EDTEREK

Innowacyjny Zespół Edukacyjno Terapeutyczny ZSS nr 3 w BytomiuZapraszamy do obejrzenia tańca aniołków/śnieżynek, który obejrzeliśmy podczas szkolnych jasełek, a który bardzo nam się spodobał:)

Dzisiaj, 22 grudnia, odbyła się nasza edterkowa wigilia. Od rana trwały gorączkowe przygotowania do niej:) Najpierw, z samego rana, wykonaliśmy piernik świąteczny.

piernikirobimyswiata2017rt

Następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie wraz z uczniami "czwórki" obejrzeliśmy przygotowaną na wczorajsze "Spotkanie przy choince" - przedstawienie jasełkowe. Bardzo nam się podobało i było świetnym wstępem do dzisiejszej uroczystości.

kartkapozegniadzoe201745q

Po powrocie z jasełek, ustroiliśmy naszą choinkę - pachnącymi piernikami, szyszkami i jabłkami:)

piernikirobimyswiata2017rtaa

Po choince, przyszła pora na przygotowanie stołu. Gdy wszystko było już gotowe, zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Odczytaliśmy fragment Pisma Świętego, podzieliliśmy się opłatkiem i wspólnie zjedliśmy przygotowane na tą uroczystość potrawy. Na stole pojawiły się pyszne pierogi (dziękujemy pani Zosiu), barszczyk i fantastyczny kompot (dziękujemy pani Grażynko).

kartkapozegniadzoe201745awa

Kolejnym ważnym elementem edterkowej wigilii - było kolędowanie, po którym rozdaliśmy przyniesione przez dzieciątko - prezenty świąteczne:) Na koniec znów przy stole poczęstowaliśmy się przygotowanym rano - piernikiem. Było cudownie:) Dziękujemy wszystkim, którzy tą uroczystość przygotowali i w jej organizację się włączyli:)

piernikirobimyswiata2017rtaagt

W dniu wczorajszym, mieliśmy przyjemność podziękować naszym przyjaciołom z SP nr 4 oraz ZSS Nr 3, za ten trudny dla nas, ale bardzo aktywny i piękny pierwszy semestr, oraz wręczyć im, przygotowane przez Nas kartki świąteczne i życzyć im Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

kartkapozegniadzoe201745

Kolędowaniem przy naszej, jeszcze nie ubranej:) choince, pożegnaliśmy się w tym roku kalendarzowym z naszymi kolegami i koleżankami z "Czwórki", którzy każdego dnia wraz z nami bawią się i pracują podczas edterkowych przerw integracyjnych.

hejkoledapozegniae2017rty

We wtorek, dzięki pomocy Stowarzyszenia "Fantazja", po raz drugi wybraliśmy się na ściankę wspinaczkową. Przez ponad pół godziny walczyliśmy ze ścianką i swoimi lękami. Byliśmy tak zaangażowani, że nawet nie mieliśmy czasu robić zdjęć. Było super!!! I z radością wybralibyśmy się kiedyś ponownie:)

sciankawspinaczkowa2raz2017

Tydzień temu, w poniedziałek (11 grudnia) wraz z uczniami Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich zrobiliśmy piękne i pyszne pierniki. We wtorek, 19 grudnia, te pierniki postanowiliśmy przyozdobić. Zawisną one bowiem na naszej choince - w piątek, gdy będziemy się przygotowywać do szkolnej wigilii. Pani Ilonka przygotowała dla nas polewę, lukier, kolorowe posypki, orzeszki i wiele innych świecących i słodkich maszketów - a my z radością tym wszystkim udekorowaliśmy nasze pierniki. Ależ pięknie będzie nasza choinka wyglądać:) Sami zresztą zobaczycie:)

piernikowecuda2017rtyhy

W tym roku nasz Edterkowy Kiermasz chcemy zorganizować na Wielkanoc:) Nie znaczy to jednak, że nie przygotowujemy ozdób świątecznych:) O co, to nie:) Udało nam się wykonać, przy pomocy naszych starszych koleżanek z LO:) część kartek świątecznych. Dziękujemy za pomoc:)

kartkiswiatecznepomoclo2017

Pomalowaliśmy i ozdobiliśmy, także ozdoby styropianowe, które podarowała nam mama Kasi - pani Grażyna:) Dziękujemy!!!

ozdobyswiateczne2017rtyfr

Ulepiliśmy także z masy solnej gwiazdki, które złączone ze sobą stworzą piękny świąteczny wieniec.

