Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w Bytomiu


Już po raz kolejny nasi przyjaciele z klasy 5d przygotowali dla nas zajęcia z w-f, podczas których na specjalnie przygotowanym torze przeszkód staraliśmy wykazać się naszą sprawnością. W pokonaniu trasy toru pomagali nam uczniowie "czwórki", początkowo bardziej, później już mniej intensywniej (a co szybko się uczymy). Dziękujemy panu Adamowi (wychowawcy klasy) i uczniom klasy 5 za wspaniałą atmosferę zajęć i sportową zabawę.
Więcej zdjęć - kliknij poniżej
5dwfporazdrugi2011
13 kwietnia mieliśmy przyjemność oglądać wraz z przedszkolakami (te przybyły do SP nr 4 by zobaczyć, gdzie i jak będą się uczyć (być może) już od września) przedstawienie zatutułowane "O śnieżynce, która nie stopniała". Aktorami, byli nasi przyjaciele z "4" z klas 3, których przygotowała pani Weronika Niemiec. Historia śnieżynki nie była długa, jednak wciągnęła nas bez reszty, do tego była świetnie zagrana. Gratulujemy!!! i czekamy na więcej:)

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
(w galerii zdjęcia z przebiegu Dnia Przedszkolaka w SP Nr 4)
sniezynka2011
Dzisiaj po raz pierwszy mieliśmy przyjemność wziąść udział w zabawach sportowych, które zorganizowała nam klasa 5d wraz ze swoim wychowawcą panem Adamem. Biegi z pałeczkami, toczenie piłki, slalom czy przechodzenie pod płotkiem - to kilka ćwiczeń, które wykonywaliśmy sami lub "z pomocą" uczniów klasy 5d. Wszyscy bawili się świetnie. Mamy nadzieję, że spotykać będziemy się częściej.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
klasa5dwfpierwszy2011
W rytm piosenki "Zbudujemy dom" razem z przyjaciómi z "czwórki" budowaliśmy domy z klocków: tych małych, większych i dużych. Rosły domy, domki, domeczki i wieże. Każdy inny, każdy niepowtarzalny. To się nazywa radosna twórczość.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
budujemydom201121
Ostatniego dnia stycznia 2011r. odwiedzili nas bardzo mili goście. Byli to nauczyciele z Międzynarodowego Projektu Socrates Comenius. Przyjechali do Bytomia z Hiszpanii, Irlandii i Anglii. W SP nr 4 przygotowywali nowy projekt. Znaleźli jednak chwilę czasu by się z nami spotkać i zobaczyć jak się uczymy i bawimy. Pokazaliśmy im nasze zeszyty - bardzo się spodobały. Mamy nadzieje, że już w nowym roku spotkamy się na dłużej.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
socratescomenius2011
Przez pierwszy tydzień zimowej zawieruchy, za oknami, uczyliśmy się, w troche okrojonym składzie, o pogodzie. Tej ładnej, słonecznej, i tej deszczowej, burzowej. Nie obyło się bez śniegu, śniegu i jeszcze raz śniegu. W zajęciach pomagali nam nasi przyjaciele z "4", dobrze takich przyjaciół mieć.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
pogodowezjawiska2010
25 listopada obchodziliśmy w szkole Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji wzięliśmy udział we wspólnych zajęciach zorganizowanych przez panią Ewę w bibliotece. Wraz z uczniami klas I i ZS Nr 6 staraliśmy się rozwiązywać zagadki o misiach, kolorowaliśmy i wyklejaliśmy - oczywiście - misie, śpiewaliśmy, jakżeby inaczej - misiowe piosenki. Nauczyliśmy także wszystkich misiowych pląsów. Na koniec dostaliśmy misiowe dyplomy i "małe co nieco".

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
misowe2010
15 listopada w poniedziałek odwiedzili nas uczniowie klasy 5c wraz ze swoją wychowawczynią panią Ewą Błasiak. Przygotowali dla nas przedstawienie kukiełkowe, opowiadające o drodze Polski do niepodległości. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Po jego zakończeniu mogliśmy z bliska przyjrzeć się kukiełkom i przez chwilę poczuć się jak aktorzy.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
kukielki2010
Jak wygląda sosna?  Co lubią dziki? Z czego robimy jesienne korale? Na te i na wiele innych pytań i zagadek odpowiadaliśmy wraz z klasą Ia, która w ten środowy poranek uczestniczyła w naszych zajęciach. Zagadki, trochę pląsów i piosenek - to najlepsza metoda na wspólną zabawę i naukę. Czekamy na więcej...

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
klasa1azagadki2010

Przyszła jesień. Przywitała nas piękną pogodą. A w naszej klasie panowały w tym tygodniu katar i kaszel. Już tylko Ela i Emila uczestniczyły w zajęciach. W czwartek wraz z klasą Ia uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych na dużej sali gimnastycznej. Rozgrzewka, berek i wiele innych zabaw. Było super. Mamy nadzieję, że zaprzyjaźnimy się z tą klasą. Teraz chyba zaprosimy klasą Ia do nas do klasy na  nasze zajęcia :)

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
wf1a2010

Coraz częściej i chętniej na nasze zajęcia przychodzą uczniowie SP Nr 4. Dzisiaj nauczyliśmy ich piosenki "W leśniczówce" (Emilka) oraz pląsu "A ram sam sam" (Ela) i "Maketume papa" (Dominika). Wszystkim się bardzo podobało, a szczególnie nam. W końcu mogliśmy naszych starszych kolegów i koleżanki też czegoś nauczyć. Czekamy na kolejne odwiedziny.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć - kliknij poniżej
zajeciaintegra2010