przekładacza kasztanów.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kasztanowaprzewra2012

My wraz z klasą IIa, która odwiedziła nas wraz ze swoja wychowawczynią, panią Weroniką, postanowiliśmy uczcić - przypadający na 1 października - Międzynarodowe Święto Muzyki - wspólną zabawą muzyczną z Bum Bum Rurkami. Nie zabrakło wybijania rytmów do piosenek o jesieni i mnóstwo pozytywnych wibracji. Wibracji, które mamy nadzieję trwać będą dłużej niż samo święto:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
bumbum2a20122

Były już jesienne zgadywanki, jesień w klasie i ogrodzie, dary jesieni - teraz pora na jesienne przerwy. Już od ponad dwóch lat nasi przyjaciele z "czwórki" odwiedzają nas na długiej przerwie (od 10.30 do 10.45). Podczas tych zajęć wspólnie uczymy się i bawimy. Przez ostatni tydzień na jesienną nutę.

Więcej zdjeć - kliknij poniżej
jesienneprzewryw2012asder

Nasze Bum Bum Rurki są świetne. Pozwalają wygrywać różniste rytmy do piosenek, melodii i tańców. Po raz kolejny o tym przekonali się uczniowie klasy IIb, którzy wraz ze swoją wychowawczynią panią Ewą, którzy odwiedzili nas w poniedziałek. Jako, że doświadczenie w graniu na tych przedziwnych instrumentach już mieli - toteż radocha z grania była jeszcze większa. Zreszta zobaczcie sami:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
nabumbumziia2012

Codziennie, podczas przerwy, od 10.30 do 10.45 w naszej klasie odbywają się wspólne zajęcia z naszymi przyjaciółmi z "czwórki". Czasem bardziej zorganizowane, czasem spontaniczne. Zawsze jednak ciekawe. Tak było w ubiegłych latach, tak jest też i w tym roku. Fajnie, że potrafimy bawić się razem i jest nam ze sobą dobrze:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
spotkaniarazem2012