gwziadkizmasy2017rtyhu

W tym półroczu staramy się, przynajmniej raz w miesiącu odwiedzić panią Ewę w szkolnej bibliotece. Tym razem poza wypożyczeniem książek - zrobiliśmy pani bibliotekarce mały prezent - przekazując do zbiorów bibliotecznych kilkanaście książek o tematyce młodzieżowej i kilka lektur:)

dobibliotekiprezent2017ty

W środę, mieliśmy możliwość obejrzenia, ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół, spektaklu "Kopciuszek", transmitowanego z Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" z Kielc. Spektakl był uwspółcześnioną wersją znanej nam bajki. Lalki przypominały te, które występowały w Mappetach - Jima Hensona. Bardzo nam się podobało i czekamy na kolejne przedstawienie:)

teatrkopciuszek2017rt

W ostatnim tygodniu, podczas naszych Edterkowych Przerw Integracyjnych sporo się działo:) Układaliśmy klocki - powstała też mega duża wieża, która przerosła i to o sporo swoich twórców:)

epkikolckiduzawieza2017

Zagraliśmy też na Bum Bum Rurkach. Oczywiście w klimatach świątecznych - w rytm melodii do bajki "Rudolf Czerwononosy".

epkikolckiduzawieza20172

Ale chyba największą frajdę sprawiła nam produkcja - łańcucha na choinkę:)

epkikolckiduzawieza20172asa

Za kilkanaście dni święta, choinka, prezenty i mnóstwo czasu do zabawy:) Może warto sięgnąć po "Rekina":) Emila i Ela - zapraszają na swoją ostatnią w tym roku recenzję gry planszowej.

We wtorek, na zajęciach z w-f, gościliśmy bardzo sympatycznego gościa:) Była nim - sensei Maria Sowa z klubu Karate Tradycyjnego "Ippon" z Bytomia. Pani Marysia, poprowadziła z nami zajęcia, nauczyła nas kilku technik karate,

marysia2017kata2

a na koniec zaprezentowała nam - kata (czyli kilka połączonych ze sobą ćwiczeń i technik).

Bardzo nam się zajęcia spodobały, a pani Marysia obiecała jeszcze do nas kiedyś wpaść:) Dziękujemy!!!

marysia2017kata

W poniedziałek, udaliśmy się do Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, by odwiedzić panią Małgosię Muzykę i wraz z klasą 1c zrobić pierniczki na święta. Taką pracę i pod takim okiem, bardzo lubimy:) Toteż robota "paliła nam się w rękach". Tu mieszanie mąki i jajka, tam zagniatanie ciasta, tutaj znowu wałkowanie i w końcu wycinanie pierników.

pieczemypierniki2017rt5623

Naszą pracę poza panią Małgosią, czujnie wspierali uczniowie klasy 1:) Świetni fachowcy i od roboty i od "dobrej energii". Na koniec wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu i poczęstowaliśmy się chlebem z "tustym" oraz pizzerinką. Było super.

pieczemypierniki2017rt56

Już wiemy, że po raz kolejny spotkamy się w styczniu. Zaprosiliśmy bowiem naszych nowych przyjaciół z "Gastronomika":) do naszej klasy na rewizytę:)

pieczemypierniki2017rt562

W popołudniowy piątek, spotkaliśmy się w Edterku prawie w komplecie, by świętować urodziny Emilki oraz pani Ilony. Oczywiście nie obyło się bez życzeń, piosenek i prezentów.

urodzinyemilkiiilony

Było nam bardzo miło bowiem, odwiedziła nas tego dnia pani Bożenka, za którą wszyscy bardzo tęsknimy.

urodzinyemilkiiilony2

Biesiadując przy stole, opowiedzieliśmy o tym co co wydarzyło się w naszej klasie przez ostanie dwa miesiące, a było tego sporo:) Pochwaliliśmy się naszymi ostatnimi sukcesami - wsparcie naszej klasy przez Nadleśnictwo w Brynku, akceptacja projektu przez Fundacje ING Dzieciom, oraz rozpoczęcie współpracy z Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark. Wreszcie na fali dzisiejszego występu w konkursie, wspólnie zaśpiewaliśmy kilkanaście piosenek śląskich i górniczych:) Było głośno i radośnie:) Jak to u Nas:) W Edterku!!!

urodzinyemilkiiilony234

W piątek, 8 grudnia, wzięliśmy udział w szkolnym konkursie pieśni śląskich. Zaśpiewaliśmy piosenkę "Idzie górnik drogą". Nasza interpretacja bardzo się spodobała:) Nam zaś spodobał się konkurs:) bowiem mogliśmy wspólnie zaśpiewać wszystkie te piosenki, których uczyliśmy się podczas ostatniego miesiąca, a My śpiewać lubimy:) Było super!!! Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

idziegornikdroga2017rty

Na ten dzień, czekaliśmy cały rok:) więc i post nie będzie krótki. Nasze przygotowania do spotkania z Mikołajem rozpoczęliśmy w środę rano, robiąc wraz z panią Ilonkę, a następnie wklejając do zeszytu - postać (tego krasnalowego) Świętego Mikołaja.

