Innowacyjny Zespół Edukacyjno-Teraputyczny ZSS nr 3 w Bytomiuzapisy2021edrft

Przygotowania do wigilii - rozpoczęliśmy od przygotowania stołu. W międzyczasie "dzieciątko" podrzuciło pod choinkę prezenty:) Gdy już wszystko było gotowe - posłuchaliśmy historii narodzin Pana Jezusa. Połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia i zasiedliliśmy do stołu.

choinkapanpawel2020sede8

Tym razem na naszej wigilii był barszczyk z uszkami, krokiety i makowiec. Nie mogło zabraknąć kolęd przy naszej choince i żłóbku. Na koniec rozpakowaliśmy prezenty:)

siwetatuztuz2020aa0

Tak zakończył się ostatni dzień szkolny w 2020r. Może warto jeszcze dodać, że dokładnie o 12.00 - kiedy siadaliśmy do stołu zatrzymały się wskazówki zegara. Jakby dając do zrozumienia, że to ostatnia wigilia tego Edterka w szkole... Błogosławionych Świąt Wszystkim Naszym Przyjaciołom:))

siwetatuztuz2020aa0a

Wczoraj po raz 4 już spotkaliśmy się z panem Pawłem i ... Tolą:)) Tym razem jednak pan Paweł nie gotował - tylko pokazał nam jak w prosty sposób zrobić piękną choinkę.

choinkapanpawel2020sede

I jak ją udekorować by była jedyną w swoim rodzaju - wyszło mu wspaniale. Dziękujemy też Toli - za pomoc. Nie zabrakło także piosenek o choince. Świąteczny nastrój udzielił się nam wszystkim. Wesołych Świąt. I do zobaczenia w Nowym Roku.

choinkapanpawel2020sede2

Czekaliśmy, czekaliśmy i... nadszedł ten dzień. Jeden z najbardziej odświętnych w ciągu roku. Klasowa wigilia.

siwetatuztuz2020aa8

Rozpoczęliśmy ją od roratniego spotkania on-line z Kasią, Kuba i Elą, z którymi podzieliliśmy się też opłatkiem. Wesołych Świąt nasi przyjaciele i do Siego Roku.

choinkapanpawel2020sede2a

Święta już tuż, tuż. Dzisiaj nasza klasowa wigilia, ale przygotowania do niej idą od kilku dni pełną parą. Na naszej choince coraz więcej ozdób. Są już orzechy, są jabłka i cukierki - teraz pora na pierniki:)) - które sami zrobiliśmy. Udało się też wykonać kilka kartek dla naszych przyjaciół.

siwetatuztuz2020aa