mikolajdozeszytu2017ty

Następnie, podczas Edterkowych Przerw Integracyjnych, zamieniliśmy się w pomocników Mikołaja, bowiem, po zabawie z dużymi Speed Cupsami, zorganizowaliśmy dla dzieciaków z "czwórki" loterię mikołajową:) Takie małe prezenciki, a cieszyły:)

loteriamikolajowa2017rtty

W myśl zasady, że dobro, wraca do nas podwójnie:) kilka chwil później do naszych drzwi zapukali inni pomocnicy Mikołaja, którzy z kolei nas obdarowali:)

mikolajdozeszytu2017ty2

W oczekiwaniu na spotkanie w naszej klasie z Mikołajem, które miało nastąpić w czwartek, poszliśmy do domu, by tam:) Znowu spotkać Mikołaja:)

mikolajfilip2017rty

W czwartek, od rana w szkole wyczekiwaliśmy naszego miłego gościa:) I... pojawił się:) Huraaaa:)

mikolaj2017rt56

Oczywiście z workiem prezentów i swoim dzwonkiem (szkolnym:)). Porozmawiał z nami, uśmiechnął się do nas, rzekł dobre słowo i obdarował podarkami:) My odwdzięczyliśmy się mu za to piosenką:)

mikolaj2017rt56aa

I niestety musiał uciekać, bo sporo dzieci jeszcze na niego czekało:) Za to My wybraliśmy się do Teatru Rozbark, gdzie odbywało się takie spotkanie przy choince, z konkursem na najpiękniejsze ozdoby świąteczne oraz z jasełkami, zorganizowane przez Dom Pomocy Społecznej w Bytomiu. Bardzo nam się tam podobało.

 mikolajdozeszytu2017ty2aa

Do tego, na miejscu czekali na nas kolejni pomocnicy Mikołaja, tym razem z ING Banku:) Dziękujemy pięknie:) Cóż to były za dwa niesamowite dni. W końcu za kilkanaście dni Święta i wszystkim się udziela ta atmosfera.

 mikolajdozeszytu2017ty2aws

Specjalnie z okazji Dnia Świętego Mikołaja przygotowaliśmy dla Was recenzję, jednej z naszych ulubionych gier, "Speed Cupsów". Zapraszamy do jej obejrzenia. 

Święty Mikołaj troszkę się pospieszył i przysłał nam informację:), że nasz projekt "Fast food czy slow food? - Wiosenna Akademia Zdrowego Żywienia" złożony w Fundacji ING Dzieciom, uzyskał aprobatę i zostanie przez Fudnację sfinansowany:) Huraaaaaaa:) O samym projekcie napiszemy osobno:) ale już dzisiaj możemy Wam zdradzić, że w naszej klasie pojawi się uczestnik programu MasterChef:) Będzie się działo:)

logo ING Dzieciom

W ostatnim czasie, odwiedza nas tak dużo dzieciaków podczas Edterkowych Przerw Integracyjnych, że nie mamy czasu chwycić za aparat:) Dzisiaj też nas było sporo, ale odczuwalnie mniej:) Dlatego udało nam się zrobić klika zdjęć podczas zajęć z grami planszowymi:)

planszowkoweepi2017t5t56

Wczoraj, z okazji święta górniczego "Barbórki", odwiedził nas sztygar - Filip:). Dzisiaj gościliśmy w klasie pana Michała, który gra w górniczej orkiestrze:)

gorniczorkiestramichal12017

Najpierw opowiedział nam co, nie co o swoim instrumencie - czyli klarnecie. Następnie zagrał, przepięknie - "Karlika", a potem wraz z naszą "edterkowo-górniczą" orkiestrą piosenkę - "Idzie górnik drogą". Było super. Pan Michał nie mógł niestety być zbyt długo, obiecał jednak wpadać na wspólne muzykowanie. Trzymamy go za słowo.

Powoli, zbliżają się święta:) Zostało nam do nich trzy tygodnie:) We wtorek, tata Eli (jak to jest w zwyczaju) przywiózł do naszej klasy piękną zieloną choinkę (sosnę). Ależ zapachniało i jak miło i inaczej się dzisiaj prowadziło zajęcia wstępne - przy choince:) Dziękujemy bardzo!!!

choinkastalazielon2017rt5

Dzisiaj, 4 grudnia, obchodzimy Święto Górnika. Z tej okazji, zapoznaliśmy się, za pomocą teatru Kamishibai - z historią Jorga i Skarbnika:)

legendaoskarbinki2017rty6

Następnie odwiedził nas gryfny karlus, w stroju górniczym. Tak się spodobał wszystkim frelkom, że zechciały se cyknąć z nim fotka:)  A łon, nie był nie miły, a jakże - cierpliwie znosił ich umizgi:)

legendaoskarbinki2017rty62